Dizajn predného dvora – Ako chcete navrhnúť predný dvor?

predzáhradkový dizajn záhradný plot zelený exteriér

Dizajn predzáhradky – základné princípy

Základné princípy znejú ako niečo, čo sa nikdy nemení. Ale v skutočnosti sa o nich musíte informovať nielen ako hobby záhradník. Pretože tam je, v dvor rozloženie, ako v každej inej oblasti, mnoho inovácií.

Preto sa vždy zaväzujeme, že vám i sebe pripomenieme na jar základné princípy dizajnu predzáhradky. Nemyslíte si, že sa nemôžete naučiť nič nové? Potom nečítajte tento článok! V opačnom prípade sa toho držte.

Nočné osvetlenie je nevyhnutné na vytvorenie atmosféry

predný dvor navrhnuté schody osvetlenie zelene

Na dvore vytvorte sieť chodníkov

Vytvorte chodník, ktorý prirodzene prechádza predným dvorom

Pri plánovaní záhradných chodníkov neponáhľajte ani neponáhľajte. Nechajte deti a zvieratá najskôr trochu prejsť. Všimnete si, že sa riadia stále rovnakými riadkami. Nemali by ste to potom vziať svojou vlastnou cestou?

Dosiahnite úžasný vzhľad záhrady!

záhradný stôl so záhradnými stolnými sviečkami

Dizajn ciest musí dávať zmysel

Cesty vo vašom dvore by mali dávať zmysel. Museli by niekam viesť alebo slúžiť niečomu praktickému. Budú vás musieť vziať do rekreačnej oblasti alebo vám pomôžu ľahšie sa starať o rastliny.

Štýl by mal byť stále viditeľný pri vchode

dizajnová záhradná cesta pred dvorom elegantná záhradná stena

Dvojaký účel ako dekorácia

Estetika nie je menej dôležitá ako funkčnosť. Keď sa v živote viac bavíte, cítite sa oveľa viac motivovaní. Zvážte dekoratívne tehly.

Vytvorte rozprávkový vzhľad

dizajn predzáhradka záhradná cesta kamenné dosky rastlina

Oživte vzhľad fasády vhodným dizajnom predzámka

Čo potrebuje váš dizajn átria z praktického hľadiska

Začnime veľmi prakticky. Dokážete ľahko vidieť vchod, ktorým vstupujete alebo vchádzate autom? Funguje rovnako dobre bez ohľadu na to, či prichádzate sprava alebo zľava? Súvisí to s dennou dobou, kedy sem prichádzate? Pozorujete svoj dom z tejto perspektívy alebo sa na to pýtate aj iných ľudí? Vhodným zdobením rastlín môžete prípadné nevýhody tohto druhu pekne napraviť.

Vytvorte sviežu atmosféru

dizajnový predzáhradný záhradný stôl drevené lavičkové schody

Ozdobte fasádu domu trochou farby

predzáhradka dizajn závodná posteľ dom fasádne tehly

Urobte fasádu príťažlivejšou

Je úžasné, keď prídete domov do budovy, ktorá sa vám už zvonku páči, však? Je váš dom taký? Hodí sa dobre k svojmu okoliu, takže prispieva k celkovo harmonickému vzhľadu? Zároveň má svoj vlastný charakteristický charakter. Vyzeralo by to lepšie, keby bolo o niečo vyššie alebo širšie? Môžete to zistiť rovnakou metódou prechádzky okolo svojho domu z rôznych strán a tiež konzultáciou s priateľmi, známymi a susedmi.

Vytvorte štýlový záhradný dizajn

predzáhradka dizajn domu fasádne rastliny exteriér

Ak sa ukáže, že je niečo stále transformovateľné, urobte to všetkými prostriedkami. Zbierajte nápady na dizajn predzáhradky, ktoré skrývajú identifikované nevýhody, alebo vizuálne predĺžte alebo rozšírte vzhľad domu.

Rastliny a štruktúry

Rastliny a štruktúry predstavujú takpovediac protiklady, ale iba do určitej miery. Prvé sú spravidla univerzálnejšie a premiestniteľné, zatiaľ čo u ostatných je menšia pravdepodobnosť, že budú. Ale to sa líši prípad od prípadu. Pretože s určitými stromami a škatuľami môže byť ťažké pohybovať sa, niektoré „pevné“ štruktúry na druhej strane – áno. Funkcie by sa teda dali obrátiť.

Čerstvé rastliny robia záhradu živšou

predný dvor dizajn chodník cesta kvety zelené

Jeden má vo všeobecnosti v dvor rozloženie, vysporiadať sa s trvalými a flexibilnými štruktúrami. Druhý musíte považovať za piliere tohto a prvý za „zariadenie“. Rovnako ako v interiérovom dizajne. Najprv sa pozrite na nápady na dizajn predného dvora z hľadiska trvalých prvkov. Potom hľadáte aj obrázky a zdroje inšpirácie pre “flexibilné” zariadenie. Vytvorte plán, ktorý krok za krokom prejde od všeobecného k podrobnému.

Zahrňte funkčný vstupný priestor a v prípade potreby aj schody

Pokiaľ nežijete na odľahlom a nebezpečnom mieste alebo chcete svojmu domu dodať určitý mystický charakter, mali by ste si prostredníctvom predzáhradky zaistiť jasnú a jasnú víziu. Človek by mal jasnejšie vidieť, ako sa dostať k vašim predným dverám cez chodník. Zvon by mal byť viditeľný a nie niekde skrytý. Urobiť niečo príjemným neznamená urobiť to nudným. Existuje množstvo rastlín, ktoré by bolo možné použiť na zvýraznenie chodníkov a iných akcentov vo vstupnom priestore.

Nechajte záhradu pôsobiť priestrannejšie

dizajn predný dvor zelený trávnik dom fasádne schody

Pri vchode budete stále cítiť príjemnú vôňu

predný dvor dizajn biele záhradné plotové ruže

Pri schodíkoch platí pravidlo, že musia byť široké ako schody, ktoré ich spájajú. Mali by ste mať empatický a nápadný charakter. Dali sa aj okoreniť. Funguje to dobre kvôli zmene textúry, farby a tiež kvôli zaujímavým rastlinám, ktoré sa tam používajú.

Kameň je v záhrade nádherný

predzáhradka dizajnové schody kamenné rastliny

Rám a hrany

Hrany, ktoré pôsobia prirodzene a zároveň dodávajú vstupnému priestoru osobitý charakter, sú umením. Ale stojí za to investovať do tohto úsilia, pretože to posúva dizajn predného dvora na úplne inú úroveň. Aby bolo všetko jasnejšie, mali by ste sem tam nastaviť akcenty s rastlinami.

Svoju rolu hrá aj poriadok v záhrade

Nápady na dizajn predzáhradky exteriér elegantný

Voľba štýlu

Pri navrhovaní predzáhradky, rovnako ako pri všetkých ostatných záležitostiach, otázky štýlu zohrávajú veľmi veľkú a dôležitú úlohu. Prvky a zásady, ktoré sú tu uvedené, majú zásadný význam. Môžete sa rozhodnúť pre tradičný dizajn pre váš región, alebo môžete predstavovať úplne exotický prvok vo vašom okrese alebo lokalite. Zamyslite sa napríklad nad stredomorským štýlom vo všetkých jeho rôznych variáciách.

Vytvorte elegantné prostredie, kde je možné organizovať rôzne akcie

predzáhradka dizajn moderná záhrada otvorený krb

Bohatá výsadba

záhradný stôl so záhradným stolom s dizajnom predného dvora

Stromy znamenajú trvanlivosť a trvanlivosť

Čo výsadba stromov? Po prvé, z dlhodobého hľadiska to môžu byť prvky, ktoré vertikálne rozšíria váš domov, ak sa tak rozhodnete. Ďalej majú symbolickú silu, ktorá tiež nevedome sprostredkováva túžbu po dôslednosti a vytrvalosti. To zaisťuje harmóniu a priateľskú atmosféru medzi obyvateľmi a návštevníkmi. Stromy sú dôležitým prvkom. Patrí k tým, ktorí si z jednoduchej budovy urobia domov.

Stromy v záhrade

predzáhradný dizajn záhradný nábytok kreslo rastliny

Doplnky …

Teraz, keď ste nastavili hlavné štruktúry a prvky, si určite nájdete čas na „doplnky“. Nie sú povinné, ale niekde ich súrne potrebujú. Pretože každý potrebuje malé radosti života, ktoré zrazu kvôli jeho prítomnosti robia všetko tak odlišným. Môže to byť exotický strom alebo iná akcentovaná rastlina.

Do tejto skupiny patria aj ďalšie zariadenia, ako napríklad závesné nádoby na rastliny. Často majú aj estetický, dekoratívny účel. Nie zriedka majú aj veľké praktické výhody. Môže ísť o vytvorenie väčšieho priestoru pre výsadbu rastlín.

Jednoduchý záhradný dizajn

nápady na dizajn prednej záhrady kamienky záhradnej cesty

Vytvorte si príjemný relaxačný kútik

predzáhradkový dizajn záhradný nábytok relax

Poskytnite atraktívne nápady na dekoráciu v záhrade

nápady na dizajn prednej záhrady výsadba neobvyklých kvetináčov

Kamienky nachádzajú dobré využitie v záhrade

výsadba kamienkov predzáhradky