5 zimných kvetov, ktoré rozžiaria váš domov

Je koniec októbra a zima je už za rohom. Príroda sa pripravuje na chladné mesiace a vaša záhrada bude pravdepodobne vyzerať bezútešne a neúrodne. Ale nemusí to tak byť. Farbu môžete priniesť do svojho exteriéru aj interiéru. Existuje niekoľko báječných zimných kvetov, ktoré vám s tým pomôžu. V tomto článku vám predstavíme päť zimných kvetov, ktoré sa neboja chladu a v zime nádherne prekvitajú a potešia oko.

Päť zimných kvetov, ktorým sa darí v chlade

Zimné kvitnúce vianočné hviezdy ružové zimné listy kvetov

Rastliny v zime odumierajú, pretože v rastlinných bunkách sa tvoria kryštály ľadu. Napriek tomu, že sa rastliny veľmi snažia chrániť pred mrazom, je to možné len do približne – 6 ° C. Pri nižších teplotách voda v bunkách zmrzne na kryštály, čo je pre rastliny smrteľné. Existujú však aj rastliny a kvety odolné voči chladu, ktorým sa v zime darí a vydržia nízke zimné teploty.

Také je možné pestovať na záhrade aj v chladných mesiacoch. V takom prípade môže vaša záhrada ťažiť z opeľovača. Pretože v slnečných dňoch sa môže zdať, že včely jedia.

Nasledujúcich päť zimných kvetov je vhodných pre izbové rastliny a osvieži váš každodenný zimný život a zahreje na duši. Teraz sa pozrime, čo to sú …

Aj keď mnoho rastlín v zime spí, existujú aj tie, ktoré kvitnú práve v tomto ročnom období, a to zimné kvitnúce rastliny.

Zimne kvitnúca izbová rastlina vianočného kaktusu kvitne zimnými rastlinami

Vianočný kaktus (Schlumbergera)

Kvety tohto zimného kvetu môžu byť biele, žlté, ružové, purpurové alebo červené a bez ohľadu na to, v akej farbe váš vianočný kaktus kvitne, váš interiér určite rozžiari a osvieži.

Schlumbergera je vlastne hybridom dvoch rastlín, ktoré rastú v brazílskych dažďových pralesoch. Vianočný kaktus dostal svoje obľúbené meno, pretože kvitne len okolo Vianoc.

Všimli ste si, ako môžu zimné kvety rozjasniť miestnosť??

V zime kvitnúca izbová rastlina vianočného kaktusu kvitne zimným kvetom

Vianočný kaktus preferuje nepriame slnečné svetlo a vlhkosť. Nájdete preto pomerne tienisté a tmavé miesto, kde by ste svoju zimnú izbovú rastlinu mali nechať pár týždňov pred Vianocami.

Zimné kvetináče vytvárajú doma sviatočnú atmosféru

V zime kvitnúca izbová rastlina vianočného kaktusu kvitne šišky

Dávajte pozor na optimálne zavlažovanie! Príliš veľa vody môže spôsobiť hnilobu koreňov a príliš málo vody môže znamenať menej alebo žiadne kvety. Rovnako ako pre väčšinu ostatných sukulentov a kaktusov je vo všeobecnosti lepšie zalievať túto rastlinu relatívne menej. Pôda z tohto zimného kvetu by však mala byť počas obdobia kvitnutia neustále vlhká.

Vianočný kaktus môže kvitnúť aj na smotane

Zimné kvitnúce vianočné kaktusy smotanových kvetov zimné kvety

V skutočnosti je rozmanitosť zimných kvetov taká veľká, že sa nemusíte nutne držať tradičnej vianočnej hviezdy

Zimné kvitnúce vianočné kaktusy červené kvety zimné kvety

Vianočná hviezda (Euphorbia pulcherrima)

Vianočná hviezda je možno najobľúbenejším zimným kvetom. Jeho kvety sú vlastne mladé listy, ktoré rastú v skupinách na konci každej vetvy.

Subtropická červená vianočná hviezda je najobľúbenejším druhom kvetov, ale túto zimnú kvetinu nájdete v nespočetných farbách, vrátane krémovej, broskyňovej, ružovej, bielej a zlatej..

Vianočná hviezda alebo adventná hviezda obľubuje slnečné miesto pri okne a potrebuje pravidelnú zálievku. Zem však nemusí byť neustále vlhká.

Červená vianočná hviezda na okne

Zimný kvietok Vianočná hviezda červená zimná kvetina fanster

Listy tohto zimného kvetu môžu kvitnúť aj v iných farebných odtieňoch

Zimné kvitnúce vianočné hviezdy biele ružové listy zimné kvety

Napríklad v bielom

Zimné kvitnúce vianočné hviezdy biele listy zimných kvetov

Netopierí kvet (Tacca Chantrieri)

Tu je príklad zimného kvetu, ktorý má podivné meno a vyzerá tiež trochu divne. Netopierí kvet teda skutočne vyzerá ako netopier, nemyslite to vážne?

Kvet netopiera čierneho

Netopierí kvet Tacca Chantrieri Zimne kvitnúca rastlina džungle

Kvet netopiera pochádza z džungle, ale je to obľúbená izbová rastlina, ktorá kvitne aj v zime. Môže byť dosť veľký, až do jedného metra, takže túto zimnú rastlinu treba vysadiť do pomerne veľkého kontajnera.

Kvet netopiera má rád tieň a vlhkú, ale nie premočenú pôdu. Pretože je to rastlina v džungli, na vlhkosti skutočne záleží.

Tento zimný kvet bol pôvodne džungľou

Kvet netopiera čierna zimná kvitnúca rastlina džungle

Netopierí kvet Tacca chantrieri opúšťa Zimne kvitnúcu rastlinu džungle

Islandský mak (Papaver nudicaule)

Vlčie maky dostali u väčšiny ľudí zlý rap, pretože ich spájajú s plodinami ópia a drogami. Našťastie je islandský mak taký neškodný a pekný, že je legálne ho pestovať kdekoľvek.

Rastliny a kvety odolné voči chladu dokážu váš domov premeniť na zimnú krajinu zázrakov

Islandský mak Papaver nudicaule izbová rastlina zimné kvitnutieIslandský mak Papaver nudicaule zimný kvet červený

Existuje viac ako 80 odrôd tejto nápadnej rastliny, ktoré môžu kvitnúť v rôznych farbách, napríklad v bielej, žltej, ružovej alebo červenej. Táto zimná kvetina môže mať aj rôzne veľkosti, preto dajte svojmu islandskému maku dostatok priestoru na rast. Botanici odporúčajú vysadiť niekoľko rastlín vzdialených od seba 21-31 cm do obrovských kvetináčov, aby vytvorili dramatický obraz.

Aby ste sa uistili, že sa váš islandský mak nezrúti, pripravte si kolíky, ktoré ho podporia.

Tak veľké môžu byť tieto zimné kvetináče v skutočnosti

Islandský mak Papaver Nudicaule Obrovská zimná kvetinová kytica

Cukrové kríky (Protea)

Cukrový krík je pozoruhodným zimným kvetom, pretože má také farebné a neobvyklé kvety. Do svojej zimnej záhrady si môžete vybrať z viac ako 80 členov tohto rastlinného rodu.

Cukrové kríky – veľmi špeciálna zimná rastlina

Cukrové kríky Protea kvitnúce oranžové zimné kvitnúce zimné rastliny

Ak máte túto izbovú rastlinu doma, uistite sa, že má dostatok drenáže, dostatok slnečného svetla a čo najviac čerstvého vzduchu. Cukrový krík je v skutočnosti izbová rastlina nenáročná na starostlivosť. Čo sa týka starostlivosti, je dokonca porovnávaný s kaktusmi.

Ak ste hrdým majiteľom raketového vankúša (Leucospermum reflexum), potom vám veľa záhradníkov a nadšencov rastlín určite závidí, pretože tento druh protea je extrémne vzácny.

Rozkvet cukrových kríkov je jemný a efektný

Cukrové kríky Protea kvitnúce jemné ružové zimné kvitnúce zimné rastliny

Odolnej rastline sa darí aj v horách

Cukrové kríky Protea hory Zimné kvitnúce zimné rastliny