Ktoré kvety patria k mesiacu vášho narodenia a čo sa za nimi skrýva?

Deň, kedy sme sa narodili, je spojený s mnohými tajomstvami a hádankami. Tieto sú väčšinou zakódované vo hviezdach a súvisia s konšteláciou planét v konkrétny dátum a miesto narodenia. Navyše už bola objavená úzka súvislosť medzi mesiacom narodenia a jednotlivými drahokamami. Ale tiež viete, že betónové kvety súvisia s 12 mesiacmi narodenia a majú tajomný význam? Prezradia tiež veľa o osobnosti narodeninového dieťaťa. V tomto článku chceme predstaviť prvých šesť mesiacov narodenia a im zodpovedajúce kvety. V nasledujúcom článku budeme informovať o ďalších šiestich. Zostaňte naladení a zistite, ktoré kvety zodpovedajú mesiacu, v ktorom ste sa narodili.

 Viete, ktorý kvet patrí do mesiaca vášho narodenia?

Mesiac narodenia zodpovedajúci bielym narcisom v záhrade pre tých, ktorí sa narodili v marci

Akonáhle to zistíte, môžete vytvoriť zmysluplné kvetinové úpravy s kódovaným významom pre akúkoľvek dekoráciu domu alebo záhrady. Môžete si konkrétne vybrať kvety, ktoré najlepšie vyhovujú vašej osobnosti. Tu je náš zoznam 6 krásnych kvetov, ktoré tvoria prvých 6 mesiacov narodenia vo výročnom kalendári.

 Krásne a jemne voňavé karafiáty pre všetky januárové deti!

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetinovým ružovým klinčekom v záhrade pre narodených v januári

  • Karafiáty sú vhodné na mesiac narodenia január

Rôzne kultúry pripisujú karafiátom rôzne symbolické významy. To je láska! A všetky nežné pocity, ktoré k tomu patria! Špecifické farby, ako je červená, ružová, biela a fialová, majú navyše pre karafiáty svoj vlastný význam, a preto sa uvádzajú pri rôznych príležitostiach alebo sa používajú ako ozdoba. Napríklad biele karafiáty symbolizujú nevinnosť, čistotu a šťastie, a preto sa často používajú ako svadobná kytica alebo ozdoba stola na svadbách. Tieto nežné kvety nájdete po celý rok aj v kvetinárstve v každom kvetinárstve. Ak ste sa narodili v januári a chcete si zasadiť krásne klinčeky do vlastnej záhrady, vyberte im slnečné miesto. Bolo by dobré, keby bolo počas dňa dostatok slnečného svetla a pôda bola dobre odvodnená. Väčšina odrôd dorastá do výšky 30 cm a tiež si strihá jemnú postavu.

Macešky sú symbolom februára, mesiaca narodenia.

Mesiac narodenia zodpovedajúci symbolu macešky kvetu februára

  • Február je mesiacom narodenia a farebné fialky idú ruka v ruke

Macešky patria do rodu fialiek (Viola) a bodujú svojimi nápadne tvarovanými farebnými kvetmi. Ako je známe, tieto krásne jarné kvety symbolizujú vernosť a vernosť. Ako by sa dalo očakávať od latinského názvu týchto záhradných kvetov, väčšina z nich je zafarbená do rôznych fialových odtieňov. To je tiež odtieň ametystu, drahokam mesiaca narodenia, február. S náležitou starostlivosťou môžu byť krásne macešky pestované doma, v kvetináčoch alebo kvetináčoch a potom ich môžu vziať von. Len počkajte, kým sneh nadobro zmizne a slnko bude svietiť častejšie. Maceškám sa vonku darí na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni a uprednostňujú vlhkú pôdu.

 Narcis symbolizuje lásku k sebe.

Kvetinovo žlté narcisy zodpovedajúce mesiacu narodenia v záhrade symbolizujú lásku k sebe

 

  • V marci, v mesiaci narodenia, udáva tón rafinovaný narcis

Ságu o Narcisovi určite poznáte z gréckej mytológie, nie? Narcis bol vždy symbolom neukojiteľnej lásky k sebe samému. Sú to typické jarné kvietky a v marci nás prekvapia kvetmi v bielej alebo žltej farbe. Stoja za novým začiatkom a odvahou a charakterizujú tak všetkých narodených v marci. Aby ste si mohli vychutnať ich prirodzenú krásu v jarnom mesiaci marec, musíte na jeseň vysadiť žiarovky vonku. Narcisom vyberte dobre odvodnenú pôdu. Cez deň potrebujú asi šesť hodín priameho slnečného svetla. Vyhnite sa preto akémukoľvek tienistému miestu a narcisy sa vám za to poďakujú nádhernými kvetmi.

 Narcisy znamenajú nový začiatok a odvahu – typické črty všetkých narodených v marci.

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetinovým bielym a žltým narcisom v záhrade predstavuje nový začiatok a odvahu typickú pre tých, ktorí sa narodili v marci

 Sedmokrásky sú vaše kvety, ak ste sa narodili v apríli!

Mesiac narodenia zodpovedajúci bielym sedmokráskam kvetov pre všetky narodené v apríli

  • Tisíc a jedna sedmokrásky pre všetkých narodených v apríli

Skromné ​​biele kvety s kupolovitou žltou kvetnou hlavou predstavujú mladosť a čistotu. Sedmokrásky kvitnú od apríla do neskorej jesene a okrem bielej žiaria aj nasýtenými oranžovými, žltými, ružovými a červenými tónmi. Tieto záhradné kvety sú dodnes známe pod názvami Maßliebchen, Tausendschön, Monatsröserl. Vo Švajčiarsku sa im hovorí aj Margritli, teda malé sedmokrásky. Starostlivosť o ne je pomerne jednoduchá, ale vyžadujú dobre priepustnú pôdu. Na priamom slnku alebo v čiastočnom tieni môžu dorásť asi 50 cm.

Sedmokrásky prinášajú do domu jar!

Kvet zodpovedajúci mesiacu narodenia v pohári nazývanom malé sedmokrásky prináša jar do domu

 Konvalinka symbolizuje cudnú lásku, vlastnosť, ktorá je údajne spoločná mnohým ľuďom narodeným v máji

Mesiac narodenia zodpovedajúci konvalinke symbolizuje cudnú lásku k narodeným v máji

Všetky kvety sú bezpochyby krásne, sú nepostrádateľnou súčasťou nášho každodenného života. Tieto jedinečné výtvory prírody v nás často vzbudzujú obdiv a fascináciu, pretože často priťahujú pozornosť očarujúcimi kvetmi a elegantnými listami. Možno to však platí predovšetkým pre jemnú konvalinku. Biele kvety v tvare zvona predstavujú čistotu, milosť a skromnosť. Väčšina ľudí narodených v máji má tieto tri vlastnosti. Konvalinka má spravidla niekoľko bielych kvetov na tenkom stonku. Tieto nádherne vynikajú z tmavozeleného lístia. Konvalinky sú známe svojou sladkou vôňou a dobre sa im darí vo vlhkých a tienistých oblastiach záhrady, kde zvyčajne dosahujú výšku menej ako 12 palcov.

Konvalinky bodujú malými bielymi kvietkami.

Mesiac narodenia zodpovedajúci kytici konvaliniek malé biele kvety sviežo zelené lístie

Červená ruža – večný symbol lásky!

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvet červenej ruže v záhrade večný symbol lásky

– Očarujúce ruže sú kvety mesiaca narodenia jún

Na našom webe sme už publikovali početné články o kráľovnej všetkých kvetov, ruži. Je dobre známe, že tieto krásne jemne voňajúce kvety symbolizujú lásku a erotiku. Preto sa etablovali ako znak hlbokých pocitov. Červené ruže napríklad predstavujú romantickú lásku, zatiaľ čo biele ruže symbolizujú nevinnosť, čistotu a tajomstvo. Žlté ruže predstavujú priateľstvo a zmierenie a ružové ruže sú symbolom ženskej mladosti a krásy.

Ružové ruže symbolizujú ženskú mladosť a milosť!

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetu ružových ruží symbol ženskej mladosti a milosti

 Tí, ktorí sa narodili v júni, majú tendenciu nosiť srdce na jazyku.

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetu ružových ruží je symbolom ženskej mladosti a krásy

Ak je ruža kvetom mesiaca, v ktorom ste sa narodili, potom máte určite to šťastie, že si môžete vyberať z mnohých odrôd a nekonečných odtieňov farieb a kombinácií. Ruže si môžete dopestovať aj vo vlastnej záhrade, kde pútajú pozornosť a zdobia vonkajší priestor. Pre väčšinu typov ruží najlepšie funguje slnečné miesto s dobrou drenážou. Tam sa ruže cítia nádherne a ukazujú vám svoju nádheru od mája do prvého mrazu.

Ak ste sa narodili v júni, určite budete mať veľa radosti a elánu vo všetkom, čo robíte.

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetinovým červeným ružiam v záhrade s prírodnými krásami pre narodené v júni

Vzbudili sme týmto článkom váš záujem? Chcete sa dozvedieť viac o kvete mesiaca, v ktorom ste sa narodili? Žiadny problém, kliknite sem a prečítajte si druhú časť tohto článku. Veľa zábavy vám praje redakčný tím Freshideen!

Viete už kvet mesiaca, v ktorom ste sa narodili?

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetu fialové fialky biele sedmokrásky v skle nádherný pohľad

Príroda nás neprestáva prekvapovať plameňom farieb v záhradných kvetoch!

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetu krásne ružové karafiáty v záhradnej farbe na prenájom

 S týmto nádherným kvetinovým aranžmán môžete ukradnúť show a priniesť veľa radosti!

Mesiac narodenia zodpovedajúci kvetinovým žltým narcisom pekne usporiadaných v košíku