Izbové rastliny vhodné do tmavých miest

brečtan má rustikálny vzhľad

Niektoré črepníkové rastliny s jednoduchou údržbou pre váš domov

Aj keď sa o izbové rastliny náležite staráte, ich rast by sa mohol spomaliť, ak nedostanú dostatok slnečného svetla. Existuje mnoho miestností, ktoré sú veľmi tmavé a neosvetlené. Dobrou správou je, že tam môžete pestovať aj črepníkové rastliny – nižšie uvedené sa vyvíjajú na tmavých miestach.

Izbové rastliny pre tmavé miesta

biela zelená ľahko ošetriteľné lístie tmavé miesta

Čerstvé lístie

zaujímavé lístie črepníkové rastliny tmavé miestnosti

Syngonium podophyllumе je dekoratívna listová rastlina, ktorá rastie pri slabom osvetlení. Ideálnym miestom na to je parapet orientovaný na sever. Na priamom slnečnom svetle sú jeho listy bledé a bez života. Pôdu by ste mali pravidelne prihnojovať a udržiavať mierne vlhkú.

Husté listy a nasýtená zelená

izbové rastliny nápady zelené čerstvé lístie

Aplikujte hnojivá

Izbové rastliny Aspidistra pre tmavé miesta

Bolo to vo viktoriánskej dobe Aspidistra eliator je vidieť takmer v každej reštaurácii a krčme. Vďaka svojej schopnosti prežiť pri slabom osvetlení bola táto rastlina neskôr pomenovaná ako „vytrvalý kvet“. Môžete ich pestovať v kvetináči. Zalievacia pôda by sa mala pravidelne hnojiť. Od konca jari do začiatku leta udržujte pôdu mierne vlhkú a nechajte ju raz za rok medzi zálievkami úplne vyschnúť. Tu by ste mali používať vo vode rozpustné hnojivá.

Zaujímavé dvojfarebné listy

Izbové rastliny Dieffenbahcia pre tmavé miesta

Roztomilé kvety

dieffenbachia kvety črepníkové rastliny tmavé miesta

Táto rastlina je známa predovšetkým vďaka pozoruhodným listom a okrem slabého svetla má rada nízku vlhkosť. Dieffenbachia nepotrebuje veľa vody, preto to so zalievaním nepreháňajte, inak korene zhnijú. Rastlina je jedovatá a poškodzuje otvorené rany.

Efeutute je popínavá rastlina, o ktorú sa veľmi ľahko stará a darí sa jej v každom byte

Ivy izbové rastliny pre tmavé miesta

Vyžaduje pravidelnú zálievku, ale horných 6-7 cm nechajte pred ďalším polievaním úplne vädnúť. Vaše korene môžu ľahko hniť, preto dávajte pozor na množstvo vody. Od jari do jesene prihnojte túto rastlinu za 2-3 týždne univerzálnym vo vode rozpustným hnojivom. Neustále prerezávanie udrží efeutute čerstvý.

         Pútavé prízemné nádoby na rastliny

Izbové rastliny Aspidistra pre tmavé miesta v kvetináči