10 nápadov, ako urobiť svoju garáž pútavou rastlinami

Našťastie priestor okolo vašej garáže vyzerá rovnako lákavo ako celý váš vonkajší priestor a dom. Ale naozaj chcete, aby toto miesto bolo pútavé? Dobrý nápad, pretože vám chceme hneď ukázať, ako môžete vzhľad garáže vylepšiť popínavými rastlinami, listnatými viničmi, kríkmi, farebnými trvalkami a sukulentmi. V skutočnosti je to často zanedbávané miesto. Väčšina majiteľov domov zisťuje, že vysadenie je z oboch strán záhradnej brány a priestoru vedľa steny garáže náročné. Ale nemusí to tak byť a my máme užitočné tipy, ako to zmeniť. Tento článok sa vás snaží presvedčiť o úlohe, ktorú rastliny zohrávajú vo vonkajšom prostredí. Aby sme boli presnejší, predstavujeme tu také druhy rastlín, ktoré zdobia priestor okolo garáže a pôsobia atraktívnejšie. Tiež pomôžu vašej garáži lepšie splynúť so záhradnou krajinou, čo zvyšuje celkovú atraktivitu domu.

 Sukulenty a okrasné trávy predstavujú atraktívnu kombináciu rastlín pre úzky pás podlahy na boku garáže..

Zatraktívnite svoju garáž pomocou rastlín sukulentov, okrasných tráv a papraďorastov

         – Farebné trvalky, sukulenty a okrasné trávy v úzkom okolí garáže

Okolo každej garáže je spravidla úzky pás podlahy. Na tento účel si môžete vybrať robustné rastliny odolné voči suchu, ktoré dodajú celej ploche garáže atraktívny, dokonca vysoko kontrastný vzhľad..

Preto môžete vytvárať úzke záhony a vysádzať ich sukulentmi a okrasnými trávami. K tomu môžu prispieť kvitnúce trvalky, ktoré tejto oblasti dodajú viac farby. Nápadné sú najmä papraďorasty, preto by ste sa pri výsadbe nemali zaobísť.

 Keď fúka vietor, tenké stonky trstiny z peria sa hojdajú a pútajú pozornosť.

Urobte z garáže atraktívny vzhľad trstiny z peria a tenkých stoniek, ktoré sa kývajú vo vetre

Okrasné trávy sú nápadné v každej záhrade, ale najmä z garáže sa stávajú skutočným pútačom pozornosti. Vyberajte si odrody odolné voči suchu, ako je napríklad bahenná tráva (Sesleria autumnalis) alebo už spomínaná jarná trstinová tráva. Šalvia červená (Salvia greggi) tiež ponúka atraktívny vzhľad z boku garáže, najmä keď nesie svoje krásne červené kvety..

 Okenný parapet tejto garáže sa používa ako kvetinový box, čo ešte lepšie zvýrazňuje štýl vidieckeho domu.

Garážové parapety ako kvetinové boxy zdôrazňujú štýl vidieckeho domu

  • Garáž zazelenajte a urobte z nej pútač očí

Skvelý spôsob, ako vylepšiť vzhľad vašej garáže, je zeleň. Predtým, ako sa k tomuto kroku odhodláte, však musíte požiadať o radu záhradného architekta. Dokáže vám presne povedať, akú veľkú váhu môže strecha garáže uniesť. Aj keď je garáž v miernom svahu, môžete využiť výhody stúpania pri výsadbe a ozelenení a vytvoriť niečo skutočne jedinečné. Nasledujúci obrázok je toho dobrým príkladom.

Existuje mnoho kreatívnych možností dizajnu, vďaka ktorým bude vaša garáž pútavá.

Garážové zelené popínavé rastliny visiace zo strechy sú veľmi pútavé

 Ozelenenie steny medzi dvoma garážovými bránami je dobre urobené a je zdôraznené kvetináčom so vždyzelenou tujou.

Garážová atraktívna zeleň medzi garážovými bránami je kvetináč so vždyzelenou tujou

Na správnu ekologizáciu garáže potrebujete vždyzelené rastliny, predovšetkým listnaté viniče a popínavé rastliny. Jedná sa o skvelé riešenie na pridanie zelene do garáží s obmedzeným priestorom na výsadbu. Na tento účel by sme mohli odporučiť niektoré popínavé rastliny, ako napríklad brečtan bostonský (Parthenocssus tricuspidata), akebiu listnatú (prezývanú kvôli korenistej vôni kvetov aj čokoládové víno) a v prípade, že nie, lezúcu figu (Ficus pumila) myseľ ich často prerezáva.

Nevyzerá táto ekologizácia dvojgaráže pútavo??

Dvojgaráž listnaté záhradné rastliny kvitnúce ibištek črepníkový

Dvojgarážové brány sú na obrázku vyššie zelené a zarámované farebnými kvetináčmi a záhradnými rastlinami. Kombinácia kvitnúcej vistérie a ibišteka v kvetináči je nepochybne unikátna. Vymedzujúce záhony a pás medzi dvoma príjazdovými cestami dodávajú garáži väčšiu farebnosť a vizuálny záujem.

Našťastie by sme vás mohli motivovať k zatraktívneniu okolia vašej garáže. Teraz prejdite nadol a získajte nápadnejšie nápady na dizajn z našej galérie obrázkov. Veľa zábavy vám praje redakčný tím Freshideen!

Dve veľké kvetináče so vždyzeleným brečtanom označujú vchod do garáže.

Dva kvetináče so vždyzeleným brečtanom označujú pohon v garáži a pôsobia atraktívne

  Ak nemáte čas starať sa o kvety, možno budete mať na boku garážových brán len malý pútač očí s nízko rastúcimi a suchu odolnými rastlinami.

Garážové pútavé nízke rastliny odolné voči suchu na bočnej strane záhradnej brány robia pútač očí

 Zelené kríky a okrasné trávy môžu tiež rámovať vchod do domu.

Zelené kríky okrasných tráv rámujú vchod do domu

 Kaktusy a sukulenty sú ideálne pre suchú pôdu na boku garáže v suchom podnebí.

Kaktusy a sukulenty na boku garáže sú ideálne pre suchú pôdu v suchom podnebí

 Starú garáž môžete ozeleniť a v lete ju využiť ako útulnú relaxačnú zónu.

Zatraktívnite garáž a v lete ju využite ako útulnú relaxačnú zónu

Okrasné trávy zdobia úzky pás pôdy okolo vidieckeho domu.

Okrasné trávy veľmi atraktívne zdobia vidiecky dom vonku