Moderný terénny dizajn pre váš dvor

moderný terénny dizajn sivé kamienky subtropické rastliny

Moderný terénny dizajn

Možno už vo vašom dvore je sivý štrk, nášľapné kamene a moderné sadzače, ale moderný vzhľad stále chýba. Dnes pre vás máme pripravených niekoľko tipov, ako dosiahnuť moderný dizajn otvoreného priestoru.

Konverzujte v jasne definovaných zónach

Jedným zo základov modernej krajiny je, že zóny sú jasne definované.

Vďaka geometrii je záhrada jedinečná a blízka prírode. Je tiež dôležité, aby bola záhrada zaujímavá. Vidíme tu obrázky nádhernej súčasnej záhrady, ktorú navrhol D • KRAJINA. Všimnite si obdĺžnikové figúrky so štrkom, ktoré vytvárajú efekt odrazového mostíka.

Štrk a tráva definujú súčasnú záhradu

Koľko segregovaných zón môžete vytvoriť? V tomto príklade je všetko: bazén, vodný systém, krytá veranda, moderné kvetináče a veľa záhonov s pôvodnými trávami. Dokonalý dizajn!

Jasne definované zóny v modernej krajine

moderný terénny dizajn vysoká tráva mimo bazén

Na tomto obrázku vidíme, že prízemná vegetácia slúži na oddelenie podporných zón, napríklad rybníka vedľa kúpaliska. Štrk, dlaždice, tráva, voda a svieže rastliny sa spájajú v ideálne naplánovanej krajine:

Štrk, kameň a tráva v modernom dvore

moderný terénny dizajn, bambus a lekná

Na dvore je okrem rozsiahleho zeleného trávnika aj jazierko s odtokovou rúrou. Všimnite si dekoratívne prvky použité v tomto otvorenom priestore – betónové chodníky k tráve a kríkom pozdĺž plotu. Výsledok: segmentovaný, ale rovnomerný priestor

Vodný systém v modernom dvore

moderný terénny dizajn sivé tóny zelených plôch

Ďalšou oddelenou zónou je posedenie s krbom. Nezabudnite na dojem, ktorý môže jasne definovaná veranda priniesť.

Vonkajšie posedenie v modernom dvore

moderný terénny dizajn elegantné posedenie s ohňom

Na ďalšie nádvorie boli použité rôzne materiály – nášľapné kamene a veranda z betónu, drevené dosky na otvorený priestor, svieži zelený trávnik. Farby vytvárajú pôsobivý vizuálny kontrast.

Dvorček so šikovnou krajinou

moderný záhradný dizajn v štýlovom dvore

Aj keď má váš otvorený priestor iba jasne oddelenú zónu, môže byť dobre navrhnutý. Toto je dvor, ktorý navrhla spoločnosť Rees Roberts + Partners LLC. Kríky tvoria súkromný priestor zariadený dobre udržiavaným trávnikom a moderným otvoreným priestorom:

Zelený priestor v mestskom dvore

sieťované kreslá v modernom krajinnom dizajne

Strategicky usporiadané rastliny

Dôležitý je nielen výber druhov rastlín, ale aj vaše pôsobivé umiestnenie. Listy a trávy sa pestujú v úhľadných radoch.

Rastliny pestované v radoch

moderný terénny dizajn vysoké drôtené predradníky

Podobný vzhľad je možné vidieť aj na otvorenom priestranstve, ktoré navrhol Odtiene zelenej krajinnej architektúry. Rastliny sú usporiadané podľa svojich druhov tak, aby tvorili vrstvy farieb od sýto červenej po dymovo modrú …

Trávy v radoch

moderný terénny dizajn radový s papradím

Nepredpokladajte, že je potrebné všetko upratať v priamych líniách. Strategické kompozície môžete vytvoriť zmiešaním rastlín. Lily a ružové farby nižšie kontrastujú so zelenými tónmi.

Pekne upravené rastliny

moderný terénny dizajn divoký a krásny

Toto je ďalšia pútavá kombinácia kameňov, sukulentov a podivných rastlín. Použite svoje záhony ako čierne plátno na zaujímavé náčrty, ako na obrázku dizajnu od Grounded …

Jedinečná kombinácia rastlín

unikátny moderný terénny dizajn

Nasledujúce nádvorie navrhnuté spoločnosťou Cipriano Landscape Design využíva silu rastlinného sveta. Aj keď rastliny nie sú pestované v úhľadných rovných líniách, vyzerajú úhľadne s okrajmi na oblúku.

Živé rastliny rámujú záhon

moderný terénny dizajn bujná vegetácia

Využite divoké prvky … v určitých medziach

Divoké prvky je možné integrovať aj do moderných nádvorí. V tejto miestnosti Grounded siahajú oranžové kvety k oblohe, ale stále zo svojho jasne oddeleného záhonu.

Oranžové kvety v modernom dvore

moderný terénny dizajn aloe vera v jasne oranžovej farbe

Jednou z možných kombinácií je bujná vegetácia nad okrajom záhona. Dichondra je skvelá voľba, ktorá je znázornená na obrázku otvoreného priestoru, ktorý navrhol D • KRAJINA:

Bujné rastliny vytvárajú efekt vodopádu

moderný terénny dizajn závesné rastliny brečtan

Život rastlín môže dokonca prúdiť po moderných schodoch, ako v tomto štýlovom priestore od D • KRAJINA. Položte tento vzhľad vedľa úhľadného trávnika a oživte ho pôvodnými trávami.

Kaskádové rastliny cez moderné schody

moderný terénny dizajn veľké ploché schody

V tomto mimoriadne špeciálnom priestore od spoločnosti Rees Roberts + Partners LLC vinič lezie na steny a zelené tóny rastlín zvýrazňujú betón a drevo v miestnosti..

Divoký a upravený v mestskom otvorenom priestore

moderný terénny dizajn divoké posedenie

Nakoniec prichádzame do miestnosti od Huettl Landscape Architecture s najlepšou kombináciou divokých a dobre udržiavaných prvkov. Rastliny samozrejme rastú okolo nádvoria a úhľadne položené dlaždice na verande odrážajú čisté línie architektúry domu..

Kruh trávy

škandinávsky moderný krajinný dizajn

Existuje niekoľko možností pre moderné terénne úpravy. Dnes sme sa zamerali na čisté línie a upravený vzhľad. Ste nadšení týmto štýlom alebo ste uprednostnili pre svoj voľný priestor niečo iné? Dajte nám vedieť svoje myšlienky ako komentár nižšie …