Úspešný návrh záhrady si vyžaduje úsilie, úsilie a silnú túžbu

úspešný záhradný dizajn slnečník žlté posedenie

Nedovoľte, aby vám tieto výhovorky bránili v úspešnom navrhovaní záhrady

Nie ste teda záhradník? Možno je to kvôli tomu, že váš posledný pokus o pestovanie paradajok skončil katastrofálnym zlyhaním, alebo preto, že veríte, že na niečo také nemáte dostatok priestoru ani času. Bez ohľadu na to, aké sú dôvody vašej fóbie z rastlín, existuje niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu prestať sa obviňovať a rozhodnúť sa navrhnúť záhradu..

Úspešný dizajn záhrady

úspešný záhradný dizajn záhon červeného typu rastliny

1. Zabijem všetko, čoho sa dotknem

Pre fanúšikov tohto vyhlásenia mám nasledujúci návrh: Prijmite, že vaše rastliny nemusia rásť dostatočne dobre alebo dokonca odumrú. V skutočnosti by ste to mali predpokladať. Iba prax vám pomôže vyhnúť sa tomu v priebehu času. Každá rastlina, ktorú zabijete, z vás urobí lepšieho záhradníka. Zakaždým lepšie pochopíte, čo potrebujete.

Aby ste sa vyhli úplnému a konečnému zničeniu rastliny, mali by ste včas rozpoznať príznaky kazenia. Môžu to byť žltkasté listy, hnijúce korene a nízka odolnosť a čokoľvek iné, čo sa zdá byť trochu neobvyklé. Potom musíte urobiť malý prieskum, aby ste zistili, čo vlastne máte robiť.

Farebné, svieže kvety

úspešný záhradný dizajn červený typ rastlín farebné kvety

Niekedy kúpite rastliny vo veľmi zlom stave a potom sa za niekoľko dní alebo týždňov rozpadnú. Nie je to teda na vás! Ľudia, ktorí vám rastlinu predali, o tom zrejme dostatočne nevedia. Často sa teda stáva, že napríklad rastliny milujúce tieň sú umiestnené na slnku. V iných prípadoch sú druhy preplnené vodou, ktoré sú umiestnené v kvetináčoch, ktoré nemajú žiadne otvory na odtekanie vody. Stáva sa tiež, že rastlina je už chorá.

2. Záhradníctvo je príliš drahé

úspešné terénne úpravy typy kvetov záhradná výsadba záhon

Áno, záhrada vás môže stáť veľa peňazí, ak neviete, ako ich múdro minúť. Ak však viete, čo robiť, bude to lacné. Poviem vám niečo: Rastliny sú tiež v predaji! Keď som začínal so záhradou, veľa som nakúpil z výhodnej časti nákupných centier. Kúpil by som tie, ktorých korene boli zmrazené, orchidey, ktoré nekvitli a podobne.

Priateľte sa s ostatnými záhradníkmi

Úspešný záhradný dizajn sa spriatelil so záhradníkom z červených rastlín

Môžete sa tiež spriateliť s inými záhradníkmi a získať od nich nejaké rastliny, keď sú rezané, vysiate alebo distribuované. Aha, a tu je malá úvaha: Čo tak zeleninová záhrada, ktorá sa určite oplatí!

3. Nemôžem ani udržať paradajky nažive

úspešný záhradný dizajn druhy kvetov záhradné maľby umenie

Toto tvrdenie počúvam veľmi často a hneď mi odpovedám, že paradajky sú v skutočnosti veľmi veľkou výzvou. Začnite niečím iným. Aj keď sa už pestujú, ľahko sa udržujú, ale predovšetkým sú najlepší v frustrujúcich záhradníkoch.

Úspešný dizajn záhrady vyžaduje si to úsilie, úsilie a silnú túžbu – začnite niečím jednoduchším, než budete úplne frustrovaní.

Suchá pôda

úspešný záhradný dizajn červený typ rastlín vlhká pôda

Pozrite sa okolo seba a zistite, ktoré rastliny rastú vo vašej oblasti takmer vo všetkých kanceláriách, domoch a záhradách. Najlepšie je začať s tým. Na začiatku by ste si mali vybrať tie, ktoré môžu rásť aj vo veľmi suchej pôde.

4. Záhradníctvo je pre (.. tu pomenujete kategóriu ľudí, do ktorej nepatríte)

úspešný dizajn záhradnej steny s červenou stenou

Kombinácia v hrnci nie je typická. Bez ohľadu na to, o koho ide: Pre každého existuje vhodná záhrada. Aj 20 -ročný mladík, ktorý nenávidí všetko tradičné, sa môže dostať do nejakého záhradného dizajnu.

Udržujte zeleninovú záhradu

úspešný záhradný dizajn červený druh rastlinnej zeleniny bylinky

Môžete tiež starať o babičkovce, ak sa vám chce, ale môže byť aj zábava mať také, ktoré nikto iný nemá. Zvážte tiež zeleninu alebo bylinky, ktoré môžete použiť pri príprave jedla. Alebo máte radi mäsožravé rastliny? Osobne milujem okenné rastliny, ktoré majú listy podobné želé, a tropické bromélie, ako napríklad Aechmea apocalyptica, s ich bláznivými, hriešnymi stonkami kvetov v červenej a sivej farbe..

Na rastlinách je dobré, že im je úplne jedno, čo si o nich myslíme

úspešný záhradný dizajn červená rastlina typu brumeliaden

5. Nemám priestor na záhradu

úspešný záhradný dizajn druhy kvetov dlaždice izbové kvety

Samozrejme, že máte priestor! Na vytvorenie vlastnej zelenej oázy nepotrebujem dvor, terasu ani stôl. V byte máte stále možnosť pestovať rastliny vo vertikálnej nádobe alebo na veľmi úzkej terase. Poobzerajte sa po nepoužitých boxoch, ako sú bývalé sprchovacie kúty, ktoré môžete ľahko prerobiť na zariadenie na starostlivosť o rastliny. Z jedného som urobil záhradu orchideí. Stačí mu z času na čas trochu vody a špeciálne hnojivá pre orchidey.

Prvým kritériom hľadania správneho miesta pre vašu rastlinu je jej kompatibilita s podmienkami. Inými slovami, musíte skúmať druhy, ktoré sa môžu za dostupných okolností vyvinúť. Ich zistenie je krivkou učenia.

Ozdobná šťavnatá zbierka

Úspešný záhradný dizajn sukulentov typu červenej rastliny Moja terasa bola príliš tmavá na kvety, sukulenty a zeleninu, ktoré som si vybral prvýkrát. Zistil som však, že toto je správne miesto pre izbové rastliny. Po tom, čo sme ich niekoľko týždňov nepolievali, prežili len orchidey, bromélie a ďalšie druhy, ktoré bežne rastú na baldachýne a sú zvyknuté na podobné podmienky sucha a tieňa.

Bromeliady

úspešný záhradný dizajn červený typ rastliny ružové kvety

Každá rastlina, ktorá zomrela, uvoľnila miesto ďalším, ktorí by sa na svojom mieste cítili dobre.

Tu je ďalší tip: Rastliny, ktoré spolu dobre vychádzajú, vložte do bežných nádob, aby ste ušetrili miesto i peniaze!

6. Nemám čas na záhradu

úspešný záhradný dizajn kultivácie typov kvetov

Existuje toľko rastlín, ktoré ich nevyžadujú, pretože je veľmi ľahké sa o ne starať. Sukulenty a kaktusy v kvetináčoch sú perfektné pre ľudí ako ste vy. Tieto sotva treba polievať a stačí im slnečné okno.

Kaktusy v kvetináčoch

úspešné-kaktusy-dizajn-záhrady-červenej-rastliny-typu

Ak chcete skrátiť čas kosenia záhrady, možno by ste mali zvážiť niektoré stromy a kríky, pretože vyžadujú oveľa menšiu údržbu. Zeleninové záhrady sú trochu problémy, ale potom ušetríte čas pri príprave jedla a budete jednoduchšie zostať štíhli.!

7. Dostal som rastlinu, ale tá uhynula

úspešný záhradný dizajn druhy kvetov obklady čajník kvetinová váza

Pravdou je, že väčšina rastlín, ktoré vám dajú, má taký koniec. To je možné zmeniť iba s veľmi silným nasadením z vašej strany. Mnohé z rastlín v črepníkoch, ktoré získate, sú jednoročné a zahynú, bez ohľadu na to, ako sa o ne staráte.

Táto záhradná terasa vo vašom šatníku je bomba, ktorá čaká na prieskum, pretože obsahuje príliš veľa rastlín rastúcich za rovnakých podmienok. V mnohých prípadoch tiež neexistujú žiadne otvory na odtok a kvety sú prelievané.

Nádherné výrazné farby

úspešný záhradný dizajn červený typ rastliny ružové kvety

Dá sa len čudovať nad počtom ľudí, ktorí sú pevne presvedčení, že sa o rastliny nemôžu starať, pretože videli zomrieť jedného, ​​ktorého dostali ako dar..

Aby sa tomu zabránilo, ľuďom by sa malo pomôcť lepšie sa starať o rastliny úspešný záhradný dizajn červený typ rastliny krásny záhradník