Ako sa správne starať o svoj kvet plameniaka (anthurium)

Nádherný kvet plameniaka (anthurium) niektorí nadarmo nenazývajú tropickým kvetom lásky. Jeho listy sú veľmi často vidieť v silne ohnivočervenej farbe, pričom pripomínajú srdce. Správne – listy. Alebo skôr: listene (spathe). Pretože práve tie nás fascinujú v rôznych farbách od bielej cez oranžovú a fialovú až po červenú a bordovú. Mnoho ľudí si mylne myslí, že ide o kvety rastliny. Skutočným kvetom je totiž žltkastá cibuľka kvetov, ktorá rastie priamo na farebnom liste. Táto pozoruhodná tropická rastlina pochádza z dažďových pralesov Strednej a Južnej Ameriky, ale našťastie je v tejto krajine vhodná aj ako izbová rastlina s jednoduchou údržbou. Na čo by ste si mali dať pozor sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Kvet plameniaka – vášnivá kráska z dažďového pralesa

Anthurium plameniak kvet červené listene

Najdôležitejšie tipy na starostlivosť o vaše anthurium

Kvet plameniaka bol tak pomenovaný kvôli svojmu zvláštnemu tvaru. Preložené z gréčtiny, anthurium v ​​skutočnosti znamená kvetinový chvost, čo sa dá vysvetliť kvetinovou hlavou. Exotická rastlina patrí do čeľade arumovité a existuje jej okolo 600 až 1000 druhov.

Dve z nich sú však obzvlášť vhodné ako izbové rastliny – Anthurium scherzerianum (malé antúrium) a Anthurium andreanum (veľké antúrium). Tieto kvety plameniakov, ktoré všetci poznáme a môžeme si ich kúpiť v kvetinárstvach, sú v skutočnosti hybridy anthuria získané z dvoch vyššie uvedených druhov. Antúrie kvitnú spravidla od februára do júna, ale ak sa o ne správne staráte, budú dávať nádherné kvety po celý rok.

opatrnosť! Kvet plameniaka je jedovatý. Absolútne NIE je vhodné na konzumáciu a obzvlášť opatrní by ste mali byť s deťmi a domácimi zvieratami.

Zaistite v kvetináči dobrú drenáž

krásna dekorácia stola kvet Anthlamium plameniak

  • Dokonalá poloha

Kvety plameniaka ho milujú jasné a teplé, ale nedokážu zniesť horiace slnko. Sú tiež veľmi citlivé na prievan a veľmi suchý vykurovací vzduch. Ideálne sú teploty medzi 20 ° C a 25 ° C a v zime možno až 16 ° C. Ako tropické rastliny z dažďového pralesa, antúria milujú vlhký vzduch. Zaistite teda dostatočnú vlhkosť a každú chvíľu rastlinu postriekajte vodným postrekovačom.

  • Správna zálievka

Napriek tomu, že antúria majú radi vlhkosť, zalievanie by sa nemalo preháňať. Pretože premokrenie môže viesť k hnilobe koreňov. Kvet plameniaka by ste mali navyše zalievať iba odvápnenou, vlažnou vodou. Rastlina je mimoriadne citlivá na vápno. Ideálne by bolo zalievať anthurium asi 1-2 krát týždenne, v zime ešte menej často. Pri hnojení by ste to nemali preháňať. Stačí raz za týždeň v lete a raz za mesiac v zime.

Pozor! NIKDY nenechajte koreňový bal vyschnúť! Priepustný substrát, ako je pôda orchideí, dáva kvetom plameniakov najväčší zmysel.

Anthurium sa rozhodne odporúča ako atmosférickú dekoráciu stola

skvostné antlamium kvetov plameniakov ako ozdoba stola

  • Presádzanie a množenie

Keď sú rastliny ešte mladé, každú jar sa presádzajú. Pri starších antúriách môžete každoročne vymeniť iba vrchnú vrstvu substrátu za novú. Rozmnožte svoje rastliny delením koreňového balu. To sa najlepšie robí pri presádzaní, kde by kusy mali mať aspoň jeden list. Nové rastliny by mali byť udržiavané ľahké, teplé a vlhké.

Extra trik s kvitnutím: Znížte izbovú teplotu na 16 ° C asi na šesť týždňov a dajte plameniaku počas tejto doby veľmi málo vody. To stimuluje tvorbu púčikov a rastlina čoskoro zakvitne nádhernými kvetmi. Po šiestich týždňoch by ste ich mali pravidelne prihnojovať a polievať.

Kvet plameniaka vo vode – najnovší trend rastlín

Takzvaný Hydropónia je veľmi trendový a praktický spôsob, ako si užiť izbové rastliny s ešte menšou údržbou. Našťastie kvetom plameniakov sa darí aj vo vode a pôsobia obzvlášť elegantne. V peknej, priehľadnej váze alebo sklenenej miske sú to perfektné dekorácie na stôl alebo na okenný parapet. Tým sa aj nepríjemné zavlažovanie skončí a všetko, čo by ste mali urobiť, je sledovať hladinu vody a každú chvíľu pridať čerstvú vodu..

Ak chcete dať svoj plameniakový kvet do vody, stačí, ak jeho korene zo substrátu opláchnete vlažnou vodou. Najlepšie urobíte, keď nádobu naplníte dostatkom vlažnej minerálnej vody (korene by mali vždy zostať prikryté) a zapichnete do nej rastlinu. úplné!

Takto rýchlo a ľahko sa vaše hydroponické anthurium stane efektným pútačom pozornosti

hydroponický trend kvetu plamienka antúria

Kvetináč v kvetináči ľahko zmeníte na hydropóniu

hydroponický trend kvet plameniaka antúria vo vode

Pozvite do svojho domu čarovný kvet z dažďového pralesa

Anthurium flamingo starostlivosť o kvety ako izbová rastlina

Udržujte trendový kvet Anthurium flamingo kvet ako izbovú rastlinu

Správne sa starajte o kvet plameniaka antúria ako o izbovú rastlinu

Kvet plameniaka vyzerá úchvatne aj v bielej farbe

biele listene kvetu anthurium plameniaka

A veľmi mystické a takmer tajomné v tmavo fialovej

plameniak čierny kráľovný anthurium

U niektorých druhov kvitne piest podstatne dlhšie

plamienok kvet anthurium kvety a listy

plameniak kvet anthurium červené vysoké kvety tropická rastlina

Nádherný svet antúrií

plameniak kvet anthurium rôzne listy a kvety

flamingo kvet antúria fialová

izbová rastlina flamingo flower anthurium nenáročná na starostlivosť

doba kvitnutia plameniaka môže byť jún

Správna starostlivosť o tipy kvetov plameniakov

dažďový prales kvet plameniaka antúria

tropická rastlina kvetina plamienka antúria

izbová rastlina kvet plameniaka anthurium

flamingo kvet anthurium