Jazmínová rastlina vydáva v domácnosti krásne vône

Roztomilé kvety jazmínová rastlina

Tieto kvety majú silný účinok nielen v záhrade, ale aj v miestnosti doma

V záhradnom dizajne sa dá dosiahnuť veľa. V niektorých prípadoch dôraz kladie na vzhľad a v iných na vône. Pokiaľ ide o jazmínovú rastlinu, tá druhá určite platí.

Pozitívne ovplyvnia vašu náladu.

Okrem toho pomôžu zbaviť sa nepríjemných fám z domu.

Ak máte domáce zvieratá, oceníte tieto vlastnosti rastliny jazmínu. Väčšinou sa predpokladá, že rastliny jazmínu rastú v záhrade. Ale ich vôňa sa môže dostať až domov. Tento efekt môžete zvýšiť aj kvetmi a vetvičkami. V chladnejších obdobiach je zimná ochrana užitočnejšia ako jej prenos do zimnej záhrady.

5 klasík z jazmínovej rastliny

Cestrum nocturnum

Zelené lístie rastlín jazmínu

 Cestrum nocturnum je jazmínová rastlina, ktorá v noci rozptyľuje svoje vône. Súvisí to s druhom, ktorý sa pokúša prilákať. Túto rastlinu nemusíte nosiť domov, musíte ju mať pri dome a vysadiť ju najmenej 30 metrov. Ak to neurobíte, môže byť zápach pre mnohých ľudí príliš silný. Okrem iného to tiež pomôže vytvoriť riziko energie.

Osmantus Fragrans 

Pomarančové kvety jazmínu

 Je to malá miestnosť. S týmto a tiež s tvarom listov dodáva táto jazmínová rastlina každému prostrediu orientálne kúzlo. Jeho vôňa je príjemná, ale nie taká silná ako pri Cestrum nocturnum. Pomalý rast tejto rastliny jazmínu je nevýhodou.

Lonicera periclymenum

Jasmínové kvety rastlinné druhy kvety žlté

 Táto rastlina jazmínu je široko používaná v tradičných záhradách. Je to okrem iného spôsobené aj ornamentálnym vzhľadom, ktorý ukazujú jeho vetvy. Listy sa vyznačujú aj svojou mimoriadnou eleganciou. Nádherná vôňa pochádza z kvetov. Sú najskôr biele a potom mierne žltkasté. Z dlhodobého hľadiska sa zmení na parfum so skvelou arómou dreva. Upozorňujeme však, že táto rastlina bude rásť veľmi rýchlo a zaberie veľa miesta.

Jasminum grandiflorum

Jasmínová rastlina pestuje oranžové kvety

 Táto rastlina jazmínu prišla do Talianska z Ázie. Používali ich tam po stáročia na výrobu parfumov. Takže vaša vôňa je báječná. Majte však na pamäti, že rastlina nebude tolerovať ostatné stromy alebo kríky okolo.

Jasminum Sambac

Rastlina jazmínu predstavuje zelené lístie

 Všetko o tejto jazmínovej rastline vyzerá mimoriadne ozdobene. Jeho vôňa je jemná, ale vydrží dlho. Táto rastlina rada používa podpery a závisí od nich, ako rastú. To je veľká výhoda.

Svieže, voňavé kvety

  Jazmín prírodná rastlina kvety biela

Hladké, roztomilé malé kvety

Rastlina jazmínu kvitne bielo

Vystavená rastlina jazmínu

Rastlina jazmínu kvitne bielymi druhmi

To môže stimulovať vaše zmysly dobre a príjemne

Exotické druhy rastlín jazmínu

Ružové kvety

Čerstvo kvitnúca rastlina jazmínu

Exotické fialové kvety jazmínu    Jasmínová rastlina krásne prírodná

Maslo žlté farby

Jasmínová rastlina jemná príjemná aróma

Osviežujúca prítomnosť

Jazmínovo zelené druhy vysádzajú biele kvety

Dve izbové rastliny jazmínu, ktoré máte obzvlášť radi 

Jasmínová rastlina kvety bieleho kvetu Rastlina bieleho jazmínu Jasmínová rastlina krásne biele kvety Rastlina jazmínu biele roztomilé kvety