Poznáte kvet mesiaca, v ktorom ste sa narodili?

Určite to už poznáte! Každý z nás má okrem znamenia zverokruhu aj kvet, ktorý sa presne zhoduje s mesiacom nášho narodenia. Špeciálne vlastnosti a symbolický význam rodného kvetu odhaľujú veľa o charaktere osoby, ktorá sa narodila v príslušnom mesiaci. Logicky je vybraných 12 pôrodných kvetov podľa ročného kalendára. Vždy sú typické pre sezónu, do ktorej patria. Prvých šesť kvetov pre mesiace narodenia od januára do júna sme vám už predstavili v prvej časti tohto článku. Pravdepodobne ste si všimli, že každá kvetina predstavuje špeciálne vlastnosti a koreluje s našimi osobnými vlastnosťami. V nasledujúcom texte by sme vám chceli predstaviť ďalších šesť obľúbených medzi pôrodnými kvetmi. Ak ste sa narodili v druhom polroku, nižšie určite nájdete kvet mesiaca, v ktorom ste sa narodili.

Elegancia v modrej farbe! Delphinium je krásna, modro kvitnúca záhradná rastlina, ktorá je kvetom mesiaca narodenia, júla.

Kvet mesiaca vášho narodenia delphinium modré kvety Elegancia typická pre narodené v júli

  • Delphinium je kvetom vášho mesiaca narodenia, ak ste sa narodili v júli

Ak ste sa narodili v slnečnom letnom mesiaci júl, potom je rytiersky šport kvetom mesiaca vášho narodenia. Krásny kvet inšpiruje v lete malých i veľkých v záhrade. Ich pútavé modré kvety kvetov okamžite upútajú pozornosť.

Tieto kvety sú spojené s milosťou a pozitivitou. Delphinium je často spájané s ľahkosťou a otvorenosťou. Tieto vlastnosti má údajne väčšina narodených v júli. Existujú rôzne druhy delfínia, ktoré sa líšia predovšetkým svojou výškou a farbou. Väčšina rastie medzi 140 a 170 cm. V delphiniu nájdete svoju obľúbenú modrú. Paleta farieb tu prechádza od bledomodrej po nebesky modrú a stredne modrú až po fialovú. Existujú aj kvety delfínia v bielej, ružovej a červenej farbe, ktoré vidíme len zriedka. Tieto efektné kvety vyžadujú dobre priepustnú pôdu a dostatok slnka.

 Larkspurs v modrej farbe sú ozdobou záhrady.

Kvet vášho mesiaca narodenia delphinium blue kvety šperky do záhrady

Milosť gladiolov je jedinečná. Symbolizujú silu, morálnu integritu a pevnosť charakteru.

Kvet vášho mesiaca narodenia biely mečík v záhrade symbol sily

  • Augustové deti majú mečík ako kvet svojho mesiaca narodenia

Atraktívny mečík je kvetom mesiaca narodenia, augusta. Prišla k nám z južnej Európy a Blízkeho východu. V tejto krajine je táto pútavá záhradná kvetina kvôli dlhým, úzkym listom stále nazývaná „mečová kvetina“. Kvet mesiaca narodenia, august, nie je len ozdobou početných záhrad a parkov, ale tiež krája peknú postavu vo veľkej váze. Existuje viac ako 250 druhov gladiolov. Väčšina mečíkov dosahuje výšku 150 cm. Ich farebné spektrum zahŕňa všetky predstaviteľné farby, od bielej cez ružovú, červenú, oranžovú a žltú až po fialovú. Atraktívne kvety mečíka môžu byť jednofarebné alebo viacfarebné a prekvapia zaujímavými farebnými prechodmi. V závislosti od odrody môže obdobie ich kvitnutia začať už v júni. Niektoré mečíky neskoro kvitnú a svoju nádheru nám ukazujú iba na jeseň.

Pokiaľ ide o farby gladiolov, o každom milovníkovi kvetov je možné pochybovať.

Kvet mesiaca vášho narodenia Gladiolus v záhrade Nádherné farby všetkých predstaviteľných farieb

Mečík preferuje slnečné miesto v záhrade. Jeho exoticky vyzerajúce kvety sú skutočnou pochúťkou pre oči. Stručne povedané, milosť mečíka je jedinečná. Možno aj preto sa používal už v 17. storočí. videný vedľa ruže ako prejav lásky. Kytica gladiolov je dnes znakom obdivu obdarovaného. Dnes je mečík symbolom sily, morálnej integrity a pevnosti. Toto sú typické vlastnosti narodených v auguste.

 Astry očarujú zmysly svojimi jemnými kvetmi v nápadných farbách.

Kvet mesiaca vášho narodenia Astry v jemných modrých, jemných kvetoch, nápadné

  • Pekné astry pre tých, ktorí sa narodili v septembri

Zodpovedajúcim kvetom mesiaca narodenia september je aster. Táto krásna záhradná kvetina je symbolom dobrej nádeje a srdečných prianí. Navyše, ich trpezlivosť a veľká dôvera sú údajne typickými vlastnosťami narodených v septembri. Ak chcete prejaviť hlbokú starosť o milovanú osobu, darujte jej kyticu krásnych asterov. To tiež ukazuje, že máte úctu a rešpekt voči osobe, ktorá darček dostala. Nájdite pre tieto typické jesenné kvety vhodné miesto v záhrade, najlepšie v polotieni. Kvety sa vám za to poďakujú svojim plným rozkvetom jemných ružových, modrých a purpurových odtieňov.

 Astry ukazujú svoje krásne farebné kvety v septembri.

Kvet mesiaca, v ktorom ste sa narodili Astry v záhrade krásne tvarované farebné kvety typické pre september

 V závislosti od kvetinovej symboliky nechtíky vyjadrujú vrúcnu lásku a romantické myšlienky.

Kvet vášho mesiaca narodenia nechtíky oranžové kvety symbol vrúcnej lásky romantické myšlienky

  • Nechtík patrí do mesiaca narodenia október

Oranžový nechtík sa hodí k októbrovým deťom. Vyžaruje z vás teplo a empatia. Tieto typické jesenné kvety tiež symbolizujú romantické myšlienky a náklonnosť. V iných kultúrach predstavujú vášeň a kreativitu. Tieto nechtíky sú nízko rastúce jednoročné záhradné kvety, ktoré nám na jeseň ukazujú svoje jasné kvety v zlatých, oranžových a červených odtieňoch. Tento záblesk farieb si môžete užívať celú jeseň až do prvého mrazu. Tieto kvety sa ľahko ošetrujú a radi sa im darí na plnom slnku. Nechtík lekársky má okrem svojej prirodzenej krásy aj nespochybniteľný liečebný účinok. Používajú sa hlavne na kožné problémy a na hojenie rán.

 Kozmetické výrobky a lieky s výťažkom z nechtíka lekárskeho majú hojivý účinok na kožné problémy.

Kvet mesiaca vášho narodenia nechtíka lekárskeho Október liečivé vlastnosti pri kožných ťažkostiach

 Tento nádherný jesenný kvet predstavuje optimizmus a úprimnosť.

Kvet mesiaca vášho narodenia chryzantéma krásna jesenná kvetina predstavuje optimizmus a úprimnosť

  • November je mesiac chryzantém

Každý, kto sa narodí v novembri, má ako mesiac mesiaca svojho narodenia chryzantému. Presne v novembri chryzantémy ukazujú svoje nádherné kvety a ozdobia nimi každú záhradu. Tieto úžasné kvety dodajú vonkajšiemu prostrediu väčšiu farbu tesne pred nástupom zimy. Chryzantémy symbolizujú vyrovnanosť a optimizmus. Napríklad biela chryzantéma predstavuje úprimnosť a žltá predstavuje večnosť. Červená chryzantéma je zase symbolom intímnej lásky, zatiaľ čo modrá vyjadruje neobmedzenú vernosť.

Chryzantémy sú prírodnou ozdobou záhrady.

Kvetina vášho mesiaca narodenia chryzantémy v záhrade tesne pred rozkvitnutím prírodných šperkov vonku

Tieto jasne červené listene sú obzvlášť vhodné pre šťastných a spoločenských ľudí.

Kvet mesiaca vášho narodenia Poinsettia jasne červené listene pre decembrové deti

  • Kvetom narodených v decembri je úchvatná vianočná hviezda

Najtypickejším kvetom kresťanského obdobia je bezpochyby vianočná hviezda. V predvianočnom období je ho možné vidieť všade a nemal by chýbať v žiadnej slávnostnej výzdobe. Vianočná hviezda je navyše považovaná za definitívny symbol vianočného obdobia. Navyše to znamená úspech a lásku. Vlastne práve pre vlastnosti, ktoré charakterizujú všetky decembrové deti. Pozrite sa na náš web a nájdete ešte zaujímavejšie informácie a tipy na starostlivosť o vianočnú hviezdu. Potrebujete to presne vtedy, keď je toto kvetina mesiaca vášho narodenia.

 Vianočná hviezda je tiež symbolom decembrových slávností.

Kvet mesiaca vášho narodenia Symbol vianočnej hviezdy pre