Plánovanie záhrady 2021 – kto chce zasadiť ranunculus?

S koronavírusom alebo bez neho život len ​​pokračuje a my ho môžeme a mali by sme z neho vyťažiť len to najlepšie. Nová záhradnícka sezóna sa môže začať a čas na tohtoročné plánovanie záhrady je už dostatočne zrelý. Je ťažké tomu uveriť, ale mestá a dediny budú o niekoľko týždňov plné vôní rozkvitnutých stromov a kríkov. Každý, kto má záhradu s výsadbou, môže teraz zasiať voňavé kvety a bylinky. To isté platí pre ľudí so záhradou na balkóne. Teraz je najlepší čas na nákup semien a žiaroviek. Vždy ste chceli zasadiť nádherný ranunculus? Je to rozumná a veľmi pekná úvaha, pretože ranunculus je témou nášho dnešného článku a sme veľmi zvedaví, prečo je vlastne taký zvláštny a zvláštny..

Rastlinný ranunculus

Čo by ste mali vedieť pred výsadbou ranunculus??

Táto krásna kvitnúca rastlina patrí pochopiteľne medzi obľúbené kvety mnohých kvetinárstiev. Ako rezaný kvet sa ľahko ošetruje a má dlhú trvanlivosť. Tento rok naozaj chcete ten krásny Ranunculus vidíte kvitnúť vo svojej vlastnej záhrade? Čo by mal človek vedieť o ranunculus pred výsadbou v záhrade??

ranunculus rastliny kvetináč

Ranunculus sa už dá kúpiť a vysadiť ako cibuľa alebo hľuza. Aj keď je v súčasnosti ťažké nakupovať v obľúbenom záhradnom centre, môžete ísť do jedného z Doprava cibuľových kvetov nech slúžime. Mnoho maloobchodníkov naďalej pracuje online nepretržite a uisťuje sa, že zákazníci sú spokojní a dostatočne informovaní. Cibuľu alebo cibuľky môžete pestovať v kvetináči chránenom pred vetrom. Hneď ako sa počasie stane stabilnejším a teplejším, môžete pestrofarebné krásky vysadiť v záhrade. Na každú slávnostnú príležitosť tak budete mať vždy pripravené čerstvé rezané kvety.

rastliny ranunculus žlté vyklíčia rastliny ranunculus

Ako sa správne starať o ranunculus?

O Ranunculus sa hovorí, že je pomerne nenáročný na starostlivosť. Ak máte trvácne maslovníky, mali by ste ich najmä v zime chrániť pred mrazom. Pretože táto krásna rastlina pôvodne pochádza z Orientu, môže byť pryskyřník vlhký a teplý. Uistite sa, že je pôda vlhká a neponáhľajte sa vysádzať masliaky.

hľuza rastliny ranunculus2

ranunculus rastliny hľuza

Skúsení záhradníci radia, že krásneho ranunculus je možné vziať iba von a vysadiť ho od apríla na záhon. Od apríla sa môžete tešiť na prvé kvety. Pravidelné zalievanie rastliny stimuluje kvitnutie a prípadne predĺži obdobie kvitnutia o niekoľko týždňov. Pamätajte si, že ranunculus skutočne pochádza z teplej oblasti a nemôže tolerovať mráz.

rastliny ranunculus oranžové

Aby váš krásny ranunculus prosperoval a dlho potešil vaše oči nádhernými kvetmi, starajte sa o ne láskyplne! Vždy majte pripravenú ochranu pred vetrom a mrazom, pretože niekedy aj v lete bývajú škaredé prekvapenia počasia. Doprajte svojmu pryskyřníku náležitú ochranu a pravidelne ho polievajte. So správnou starostlivosťou peknú ranunculus príjemne prekvapíte rozkvitnutými kvetmi a budete im dávať darčeky na dlhý čas.

Prajeme vám všetko najlepšie a úspešný štart do novej záhradníckej sezóny!

ranunculus rastliny nádhera