Erkekler ve Kadınlar için 175 En İyi Yüz Dövme Tasarımı ve Fikirleri 2020

Yüz dövmeleri, herkes için olmayan bir tür eğlencedir. Modern demokratik toplumumuzda bile çok popülerlik kazanabileceklerini hayal etmek zor. Yüzlerdeki dövmeler hala nadir, benzersiz ve sıra dışı. İnternette bu tür dövmelere sahip az sayıda kişinin fotoğraflarını göreceksiniz..

Kaynak

Kaynak

harika-uzaylı-kadın-yüz dövmesi

Yüzlerdeki dövmeler

Eski insanlar, yüzlerine, kabileleri için ortak ve hatta kutsal bir şey ifade eden farklı çizimler uyguladılar. Artık insanlar sadece vücutlarını süslüyor ve hatta çeşitli semboller, süs eşyaları ve işaretlerle karşılaşıyorlar..

Yüz dövmelerinin eski insanları

maori-kabile-yüz-dövme-erkekler için

Antik Avrupa Dövmeleri

eski-maori-dövme

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Samoalı Yüz Dövmesi

Maori Tribal Dövmeleri

Benzersiz Maori Dövme Yüz

Yüz Dövmelerinin Avantajları ve Dezavantajları

Her şeyden önce, yüz dövmelerinin çok riskli bir fikir olduğunu anlamalısınız. Dövmenizin korkunç olması veya ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda yüzünüzü gizleyemezsiniz. Burası örtbas etmenin veya çıkarmanın yeri değil. Yüzünüze dövme yaptıracaksanız, ustanızın ustalığından ve eskizinizin güzelliğinden emin olmalısınız..

Kaynak

Kaynak

yüz dövmelerinin dezavantajları

Kaynak

Ayrıca, toplum içinde yaşadığınızı ve tüm insanların bu tür bir kendini ifade etmeyi olumlu bir ışık altında görmeyeceğini hesaba katın. Yüz dövmeleri iş ararken veya insanlarla iletişim kurarken engel olabilir.

Yüz dövmelerinin avantajları ve dezavantajları

Olağandışı yüz dövmesi

Yüzünüze dövme yapmak için yalnızca küçük bir resim oluşturabilirsiniz. Eskiziniz fikirlerinizi pek somutlaştırmayacaktır. Ancak bazı istisnalar var.

Kaynak

Yüz dövmeleri de yaş değişikliklerine karşı hassastır. Her kırışıklık dövmenizi bozabilir.

genç bir kızın dövme yüzü

yaşlılık dövmelerindeki kişiler

yaşlı adam dövmesi

yaşlı bir adamın dövme yüzü

Yüz dövmelerinin avantajlarına gelince, diğer tüm dövmeler gibi vücudu süsleme yönüyle de ilgileniyorlar. Sadece cesur ve kendi kendine yeten insanlar yüzlerini dövmeye cesaret edebilir. Her zaman dikkat çekerler ve insanların bakışlarının merkezindedirler..

Güzel bir kızın dövme yüzü

dövme kadının yüzü

dövme adamın yüzü

Kaynak

Adamın yüzündeki dövme

Yüz Dövmeleri Ne Kadar Acı Verir?

Yüz dövmesi yapma süreci acı vericidir. Bununla birlikte, ağrı aralığını belirleyen birkaç faktör vardır. Bunlardan biri psikolojik bir ruh halidir. İyi bir ruh hali durumu kurtarmanın en iyi yoludur.

Her insan dövme işlemine eşlik eden acıyı farklı şekilde taşır. Bu dövmeye tam olarak nasıl dayanacağınızı tahmin etmek çok zor..

Kaynak

yüzüne dövme yaptırır

Kız dövmeleri çizmek

Yüz dövmesi yap

Boyun ve yüz dövmesi

Yüz Dövmelerinin Anlamı

Şaşırmış olsanız da, yüz dövmeleri tarihsel temelli bir olgudur. Eski kültürlerde, sadece dekoratif bir unsur olarak değil, aynı zamanda belirli bir kast, din, kült veya kabileye ait olmanın bir işareti olarak da kullanılıyorlardı. O günlerde yüz dövmesi askerlerin ayırt edici özelliğiydi..

Eski askerler yüz dövmesi

geleneksel maori

Yüz Hintli savaşçı dövmesi

Bugün, dövmelerin kişisel tarzın ana unsurları olduğu nispeten huzurlu bir zamanda yaşıyoruz. Yüz dövmesi olan insanlar yaratıcı, cesur, dikkat çekici ve amaçlıdır. Bağımsızdırlar ve eleştirmenlerden korkmazlar..

kişisel erkek tarzı yüz dövmesi

kişisel stil yüz dövmesi

yüz dövme stili

Yüz Dövmeleri Resimleri

Vücudumuzun en çok maruz kalan kısmında tasvir edilen popüler konuları saymak zordur. Popüler yüz dövmelerinin bir listesi yok. Her vaka bireysel ve benzersizdir, çünkü onlarla birlikte olan kişiler çok sayıda değildir..

Kaynak

Yüz kötü dövme

Yüz arasında desenler, harfler, hiyeroglifler, alıntılar ve bazı temalı resimler gibi dövmeler hakimdir..

Bazı yüz dövmeleri şunlardır:

Hançerler ve bıçaklar. Hançerli ve bıçaklı dövmelerin temel anlamları güç, çeviklik, intikam, ihanet ve yalnızlık, zorunlu askerlik, nükte ve kararlılık, kusursuz netlik ve harekette kesinlik, özgürlük, koruma ve dayanıklılıktır. Bu görüntü erkekler ve kadınlar için ortaktır.

yüzünde bir hançer dövmesi

yüzündeki bıçak dövmesi

Yıldızlar. Yıldızlar evrensel sembollerdir; farklı insanlar için çok farklı anlamları vardır. Genellikle refah, başarı ve cennetin sembolüdürler..

yüzündeki yıldız dövmesi

kızın yüzündeki yıldız dövmesi

Çapa. Çapa dövmesi umut, kurtarma, güvenlik, güç, sadakat ve özen anlamına gelir. Genellikle yüzmek için sonsuz bir aşk anlamına gelirler..

yüzünde çapa dövmesi

adamın yüzündeki çapa dövmesi

Kelebek. Kelebek ruhun, ölümsüzlüğün, yeniden doğuşun ve dirilişin sembolüdür. Dönüştürme veya değişiklik yapma yeteneği anlamına gelir.

Bu tür resimler hem kızlar hem de erkekler için evrenseldir. Erkek veya kadın sınırlaması yoktur. Her şey eskizin stiline ve tasarımına bağlıdır. En önemlisi bu resmin sizin için değerli ve özel olmasıdır. En iyi karar bu olacak.

Kaynak

Bakım Sonrası Özellikleri

Yüz dövmesine iyi bakmak çok önemlidir, çünkü bu vücudun en açık kısmıdır ve bakım sonrası her yanlış adım görünür olacaktır. Yara periyodik olarak yıkanmalı ve sadece gerekli kremle tedavi edilmelidir. Bu tür dövmeler için ısı ve toz kritik derecede elverişsizdir..

Ünlü Yüz Dövmeleri

Michael Tyson’ın yüzünde bir desen var. Çeşitli gazetelere ve basına göre, Mike Tyson’ın yüzündeki dövme tasarımı, Maori kabilesinin geleneksel imajına atıfta bulunuyor..

Tyson yüzündeki dövme

Gucci Mane. Yele, yüzünde dondurmalı bir külah şeklinde dövme yaptı. Mane, “buz gibi soğuk” hayatını nasıl yaşadığını göstermek için bu dövmeyi yaptığını belirtti..

Rick Genest. Bir insan iskeletini betimleyen havalı dövmeleri nedeniyle Zombie Boy olarak bilinen Montrealli Kanadalı model. Yüzü bir kafatası dövmesiyle kaplı.

Rick Genest yüz dövmesi

İnternette “Ruslan” adında bir çok kadın fotoğrafları var. Bu kız, onunla görüştükten bir gün sonra sevgilisinin adını yüzüne dövme yaptı..

15 En Çılgın Yüz Dövmeleri!