Červené ruže – symbol lásky a vášne

„Ruža je ruža je ruža je ruža.“

Tento svetoznámy citát pochádza od americkej spisovateľky Gertrude Steinovej a bol prevzatý z jej básne Posvätná Emily Prevzaté z roku 1922. Zrejme mala na mysli červené ruže. Vo všeobecnosti výraz znamená, že veci sú také, aké sú. Ide o pravidlo identity: A je A. Áno, dnes hovoríme o nespornej „kráľovnej kvetov“- červenej ruži. Niektoré veci sú nadčasové a nikdy sa nestanú klišé. Všetci sme často dávali červené ruže a dostali sme ich ako dar. Čo si tam cítil??

Mysleli ste na sémantiku ruže??

červené ruže kvapky vody zblízka

Začnime od začiatku. Samotný názov ruže pochádza zo staro perzštiny a v latinčine bol prijatý ako ružový. Ruže patria do rodu čeľade ružovitých. Je známych asi 250 druhov tohto kvetu. Táto kráľovská rastlina sa pestuje ako okrasná rastlina viac ako 2000 rokov.

Cenný ružový olej, ktorý je jednou z najdôležitejších surovín v parfumárskom priemysle, sa získava z jeho okvetných lístkov. V zásade sú ruže kríky. Niektoré z nich sú kompaktné a malé, zatiaľ čo iné sú vysoké alebo sa používajú ako popínavé rastliny. Kvety sú zvyčajne päťnásobné. Ruže milujú predovšetkým kriedové pôdy. Hlavné druhy najviac pestovaných ruží majú svoj pôvod v strednej a juhozápadnej Ázii. V dnešnej dobe sú oblasti v strednej Európe ako Švajčiarska Jura a alpské údolia ako Valtellina a Dolný Engadin považované za veľmi bohaté na ruže.

Kúzelný kvetinový ker

záhrada červených ruží ruže

Je pravda, že ruža je ruža bez ohľadu na to, akej farby je alebo k akému typu patrí. Stále veríme, že archetyp ruže je – červená ruža. Čo vlastne symbolizuje túto nádhernú kvetinovú kráľovnú?

Je nesporné, že červená ruža je silným symbolom lásky. Ale to tiež znamená krásu, statočnosť a rešpekt, romantiku a vášeň.

Zmyselnosť a dokonalosť červených ruží prináša kreativitu a inšpiráciu.

Ruža je obľúbeným motívom v literatúre a umení

červené ruže otvorená kniha romantický krásny

Je to tiež horúca téma v haute couture

červené ruže obľúbený motív dámskej módy

Letná kolekcia Dolce a Gabbana sa napríklad vyznačuje nádhernými vlasovými doplnkami vyrobenými zo sviežich červených ruží. Talianski návrhári skombinovali jemnú ženskosť s expresívnym výrazom ruží s veľkou citlivosťou.

Dámska kolekcia Dolce and Gabbana leto 2015

červená ruža značková kolekcia dámskeho oblečenia dolce gabbana

Červené ruže vždy urobia veľký dojem, bez ohľadu na to, či ich darujete ako jeden kvet alebo ako kyticu. Pozrite sa nižšie, aby ste zistili, aké ďalšie príležitosti môžete vytvoriť s pomocou červených ruží. Prekvapte svojich blízkych a vneste trochu viac slávnosti do každodenného života!

 Kráľovská krása a zmyselná charizma

červená ruža ženská krása

Nádherný doplnok k akémukoľvek daru

kytica červených ruží darček

Vyrobte si ruženec v tvare srdca

červené ruže prekvapujú tvar srdca

Verný spoločník na svadobných oslavách

romantická svadba červených ruží

Ozdobte ním samostatne upečený koláč

Upečte tortu z červených ruží

Vytvorte viac romantiky a ozdobte okvetnými lístkami ruží

romantické lístky červených ruží

Netradičné dekorácie na stôl s ružami a srdiečkami

dekorácia stola červených ruží oslava výročia svadby

kytica červených ruží vášeň prekvapenie