Rezanie hortenzie – tieto tipy urobia všetko správne!

Existuje mnoho rôznych druhov hortenzií a všetky lahodia našim očiam svojimi nádhernými kvetmi. Každý z nich však vyžaduje iný typ starostlivosti, a preto je ťažké používať všeobecné rady. Dnes sa budeme zaoberať niektorými z najobľúbenejších druhov hortenzie. Dali sme ich dohromady z príspevkov skúsených krajčírov. Cieľom toho všetkého je udržať tieto rastliny v dobrom stave čo najdlhšie a ešte lepšie ich rozkvitnúť. Tipy, ktoré je možné nájsť na internete, sa väčšinou týkajú hortenzie panikovej a farmovej, ktoré sú v súčasnosti medzi hobby záhradníkmi najrozšírenejším druhom hortenzie. Snažíme sa však zabezpečiť, aby užitočné informácie získali aj ostatní majitelia hortenzie. Bez ohľadu na to, či tipy na rezanie získate od nás alebo inde, uistite sa, že ste pre svoj typ hortenzie vybrali ten správny typ rezu.

Staršie hortenzie môžete omladiť tak, že ich zastrihnete späť

Dizajn strechy nápady mestskej záhrady rezané hortenzie

To sú chyby, ktorých by ste sa pri prerezávaní hortenzie nemali dopúšťať!

Začnime tým, aké chyby robí väčšina amatérskych záhradníkov pri prerezávaní hortenzie. Napríklad, ak sa zvolí nesprávny prístup, budúce kvety sa poškodia. Keď sa to stane, rast krásnych kvetov bude samozrejme narušený.

To výrazne ovplyvní zdravie a krásu rastlín. Tiež sa veľmi často stáva, že hortenzie sú rezané v nevhodnom čase. Dávajte si veľký pozor na to, v akom ročnom období by mali byť hortenzie orezané.

Pokiaľ ide o typ prerezávania, hortenzie sú rozdelené na jednoročné a dvojročné typy kmeňov stromov!Navrhnite záhradu, nakrájajte hortenzie

Rôzne druhy hortenzií z hľadiska prerezávania

Existuje veľmi rôzne druhy hortenzií a to je úžasné! Táto nádherná rozmanitosť môže zdobiť náš svet v mnohých variáciách. Pokiaľ ide o typ prerezávania, tento druh rastlín možno zhruba rozdeliť do dvoch skupín. Existujú také, ktoré rastú na jednoročnom a dvojročnom stromovom dreve. Znie to upokojujúco, však? Začnime s tými, ktoré rastú na dvojročnom dreve!

Ak hortenzie poriadne zastrihnete, budú aj lepšie kvitnúť

Tipy na záhradu pri prerezávaní hortenzií

Farmové hortenzie a podobné druhy, ktoré rastú na dvojročnom kmeni stromu

Populárne farmárske hortenzie so všetkými svojimi poddruhmi sú len jednou z nich. Tu musíte byť maximálne opatrní. Pri prerezávaní hortenzií patriacich k tomuto druhu to musíte urobiť veľmi opatrne. Pri miešaní musíte odstrániť kvety bez poškodenia púčikov pod nimi. Pri tom musíte byť obzvlášť opatrní, pretože sú tesne pod tým. Jednou z najväčších chýb je, že im ublížite, keď ich ukrojíte. Radšej by mali byť úplne ponechaní a budúci rok by potom vyrazili. Správny čas na to je najskôr na jeseň, konkrétne v októbri alebo novembri, keď tieto kvety vybledli.

Hortenzie sú vhodné pre akýkoľvek druh záhradného dizajnu

Kríky krásne hortenzie - skvelé hortenzie rezané, keď

Dodatočný tip

Ďalší tip pri rezaní hortenzií, ktoré rastú na dvojročnom kmeni stromu. Také hortenzie môžu, ako som už povedal, zredukovať v októbri alebo novembri, akonáhle kvety vyblednú. Mnoho profesionálnych záhradníkov však odporúča, aby ste počkali na zimnú sezónu a až potom k nej pristúpili. Výhodou je, že puky budú pravdepodobne pred mrazom chránené starými kvetmi. Ich skladovaním teda znížite pravdepodobnosť, že sa pokazia a zahynú pri nízkych teplotách.

Aké hortenzie máte doma??

Tipy na rezanie kvetov hortenzie

Takto by ste mali zastrihnúť staršie hortenzie

Ďalšou hlavnou skupinou hortenzií, ktoré môžeme určiť podľa kritéria prerezávania, sú viacročné rastliny. Niektorí záhradníci majú krásne exempláre, ktoré majú 7 alebo 8 rokov. Môžete ich takpovediac zúžiť zmiešaním. Pokiaľ ide o kvety, platí rovnaké pravidlo ako pre všetky hortenzie dvojročného kmeňa stromu.

Hortenzie môžu rásť v záhrade alebo v kvetináči niekoľko rokov

Rezané hortenzie - modré kvety - kvety hotensie rezané keď

Ďalší tip na trvalé hortenzie

Musíte sa dostať do hustejšieho zhonu a vykonať tam akési upratovanie. Veľmi staré, ktoré sú v spodnej časti koreňov, by ste mali odstrániť nožnicami. Správny čas na tento typ akcie je jar. Prvé teplé dni by ste si mali vybrať hneď, ako si budete istí, že zima sa už naozaj skončila. Ak urobíte tieto opatrenia správne, v budúcom roku vyrastú nové výhonky. Vďaka tomu potom vyrastie mnoho nových čerstvých kvetov. To tiež predĺži životnosť hortenzie vo všeobecnosti.

O takú nádheru sa musíte vedieť správne starať

Rezanie hortenzií - nápady z modrého kvetu

Rezané hortenzie, ktoré rastú na jednoročnom kmeni stromu

Medzi obľúbené odrody patria hortenzie snehové gule a hortenzie panicle. Hortenzie snehové gule sú tiež farmárskymi hortenziami, ale veľmi špecifickým druhom. Ich medzinárodný názov je Nekončiace leto. Tieto musia byť rezané inak ako ostatné farmárske hortenzie. Hlavným rozdielom, ako som povedal, je, že rastú na jednoročnom kmeni stromu, zatiaľ čo ostatné sú dvojročné. S týmito druhmi hortenzií môžete byť pri rezaní odvážnejší. V takom prípade môžete dokonca odrezať až dve tretiny guľatiny. Nie sú tu potrebné žiadne dorastajúce púčiky.

Pri dvojročných kmeňoch stromov je dôležité, aby ste nepoškodili púčiky

Rezanie hortenzií - kvety a nápady - záhradný dizajn

Nakrájajte obzvlášť vysoké hortenzie

Jednoročné hortenzie panicle, ktoré dorastajú do dvoch až troch metrov, sa spravidla strihajú okolo 50%. Aký je na to správny čas? V ideálnom prípade by ste mali tento druh hortenzie zastrihnúť buď na jeseň, t.j. v októbri a novembri alebo v marci. V tomto prípade platí, že čím viac odrežete hortenzie, tým bude výhonok, ktorý bude nasledovať, silnejší. Na druhej strane, ak túto ročnú odrodu nestriháte, mohla by časom stratiť svoju krásu. Kvety sa tiež nebudú vyvíjať a dokonca trochu lenivejú.

Jar a jeseň po odkvitnutí sú najvhodnejšie na rozrezanie 

Hortenzie strihajú nápady na farebné dekorácie

Môžete si vyrobiť takú skvelú kyticu hortenzií

Hortenzie rezané nápady dekorácie domov nápady

Rezané hortenzie - elegantné nápady hortenzie a iných kvetov

Rezanie hortenzie - tipy na dizajn záhrady

Hortenzie rezané záhradný dizajn

Nádherné hortenzie Endless Summer sú najlepšie rezané do dvoch tretín

Rezanie hortenzie - nápady pre záhradu

Rezanie hortenzií - nápady vo fialovej a ružovej farbe

Hortenzie rezané štrkové záhrady moderné

Hortenzie rezajú moderným záhradným dizajnom tipy do mestskej záhrady

Kedy rezať hortenzie Parkové hortenzie rezať kedy

Pokiaľ ide o pravidlá prerezávania, existujú dva druhy hortenzie 

Rezané rastliny hortenzie kultivujú črepník

Rezané hortenzie - lúka s krásnymi kvetmi

Hydrangeas rez nápady nápady na dizajn záhrady

Hortenzie znižujú žiarivo modré nápady farieb

S hortenziami sa záhrada stane rajom

Hortenzie nápady na ružové kvety

malé záhradné tipy a nápady rezané hortenzie

Vystrihnite purpurové nápady pomocou skvelých hortenzií

moderný záhradný dizajn - nápady rezané hortenzie

Takto vyzerajú krásne ošetrené hortenzie!

Moderné rezané hortenzie v záhradnom dizajne

moderné záhradné tipy na prerezávanie hortenzií

Hortenzie sú krásne, ale z väčšej časti aj nenáročné na starostlivosť 

Nápady na výsadbu - prerezávanie bielych hortenzií

Pekný spôsob - nakrájajte skvelé hortenzie

keď presne rezané hortenzie

Rezanie bielych hortenzií - nápady na dizajn záhrady