Spite dobre s izbovými rastlinami čistiacimi vzduch!

Boli časy, keď boli domy studené a špinavé a prípadné otvory v stene boli ovešané kožušinou alebo zvieracími kožami. S možnosťou spracovania skla prišli sklenené okná. Výsledkom bolo, že v izbách zostalo viac tepla, najmä v zime. Ale keď bol mráz alebo búrka, do bytu sa ľahko vkradla zima a vlhkosť. Odkedy sa ľudia pokúšajú izolovať svoje domy čo najviac, aby chlad zostal vonku a teplo vo vnútri, je vnútorná klíma v zásade rovnaká ako tá, ktorú ste si sami vytvorili. A to nie je vždy najlepšie.

Suchý, zatuchnutý vzduch a prach

Okná s dobrou tepelnou izoláciou robia svoju prácu a nepúšťajú nič dovnútra ani von. To znamená, že nedochádza k výmene vzduchu ani k zmene vlhkosti. Častice prachu sa usadzujú a ľudia ich pri pohybe vyhodia. Všetky tieto incidenty znamenajú, že sa rýchlo cítite vyčerpaní, unavení a poriadne sa nevyspíte.

Spite dobre s izbovými rastlinami čistiacimi vzduch! kvety okenného parapetu

Rastliny pre životnú atmosféru

V škole sa učíte, že rastliny premieňajú CO2 na kyslík prostredníctvom fotosyntézy. Rastliny však nemožno použiť iba na zlepšenie kvality vzduchu v domácnosti. Pomáhajú tiež filtrovať a viazať zo vzduchu prach a iné znečisťujúce látky, ako je benzín alebo formaldehyd. Nie všetky rastliny majú túto schopnosť v rovnakom rozsahu: Izbové rastliny čistiace vzduch majú špeciálne vlastnosti, ktoré ich robia účinnejšími pri produkcii kyslíka a boji proti znečisťujúcim látkam..

Spite dobre s izbovými rastlinami čistiacimi vzduch! zdravie rastlín doma

Prineste rastliny do bytu

Ľudia so zeleným palcom majú samozrejme veľkú radosť z pestovania svojich rastlín – a najmä izbových rastlín čistiacich vzduch – zo semien alebo odrezkov. Ale nie každá rastlina je na to vhodná alebo môže dosiahnuť veľkosť v krátkom čase, ktorá skutočne pomáha výrazne zlepšiť vnútornú klímu. Odrastené a veľké rastliny, ktoré sú dostatočne stabilné na to, aby vykonávali svoju prácu, sa dajú ľahko kúpiť v obchodoch ako Plantsome.de. V prípade akýchkoľvek otázok máte k dispozícii veľmi veľký výber a skúsených rastlinných špecialistov.

Spite dobre s izbovými rastlinami čistiacimi vzduch! zdravý život s rastlinami

Izbové rastliny čistiace vzduch pre lepšiu klímu

Zriadením takýchto rastlín významne prispejete k zlepšeniu kvality ovzdušia v domácnosti. To zaisťuje lepšiu vnútornú klímu. Izbové rastliny na čistenie vzduchu majú spravidla väčšie povrchy listov, ktoré zaisťujú dobrú výmenu CO2 za čistý vzduch a súčasne odstraňujú prach. Preto by ste mali tieto rastliny v byte veľkoryso distribuovať. Ich rôzne farby, od bielej cez zelenú až po priateľskú tmavočervenú, vytvárajú zaujímavé akcenty a oživia každý obývací priestor.

Čistý vzduch a dobré zásoby kyslíka sú prospešné pre myseľ i telo. Rastliny okrem iného podporujú spánok vďaka svojim vlastnostiam osviežujúcim vzduch. Keď je vo vzduchu dostatok kyslíka a menej prachových častíc, podvedomie sa môže lepšie uvoľniť a neupadá do stavu úzkosti. Rastlinná zeleň má tiež upokojujúci účinok na nervový systém. užitočná informácia: Rastlina ananásu je vedecky dokázané, že pôsobí proti chrápaniu!

Spite dobre s izbovými rastlinami čistiacimi vzduch! zdravie vnútornej flóry

Je lepšie mať ešte jednu rastlinu!

Na Plantsome si môžete prezerať rôzne kategórie a sekcia Interiérové ​​rastliny na čistenie vzduchu má čo ponúknuť. Keď nájdete svoje obľúbené položky, ako napríklad zlatú palmu Marty alebo kapradinu s mečom Karla, môžete si vybrať ten správny kvetináč a do troch dní vám všetko bezplatne doručíme. S trojmesačnou zárukou na rastliny, množstvom tipov na webe a bezplatnou aplikáciou získate komplexnú odbornú pomoc, aby to s rastlinami skutočne fungovalo a lepšie relaxovalo.!

Spite dobre s izbovými rastlinami čistiacimi vzduch! kvety do obývačky