Originálna záhradná dekorácia na jeseň

záhradný dizajn záhradný vozík vinobranie kvetináče

Potrebujete nové nápady na dekoráciu záhrady?

Aj krátka prechádzka záhradami v okolí vám môže poskytnúť nové nápady pre vašu záhradnú výzdobu. Neexistuje takmer nič, čo by tam nebolo. Veľa ste už pravdepodobne sami implementovali alebo vymysleli. Dnes máme ešte niekoľko kreatívnych nápadov na dekoráciu vašej záhrady v lete.

V tomto teplom, uvoľnenom období je dovolené takmer čokoľvek, čo sa týka farieb a tvarov. Slnko preteká všetkým okolo vás a dodáva okoliu nádhernú, takmer magickú atmosféru.

Začnime s kvetináčmi. Tieto nie sú v žiadnom prípade určené len na vnútorné použitie. Účinné kvetináče, najmä tie, ktoré si môžete vyrobiť sami, sú cenným doplnkom vašej záhradnej dekorácie. Tu máte na výber medzi konvenčnými sadzačmi, ktoré nájdete na trhu, a tými, ktoré si môžete vytvoriť sami. V druhom prípade je upcyklácia veľmi často možnosťou. Použité predmety akéhokoľvek druhu sú perfektné pre vašu záhradnú výzdobu. Originálne kvetináče zo starých topánok, plechoviek, vaní, koliesok, šálok na kávu a mnohých ďalších predmetov vyrobíte s minimálnym úsilím.

Mobilný kvetináč vyrobený zo starého fúrika

záhradný dizajn stará koliesková mini záhrada

Použitú obuv nevyhadzujte!

záhradný dizajn staré topánky stojany na topánky kvetináče

Starý bicykel má k zastaranému ešte veľmi ďaleko

záhradný dizajn staré kvetináče na bicykel

Čelo vašej starej železnej postele sa stane romantickou záhradnou dekoráciou

záhradný dizajn staré kovové čelo postele

Sukulenty budú milovať vaše kutilské kvetináče

záhradný dizajn šťavnatý fúrik

Máte záujem o väčšie projekty? Čo hovoríte na svoje staré auto, s ktorým sa vlastne nechcete rozlúčiť?

Myslite globálne a konajte lokálne!

záhradný dizajn vw chrobák rastliny kvety

Pre dokonalý vintage vzhľad v záhrade alebo na terase môžete namaľovať starý kovový stôl alebo dokonca šijací stroj na farbu podľa vlastného výberu. Tak budete mať ďalší úložný priestor a zároveň vnesiete do svojej vonkajšej časti elegantný dekoratívny detail.

Kombinujte s prúteným nábytkom a kovovými lampami

kovový stôl na maľovanie záhradného dizajnu

Záhradný nábytok je ďalším veľmi dôležitým prvkom záhradnej výzdoby. Nábytok plní okrem praktickej funkcie aj estetickú úlohu. Skúste z netradičných kusov nábytku vytvoriť originálne pútače pozornosti.

Veľmi obľúbené a obľúbené sú konáre stromov a všeobecne prírodné drevo

záhradný dizajn záhradný nábytok urobte si korene z prírodného dreva

Ďalšími možnými pútačmi pozornosti sú sochy alebo okrasné fontány ako v tejto záhrade tu dole. S rovnakým úspechom môžete vytvoriť aj záhradné jazierko alebo sem -tam umiestniť vtipné dekoratívne figúrky. Zvyčajnými záhradnými figúrkami sú žaby, korytnačky, vtáky a trpaslíci. Môžete sa však riadiť svojimi osobnými preferenciami a vytvoriť si vlastnú špeciálnu záhradnú výzdobu.

Vytvorte vo svojej záhrade jednotlivé tematické zóny

záhradný dizajn socha okrasná fontána ornamenty

Ak máte iba malú záhradu alebo dokonca len terasu, tak takáto mini verzia by bola pre vás veľmi praktická. Umiestnite rôzne rastliny a kvety do kvetináčov veľmi blízko seba. To vytvára nádhernú oázu rastlín, z ktorej sa budete tešiť každý deň.

Ozdobte kamienkami rôznych tvarov

záhradná dizajnová mini záhradná terasa

Farby hrajú pri dekorácii záhrady veľmi zásadnú úlohu. Pár postriekaní farbou sem a tam môže znamenať veľký rozdiel. Vymaľujte svoj záhradný nábytok sviežimi farbami alebo umiestnite farebné textílie, ako sú dekoračné vankúše alebo koberce, na terasu a záhradný nábytok, aby vniesli do vonkajšieho nábytku väčšiu radosť a veselú atmosféru..

Farebné pruhy alebo chevronové vzory dodávajú vášmu exteriéru dynamiku

záhradný dizajn ratanová stolička konferenčný stolík chevron vzor koberec

Vydarená farebná kombinácia do záhrady

lakovacia lavička pre záhradný dizajn farebná

Kuriózny a rustikálny s dreveným sudom a okrúhlym kamenným krbom

záhradný dizajn kamene okrúhly krb starý sud na víno