Nákup živých plotov – 7 tipov na harmonický a moderný záhradný dizajn

V modernom záhradnom dizajne záhrada predstavuje rozšírenie vnútorného obytného priestoru. Z čisto vizuálneho hľadiska sa hranice medzi vnútorným a vonkajším priestorom stále viac stierajú. Preto je obzvlášť trendové, aby sa tvary a farby záhradného dizajnu zhodovali s interiérovými. Okrem toho je moderné pridať do dizajnu záhrady funkčnosť. Takto efektívne využívate vonkajšiu oblasť a najmä v letných mesiacoch je záhradný život praktickejší a oveľa viac relaxačný. Živé ploty sú vhodné a nenahraditeľné, pokiaľ ide o realizáciu harmonických konceptov v záhrade. Ak ty Kúpte si živé ploty nájdete tu 7 tipov na navrhnutie moderného konceptu záhrady, ktorý je pre vás to pravé.

Živé rastliny so zaujímavou štruktúrou a moderným záhradným dizajnom

Tipy na výber farieb živých plotov vo vašej záhrade

Aké farby by ste chceli mať vo svojej záhrade? Chcete zelený dizajn po celý rok alebo sa vám páči všestranná farebná paleta rôznych ročných období? Obe možnosti máte k dispozícii. Napríklad, ak máte radi vždyzelený živý plot Kúpte si čerešňový vavrín, po celý rok máte v zornom poli baldachýn.

Na listnatý živý plot však odporúčame vyberať živé rastliny so zaujímavými tvarmi konárov.

Potom vaše rastliny aj napriek nedostatku listov pôsobia príťažlivo a charakterne aj v zime.

svetlý list moderného záhradného dizajnu

Formuláre

Rôzne živé ploty majú rôzne tvarované listy a konáre. To je veľmi dôležité pre vzhľad vašej záhrady, bez ohľadu na to, či si vyberiete vždyzelené alebo listnaté rastliny. Pôvodné tvary konárov si prídu na svoje najmä v zime, keď opadávajú listy. Zaistite, aby tvary vami zvoleného živého plotu zodpovedali vášmu interiéru. To zaisťuje harmonický efekt vnútorných a vonkajších priestorov. Ako už bolo spomenuté, toto je v súčasnej dobe tiež mimoriadne moderné!

moderný záhradný dizajn vo fialovom tienení

Textúra a kvety rastlín živého plotu

V súlade s aktuálnymi záhradnými trendmi mnohé moderné koncepty záhradného dizajnu stavajú na minimalizme. Často sa obmedzujete takmer výlučne na živé ploty a zelenú farbu v rôznych nuansách. Preto je pozornosť o to viac zameraná na odlišnú textúru listov. Ak sa sem tam vyberiete po niekoľko kvitnúcich druhov, dodáte záhrade jemné vizuálne akcenty.

moderný záhradný dizajn s množstvom červených bobúľ

Sami sa rozhodnite, koľko úsilia vás živé ploty budú stáť

Potrebná starostlivosť sa značne líši v závislosti od typu živého plota. Niektoré rastliny sú výrazne náročnejšie na svetlo a vodu, zatiaľ čo iné sa dobre vyvíjajú v rôznych podmienkach. Niektoré druhy rastú rýchlejšie a je potrebné ich strihať častejšie a iné vyžadujú v tomto ohľade oveľa menej práce. Pred kúpou rastlín z živého plota si premyslite, koľko času neskôr strávite v záhrade!

moderný záhradný dizajn - skvelé hranaté listy

Určte funkciu svojich živých plotov

Živé ploty môžu vo vašej záhrade plniť rôzne funkcie. Väčšinou slúžia predovšetkým ako obrazovka na ochranu osobných údajov, a vtedy sú vždyzelené odrody ideálne. Rastliny z živého plota môžete použiť aj na vytvorenie štruktúry v záhrade a vytvorenie rôznych zón, rovnako ako v otvorenom obytnom priestore. Krásne príklady toho nájdete v klasických aj moderných myšlienkach záhradného dizajnu.

moderný záhradný dizajn s bobuľami v červenej a bielej farbe

Dobre skombinujte s ostatnými záhradnými prvkami

Okrem vášho živého plotu by mali byť v harmónii aj ostatné rastliny a vonkajší nábytok. Moderné záhradné trendy robia zo záhrady vonkajšiu obývaciu izbu, takže záhrada by mala ponúkať príjemné prostredie s domácou atmosférou. Textúry a tvary by sa tu mali navzájom dopĺňať, aby vytvorili celkový harmonický obraz. To isté platí pre funkcie rôznych vonkajších priestorov. Jedálenský priestor môžete napríklad orámovať živými plotmi. Relaxačnú zónu pred zvedavými očami môžete chrániť aj živým plotom.

skvelé listy moderný záhradný dizajn

Živé ploty pre záhradný dizajn v špecifickom štýle

Záhradu s živými plotmi je možné vykonať v rôznych štýloch. V tomto prípade moderný záhradný dizajn neznamená bezproblémový, futuristický ani efektný. Moderná záhrada dopĺňa interiér a umožňuje vám relaxovať a cítiť sa tam dobre. Aby sa vytvorila čo najväčšia harmónia medzi dizajnom vašej záhrady a dizajnom vašich interiérov, tieto by mali zodpovedajúcim spôsobom korešpondovať. Ak je váš interiér zariadený v retro štýle, záhrada by mala mať podobné štýlové prvky a nemala by byť úplne výnimočná.

Nechajte svoju kreativitu voľne plynúť a navrhnite svoju záhradu harmonicky, aby ste boli v trende správne. Tam určite strávite tie najkrajšie letné hodiny! Presne to vám prajeme!