Rodzaje warkoczy: wszystko, co chciałeś wiedzieć (+zdjęcia)

Warkocze istnieją od dawna, a to dlatego, że są klasycznie niesamowitym stylem. Są również uniwersalnym stylem, który możesz nosić wszędzie. Możesz założyć warkocze na siłownię, na upalny dzień na plaży lub ubrać je na wesele. Te style są niesamowite i zdecydowanie są stylem, który wszyscy kochają.

Jeśli szukasz klasycznego stylu, który jest jedyny w swoim rodzaju, nigdy nie możesz się pomylić z warkoczami. Są po prostu niesamowite. Jest tak wiele różnych stylów plecionek do wyboru, a my je wam pokażemy. Zanim skończysz ten artykuł, będziesz wiedział wszystko o warkoczach, a my również podpowiemy, jak uzyskać najlepsze warkocze dla siebie.

Jest wiele do rozważenia przy wyborze warkocza i kiedy decydujesz, który warkocz jest dla ciebie najlepszy, ma to wiele wspólnego z rodzajem włosów, które masz, a także miejscem, w którym chcesz nosić włosy. Niekoniecznie możesz nosić ten sam rodzaj warkocza, jeśli idziesz na siłownię, co nosisz na weselu i odwrotnie. Tutaj mamy wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o warkoczach i jak zrobić je własnymi:

Istnieje wiele różnych rodzajów warkoczy:

Do wyboru jest mnóstwo różnych warkoczy, które wywołają uśmiech na Twojej twarzy. Mamy mnóstwo przykładów, które pozwolą Ci określić, jakiego rodzaju warkocza szukasz. Możesz nawet dowiedzieć się o warkoczach, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Istnieje wiele celów warkoczy, takich jak wygoda, modne fasony, a nawet tworzenie dla siebie nie wymagającej konserwacji. Oto kilka plecionych stylów, z których jesteśmy bardzo dumni.

Prosty warkocz z 3 nici

Jeśli musisz iść na siłownię i nie chcesz mieć włosów z twarzy, to jest to najlepszy wygląd, jaki możesz wybrać. Warkocz z 3 nitek utrzyma włosy w porządku i nie przeszkadza. Jest to jeden z najbardziej podstawowych warkoczy, jakie można kiedykolwiek wypróbować i zwykle jest to rodzaj, którego ludzie używają na co dzień, nie wspominając o tym, że jest tak łatwy do złożenia.

W pewnym momencie wszyscy prawdopodobnie używaliśmy tego rodzaju warkoczy, zwłaszcza dorastając. Jest to łatwa fryzura dla rodziców, której mogą używać z dziećmi, ponieważ utrzymuje włosy z twarzy ich dzieci, a stworzenie zajmuje dosłownie mniej niż minutę. To chyba też pierwsza fryzura, którą jako dzieci nauczyliśmy się robić samodzielnie. Jeśli dorastałeś jako część Girl Guides, prawdopodobnie nauczyłeś się w tym momencie splatać warkocze. Ten podstawowy warkocz to jeden warkocz, z którego można dosłownie stworzyć setki fryzur. Te podstawowe warkocze można również dodać do bardziej złożonych stylów, aby stworzyć coś naprawdę magicznego. Te podstawowe warkocze mogą również występować w wielu rozmiarach, wszystko zależy od rodzaju stylizacji, której szukasz.

Czego potrzebujesz

Do tego stylu potrzeba tylko kilku rzeczy:

Elastyczne włosy

Szczotka do włosów

Jak stworzyć styl?

Upewnij się, że dobrze rozczesujesz włosy, aby nie mieć żadnych splątań przed rozpoczęciem.

Podziel włosy na trzy sekcje.

Rozpoczyna się splatanie, a Ty zaczynasz od przerzucenia lewej sekcji na sekcję środkową.

Zacznij ponownie od prawej części i przerzuć ją na środkową część.

Kontynuuj kroki 3 i 4, przechodząc w tę i z powrotem od lewej do prawej, aż do zaplecenia warkocza.

Zabezpiecz koniec gumką.

Francuski warkocz

Teraz francuski warkocz jest jednym z najbardziej klasycznych stylów i istnieje od zawsze. Zwykle jest to fryzura, której używały nasze matki, przygotowując nas do szkoły lub kościoła. To oszałamiający styl, który jest ciasny i utrzymuje każdy włos na swoim miejscu. Jeśli potrzebujesz włosów z twarzy, to jest to elegancki sposób na zrobienie tego. Francuski warkocz wymaga trochę praktyki, ale gdy już go opanujesz, prawdopodobnie zajmie ci około 3 minut.

Czego potrzebujesz

Elastyczne włosy

Szczotka do włosów

Jak stworzyć styl?

Ponownie, najlepiej zacząć od wyczesania włosów, aby nie było ich plątaniny.

Między skroniami znajduje się przednia część włosów. Podnieś tę sekcję i podziel ją na 3 sekcje.

Zapleć to w ścieg.

Przesuń drugi ścieg do przodu i dodaj 2-calowy odcinek, który możesz chwycić poza warkocz, aby „każdy z bocznych pasków przed przerzuceniem go na środkowe pasmo warkocza”.

Kontynuuj splatanie, aż warkocz dotknie karku. W tym momencie zabraknie Ci włosów do dodania z obu stron. Następnie kontynuuj zaplatanie do końca, a następnie zabezpiecz włosy gumką.

Jeśli szukasz większej objętości. Po prostu trochę rozerwij warkocz. Rozluźniając go możesz nadać sobie większą objętość.

Co się stanie, jeśli nie możesz zapleść??

Czasami splatanie może być łatwe dla niektórych osób. Wydaje się, że dość łatwo nabierają w tym talentu. Ale nie wszyscy tacy są. Dla niektórych splatanie jest naprawdę trudne. Jak więc skorzystać ze wszystkich fajnych stylów, jeśli nie możesz nawet zapleść własnych włosów? W przypadku niektórych skomplikowanych stylów warkoczy zawsze najlepiej jest udać się do stylisty, ale nie chcesz tego robić z podstawowymi stylami.

Zdecydowanie polecamy dużo ćwiczyć. Nie zawsze od razu wybierzesz styl pleciony, czasami trzeba to zrobić kilka razy, zanim się ułoży. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak stworzyć najlepsze warkocze, jakie możesz mieć.

  1. Nie pomijaj produktu

Być może nawet nie myślałeś o używaniu produktów do plecionki, ale czasami może to być najlepsza możliwa rzecz, aby ułatwić zaplatanie. Jeśli stylizujesz dowolne plecionki pudełkowe, dla uzyskania najlepszych efektów musisz użyć serum.

  1. Możesz dostać Fishtail z kręconymi włosami

Niektórzy ludzie nie myślą, że mogą mieć ten fantastyczny wygląd rybiego ogona z kręconymi włosami, ale to po prostu nieprawda. Musisz tylko popracować z teksturą, którą masz.

  1. Pomoc w oplataniu bocznym

Mamy świetną wskazówkę dotyczącą splatania na boki od Mia Santiago, która znacznie ułatwi ci życie. „Jeśli robisz warkocz, który schodzi z jednej strony, użyj klipsa, aby przesunąć wszystkie włosy” – powiedziała. „Utrzyma wszystko ciasno i zapobiegnie ślizganiu się palców”. Pamiętaj, aby pozostawić klips w trakcie oplatania.

W przypadku warkocza typu fishtail, weź małe odcinki zamiast większych od tyłu i włóż je do warkocza. „Trzymaj ręce rozdzielone podczas splatania” – poradziła. „Dzięki temu rzeczy się nie plączą”.

Jeśli jesteś kimś, kto ma kręcone włosy, świetnym sposobem, aby nadać warkoczowi wygląd rybiego ogona, jest jego teksturowanie, a to oznacza po prostu rozerwanie go trochę. Sprawi, że warkocz będzie o wiele bardziej dynamiczny i uzyskasz taki sam wygląd, jaki mają osoby z prostymi włosami. „Jeśli kilka kawałków się poluzuje, nie martw się o to” – powiedziała. „To doda fajnej tekstury”.

Warkocz w kształcie kłosa

Warkocz fishtail to jeden z najbardziej eleganckich i magicznych warkoczy, jakie możesz mieć. To niesamowity styl i taki, który z łatwością możesz zabrać na wymyślne wydarzenie. To romantyczny styl, który był często używany w średniowieczu z członkami rodziny królewskiej. To dlatego, że wygląda tak niesamowicie pięknie. Ten styl jest jednym z najbardziej skomplikowanych warkoczy, jakie możesz mieć. Jest ulubionym ze względu na wygląd, a wiele osób uwielbia luźny i niechlujny styl, który można z niego stworzyć. Jeśli chodzi o wesela lub imprezy formalne, fishtail jest jednym z najpopularniejszych rodzajów warkoczy, które można wykorzystać na takie wydarzenie.

Idea warkocza Fishtail polega na splataniu ze sobą delikatnych i cienkich części włosów, aby stworzyć symetryczny efekt, który wygląda jak rybi ogon. Jest wspaniały i uwielbiamy to!

Czego potrzebujesz

Szczotka do włosów

2 gumki do włosów

Jak stworzyć styl?

Jeszcze raz dokładnie umyj włosy, aby się nie splątały.

Weź włosy i zbierz je w kucyk.

Weź kucyk i podziel go na 2 równe części.

„Podnieś cienką część włosów z zewnętrznej strony lewej części, odwróć ją i dodaj do wewnętrznej strony prawej części kucyka”.

Zrobisz to samo po zewnętrznej stronie prawej sekcji. Pamiętaj, aby go odwrócić, a następnie dodać do wewnętrznej strony lewej części kucyka.

Powtarzaj kroki 4 i 5 w tę i z powrotem, aż do zakończenia warkocza.

Zabezpiecz koniec gumką.

Odetnij gumkę, której użyłeś do zabezpieczenia kucyka, aby wykończyć wygląd rybiego ogona.holenderski-warkocz

Holenderski warkocz

Możesz pomyśleć, że francuski warkocz wygląda bardzo podobnie do francuskiego warkocza i miałbyś rację. Zasadniczo holenderski warkocz jest podobny do francuskiego warkocza, z wyjątkiem tego, że jest wykonywany w odwrotnej kolejności. Pozwala na niesamowity wymiar ze względu na to, jak leży na twojej głowie. Można to zrobić na dwa różne sposoby: można go ułożyć z kokem, aby można go było nosić do pracy lub można to zrobić w stylu pół, jeśli chcesz z nim wyjść na miasto.

Czego potrzebujesz

Szczotka do włosów

Elastyczne włosy

Jak stworzyć styl?

Weź szczoteczkę i upewnij się, że usuniesz wszystkie kołtuny z włosów.

Tak jak w przypadku francuskiego warkocza, bierzesz przednią część między zausznikami i dzielisz ją na 3 sekcje.

Rozpocznij splatanie pierwszego ściegu, przerzucając boczne sekcje pod środkową sekcją.

Do każdego ściegu warkocza chcesz kontynuować dodawanie włosów z zewnątrz warkocza z boków, zanim przerzucisz je pod środkową sekcję.

Z holenderskim warkoczem będziesz kontynuował splatanie, aż dotrzesz do karku. W tym momencie zabraknie Ci włosów, które możesz wyciągnąć z boków. Po prostu zaplataj włosy do końca i zabezpiecz je gumką.

4 nici warkocz

To kolejny warkocz, który jest naprawdę łatwy do stworzenia, ponieważ jest tylko o jeden krok od podstawowego warkocza z 3 nici. Jest to rodzaj warkocza, którego używasz, gdy chcesz podkreślić swój wygląd ze standardowego warkocza. Jeśli znudziła Ci się dotychczasowa stylizacja, to warkocz z 4 nici będzie dla Ciebie miłą odmianą. To kolejny casualowy styl, który możesz nosić wszędzie, ponieważ jest to bardziej swobodny wygląd. Możesz go nosić do pracy, szkoły lub na siłownię. Na pierwszy rzut oka może wyglądać jak zwykły warkocz, ale ludzie prawdopodobnie zrobią to podwójnie, gdy zdadzą sobie sprawę, że jest trochę inny.

Czego potrzebujesz

Szczotka do włosów

Elastyczne włosy

Jak stworzyć styl?

Zacznij od uczesania włosów, aby upewnić się, że nie ma splotów, zanim zaczniesz.

Chcesz rozchylić włosy na środku, a następnie odgarnąć je do tyłu.

Podzielisz włosy na 4 równe części i spróbujesz je zapamiętać jako 1, 2, 3, 4.

Rozpocznij proces oplatania odwracając sekcję 1 pod sekcją 2, a następnie nad sekcją 3.

Gdy to zrobisz, odwrócisz 4 nad sekcją 3 i pod sekcją 4.

Teraz będziesz musiał zmienić numerację sekcji na 1, 2, 3, 4, a następnie jeszcze raz podążać za wzorem ponad pod spodem nad spodem, aż do zakończenia warkocza.

Zabezpiecz końce gumką do włosów.

Plecionki skręcone liny

To fajnie wyglądający warkocz, który zasadniczo wygląda jak lina. To jedna z najłatwiejszych warkoczyków, które możesz stworzyć samodzielnie i nie zajmuje to wcale dużo czasu. Wszystko, co musisz zrobić, to skręcić ze sobą 2 sekcje włosów, aby uzyskać wygląd, więc połączenie zajmuje około 2 minut. Jeśli potrzebujesz rzucić wygląd, którego stworzenie nie zajmuje w ogóle czasu, to jest to wygląd dla Ciebie.

Czego potrzebujesz

Szczotka do włosów

2 elastyczne włosy

Jak stworzyć styl?

Odgarnij wszystkie sploty z włosów, a następnie zwiąż je w wysoki kucyk.

Podziel ten kucyk na 2 sekcje.

Weź te dwie sekcje i przekręć je zgodnie z ruchem wskazówek zegara do końca.

Następnie splecisz te skręcone odcinki ze sobą, aby utworzyć oplot liny w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż do końca.

Zabezpiecz końce gumką do włosów.plecionki jumbo box warkocze z czerwonego pudełka warkocze pudełkowe

Plecionki w pudełku

Warkocze pudełkowe to kolejny styl, który istnieje od zawsze i większość ludzi je otrzymuje, ponieważ jest to styl nie wymagający konserwacji, który można utrzymać przez kilka miesięcy na raz. Jest to wygodne i pozwala im mieć styl, o który nie muszą się martwić. Nie musisz codziennie szczotkować ani nawet myć tego typu warkocza, dzięki czemu jest to taki atrakcyjny styl.

Gwiazdy takie jak Kim Kardashian, Beyoncé i Zoe Kravitz uwielbiają te style i często wprowadzają je na czerwony dywan.

To nie jest styl, który zrobiłbyś sam. Zawsze najlepiej udać się do profesjonalisty, który ma pewne doświadczenie z plecionkami w pudełku. Zapewne zechcesz przynieść kawę i dobrą książkę, ponieważ stworzenie takiej stylizacji zajmuje zwykle kilka godzin.

Jeśli masz dużo włosów, to świetnie, że możesz to zrobić własnymi naturalnymi włosami. Ale jeśli tego nie zrobisz, nie martw się, stylistka może utkać kawałki włosów. To oczywiście zmieni cenę stylu. Zwykle kosztuje co najmniej 100-200 USD za samo stworzenie warkoczy w pudełku, dodanie większej ilości włosów zmieni cenę.

Kto powinien zdobyć styl??

Każdy, kto chce wyglądać na łatwe w utrzymaniu i można to zrobić na dowolnej fakturze włosów.

Jak sprawić, by były trwałe??

Tego typu warkocze można trzymać we włosach miesiącami, wszystko zależy od tego, jak o nie zadbasz. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby upewnić się, że wytrzymają dłużej, jest upewnienie się, że zaczynają się równie dobrze i ciasno u nasady. Nie chcesz czuć się niekomfortowo, ale po prostu upewnij się, że są wystarczająco ciasne, aby nie zaczęły się strzępić ani rozplątywać.

Jak je pielęgnujesz??

Musisz dbać o swoje plecionki, jeśli oczekujesz, że wytrzymają długo, ale w przypadku plecionek pudełkowych nie ma nawet dużego nakładu pracy. Kiedy stylizujesz swój warkocz, po prostu staraj się nie ciągnąć ich zbyt mocno. Kiedy śpisz, spróbuj użyć jedwabnej poszewki na poduszkę, jeśli możesz. W każdym razie jest tak wygodny, więc dlaczego nie użyć go, jeśli możesz. Musisz również uważać na używanie wielu produktów na włosach w tym czasie, ponieważ po pewnym czasie może się to skończyć dużym nagromadzeniem. Upewnij się, że myjesz włosy szamponem, ale nie rób tego zbyt często. Jeśli jesteś kimś, kto lubi dużo manipulować włosami, możesz skończyć z wieloma lotkami. Więc staraj się nie bawić za dużo warkoczami.

A co z ponownym oplotem??

Jeśli naprawdę kochasz ten styl i chcesz go utrzymać dłużej niż kilka miesięcy, będzie to wymagało powrotu i ponownego splecienia. Niektórzy robią to sami, ale zawsze zalecamy pójście do salonu, chyba że naprawdę wiesz, co robisz.

Więc kiedy jest na to dobry czas? Cóż, wszystko zależy od tego, jak długo chcesz je trzymać. Rebraiding może nastąpić po kilku tygodniach lub kilku miesiącach. Proces zdejmowania warkoczy może być żmudnym procesem, więc jeśli robisz to sam, upewnij się, że masz kogoś do pomocy lub po prostu wróć do salonu, w którym to zrobiłeś, i poproś ich, aby to zrobili. Zawsze zaczynaj od dołu i zacznij rozplatać włosy za pomocą grzebienia. Pozwala to rozplątać prawdziwe włosy z przedłużeń bez powodowania mnóstwa plątaniny. Niektórzy styliści używają płomienia do wiązania syntetycznych włosów z prawdziwymi włosami na dole, aby utrzymać je razem. Jeśli tak było, będziesz musiał obciąć końce włosów, zanim będziesz mógł zacząć rozplatać włosy.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się artykuł o warkoczach i wyszedłeś z inspiracją dla własnych włosów. Jest tak wiele różnych stylów do wyboru, jeśli chodzi o warkocze i fajnie byłoby wypróbować je wszystkie. To są świetne przykłady, które możesz spróbować ponownie. Jeśli chodzi o warkocze, nigdy nie wychodzą z mody, więc możesz dalej próbować.