Pôvodné rastliny pre vašu záhradu

pôvodné rastliny záhradný dizajn odrody rastlín kvet

Ako nájsť vhodné pôvodné rastliny pre vašu záhradu

Dá sa povedať, že záujem o pôvodné druhy rastlín každým dňom medzi záhradníkmi pribúda. To isté možno vidieť v krajinných dizajnéroch a škôlkach.

Výhody výberu pôvodné rastliny je veľmi veľa.

Divoká zver sa šíri oveľa intenzívnejšie. Napríklad podporuje prítomnosť opeľujúceho hmyzu, ktorý kŕmi vtáky. the pôvodné druhy rastlín tiež podporujú odvodnenie a čistenie vody, ako aj úrodnosť pôdy.

Prečo sú pôvodné odrody rastlín dobré pre vašu záhradu

pôvodné rastliny terénne úpravy voľne žijúcich vtákov

the pôvodné rastliny veľmi dobre sa vyrovnáva s miestnou klímou. Ešte lepšie je, ak sú semená tiež pôvodného pôvodu. Tento aspekt by ste nemali zanedbávať a urobiť si prieskum veľmi dobre. the pôvodné rastliny predstavujú silné spojenie s okolitým prostredím a prehlbujú naše znalosti o miestnych podmienkach.

V nasledujúcom zozname uvediem niekoľko zdrojov, ktorými by vám mohol byť sprievodca pri hľadaní vhodných pôvodné rastliny z vášho regiónu.

1. Rastlinné škôlky, experimentálne oblasti z univerzít, krajinné trhy

domorodé rastliny záhradné terénne úpravy záhradné rastliny

Je pravdepodobné, že škôlka bude prvým miestom, kde budete hľadať semená. Keď budete nakupovať lokálne, pomôžete tiež rozvoju miestneho podnikania. Ak máte šťastie, tieto podniky sú tiež uvedomelé a zodpovedné za svoje miestne kultúrne dedičstvo.

Niektoré univerzity zaoberajúce sa rozvojom poľnohospodárstva majú často aj oblasti, kde študenti môžu získať praktické skúsenosti s rastlinami. Tam určite okrem samotných rastlín získate aj mnoho užitočných informácií.

2. Spoločnosť Xeres

pôvodné rastliny v záhradnej poľnej flóre

Je to nezisková diskusná skupina, ktorá pracuje na širokej podpore bezstavovcových tvorov a potomkov vo voľnej prírode. Bola vytvorená online mapa, na ktorú je možné kliknúť. Keď stlačíte svoj región, zobrazí sa vám zoznam pôvodné rastliny z vášho regiónu. Nájdete tam aj množstvo návodov, ako tieto rastliny skladovať.

3.       Partnerstvo opeľovača

pôvodné rastliny záhradníctvo a terénne úpravy

Je hlavným sponzorom každoročného tematického veľtrhu Národný týždeň opeľovačov. Táto organizácia vám dáva možnosť zadať PSČ a vytlačiť dokument PDF s informáciami, ktoré potom môžete použiť vo svojej praxi..

Na obrázku tu vidíte pulsatillu (koniklec), ktorý pochádza z U S A a konkrétnejšie z washingtonského regiónu. Je bežný južne od Nebrasky do regiónu Skalistých hôr.

4.       Biota severoamerického programu

skúmať záhradníctvo a terénne úpravy pôvodných rastlín

Pokročilejší záhradníci zvyčajne poznajú latinské názvy rastlín. Program je veľmi výhodný práve pre túto cieľovú skupinu, pretože umožňuje vyhľadávať veľké množstvo rôznych mien.

5.  Lady Bird Johnsonová Centrum kvetov poskytuje podrobné informácie o pôvodných rastlinách v Severnej Amerike

pôvodné rastliny v záhrade poľná flóra divoká príroda

Je to tiež skvelý príklad centra, ktoré podporuje výsadbu pôvodných druhov. Ak by ste niekedy cestovali do Texasu, určite by ste mali navštíviť tento.

6. Botanická záhrada Missouri

pôvodné rastliny záhradníctvo a krajinná botanická záhrada

Vyvinuli tu svoj vlastný vyhľadávací systém. Prostredníctvom toho je možné hľadať vhodné podmienky pre rast určitých rastlín.

7. Webová stránka o pôvodných druhoch rastlín

pôvodné rastliny záhradné terénne druhy rastlín

Takmer vo všetkých regiónoch existujú webové stránky a rôzne typy sprievodcov, ktorí vám poskytnú informácie o rôznych pôvodné rastliny požičať.

Ako dobre poznáte pôvodné druhy vo vašej oblasti?

záhradný dizajn domorodých rastlín