Uvoľnite pódium pre vianočnú hviezdu!

V závislosti od starej tradície zdobíme naše byty a domy týždne pred Vianocami a premieňame naše štyri steny na magické miesto plné pohodlia, tepla a lásky. Vianočné ozdoby vo všetkých svojich variáciách zohrávajú rozhodujúcu úlohu v našej príprave na najväčšiu rodinnú oslavu na svete! Jediným kliknutím myši nájdete na našej webovej stránke nekonečné množstvo kreatívnych dekorácií na Vianoce a môžete sa inšpirovať mnohými DIY a ručnými prácami. Ako je známe, vlastnoručná výroba je vždy najlepšia, pretože silne vyjadruje vašu individualitu a kreativitu. Ale dnes chceme dodať vianočným ozdobám doma novú poznámku a informovať o najobľúbenejších vianočných rastlinách v Nemecku, ktoré nás v chladnom období fascinujú svojimi nádhernými kvetmi. V prvom rade ide samozrejme o klasickú vianočnú rastlinu, vianočnú hviezdu. Umiestnený na parapete alebo na vedľajšom stolíku v obývačke vždy upúta pozornosť každého.

Vianočná hviezda je právom najobľúbenejšou vianočnou rastlinou, ktorú tiež radi rozdávajú na oslavy alebo ju dostávajú ako darček

Vianočná hviezda

Potom nájdete ďalšie užitočné informácie o ďalších dvoch obľúbencoch všetkých Nemcov, ktorí na Vianoce nádherne kvitnú: sú to vianočný kaktus a rytierska hviezda! Žiarite s vianočnou hviezdou, ktorá rastlina je u nás presne najobľúbenejšia. Všetci nás v predvianočnom čase prekvapia svojimi nápadito tvarovanými kvetmi v sýtych farbách a šíria ušľachtilý, sviatočný nádych cez milióny domov.

Všetky tri kvety majú v názve symbol festivalu (vianočná hviezda, rytierska hviezda) alebo narážka na Vianoce (vianočný kaktus, vianočná hviezda). Správne, pretože kvitnú presne na Vianoce, odtiaľ ich mená. Okrem vysokej estetickej hodnoty majú aj dôležitý plusový bod, ktorý by ste nemali podceňovať. V období vykurovania tieto izbové rastliny zlepšujú vnútorný vzduch tým, že absorbujú znečisťujúce látky a prevádzajú ich na kyslík. Tak zabezpečia príjemnú klímu v miestnosti a zvýšia vlhkosť vzduchu doma.

Klasika v červenej farbe

Vianočná hviezda červená

  • Vianočná hviezda – najobľúbenejšia izbová rastlina počas adventu

 

V predvianočnom čase nájdete vianočnú hviezdu vo všetkých kvetinárstvach po celom Nemecku. Jeho výrazné listene sú sfarbené do červena a sú okamžite viditeľné. Ale aj tmavozelené listy tejto rastliny sú jemne tvarované a tvoria najlepšie pozadie, na ktorom si červené prídu na svoje. V skutočnosti nejde o skutočný kvet, ale o atraktívne zafarbené listene. Samotné kvety sú nenápadné. V obchodoch môžete vidieť nielen klasickú červenú vianočnú hviezdu, ale aj rastliny s krémovo bielymi, ružovými alebo žltými listeninami.

 Očarujúcu vianočnú hviezdu nájdete aj v iných jemných odtieňoch, napríklad v krémovej bielej alebo lososovej ružovej

Klasická červená vianočná hviezda

Vianočná hviezda je dodnes známa pod názvami Euphorbia pulcherrima, vianočná hviezda alebo vianočná hviezda, adventná hviezda. Je to najobľúbenejšia adventná rastlina v Nemecku už 100 rokov. Vianočná hviezda bola pôvodne privezená do Európy z jej domova v Mexiku a svojim filigránskym vzhľadom očarila milióny ľudí. Jeho listy vyzerajú mimoriadne jemne, ale rastlina je v skutočnosti robustná a ľahko sa stará. Aby ste si mohli jeho prírodnú krásu užiť dlho doma, je potrebné vianočnú hviezdu ihneď po jej kúpe postaviť na svetlé a teplé miesto, kam lúče zimného slnka priamo nepadajú. Potrebuje humóznu zeminu a opatrnú zálievku. V každom prípade sa treba vyhnúť premokreniu, pretože vianočná hviezda to nemá rada. Počas obdobia kvitnutia môžete rastlinu prihnojiť dvakrát týždenne. Riaďte sa týmito jednoduchými radami starostlivosti a dlhé týždne budete doma obdivovať nápadné listy vašej vianočnej hviezdy!

Vianočný kaktus – zima je presne jeho sezóna

Vianočný kaktus

  • Vianočný kaktus – od nenápadných rastlín až po očarujúce striekance farieb

 

Vianočný kaktus, známy tiež ako Schlumbergera, kódoval festival rovnako ako vianočná hviezda v názve. A je to správne, pretože sa stáva zo skromnej, nenápadnej rastliny skutočným pútavým okom, najmä vo vianočnom období. Schlumbergera nie je celý rok zaznamenaná, ale na festivale odhaľuje svoju krásu a ukazuje nám nádherné, jemné, červeno sfarbené kvety. Často sa vyskytujú aj iné výrazné farby kvetov, od ružovej cez oranžovú až po žltú a bielu. Vianočný kaktus je nielen očarujúco krásny, ale aj ľahko sa oň stará. V lete môže kaktusová rastlina zdobiť balkón alebo terasu veľmi skromne, ale pri teplotách pod 10 stupňov ju musíte priniesť do domu.

Náš odborný tip: Od septembra obmedzte zálievku, pretože rastlina potrebuje svoje ročné pokojové obdobie. Polievať a prihnojovať môžete iba po 6 až 8 týždňoch, keď sa objavia prvé púčiky. Nezabudnite však, že vianočný kaktus nemá rád príliš teplo, preto ho nikdy nedávajte priamo na ohrievač alebo vedľa radiátora. Na to, aby na Vianoce správne rozkvitol, potrebuje aj viac ako 8 hodín tmy denne.

 

 

 Milovníkov rastlín potešia v zime nádherné kvety rytierskej hviezdy

Knight star nádherné kvety len na Vianoce

  • Rytierova hviezda – skutočná krása vo vianočnom období

Našim najobľúbenejším číslom tri medzi najobľúbenejšími vianočnými rastlinami v celej krajine je bezpochyby Rytierska hviezda. Jedná sa o typický subtropický cibuľovinový kvet, ktorý je známy aj pod vedeckým názvom Hippeastrum a stále sa mu hovorí amaryllis. V skutočnosti to nie je botanicky správne, pretože rytierska hviezda pôvodne pochádza z Južnej Ameriky a skutočnou amarylkou je v skutočnosti ľalia africká belladonna. Oba druhy kvetov boli pred rokmi skombinované a ďalej šľachtené, takže dnes existuje viac ako 600 kultivovaných druhov. V týchto pôsobivých rozkvitnutých divoch samozrejme existuje množstvo tvarov, farieb a veľkostí.

Amarylis je k dispozícii v rôznych farbách, ale s nádhernými tvarmi kvetov

Hviezda rytiera Amaryllis červená

Všetky druhy Amaryllis však majú silné cibuľky a tvoria tri alebo štyri stonky kvetov. Potom prídu na rad nádherné kvety, ktoré prichádzajú v rôznych farbách a rôznych vzoroch. Ak sa o túto rastlinu náležite staráte, rytierska hviezda rozkvitne tesne pred Vianocami a hneď ukradne šou! Jeho kvety sú skutočne nápadné a prinášajú nové farby do vašich vianočných ozdôb. Viac o kráse a starostlivosti o túto rastlinu sa môžete dozvedieť vo videu nižšie.

Teraz už viete, ktoré vianočné rastliny sú u nás najobľúbenejšie? Našli ste medzi nimi svojho obľúbenca? Ak je to vianočná hviezda, nájdite jej vhodné miesto doma a urobte si náladu na festival hneď!

Prajeme vám krásne a farebné Vianoce!

Vianočná hviezda je vždy neoddeliteľnou súčasťou našich vianočných dekorácií

Vianočná hviezda neodmysliteľne patrí k vianočnej výzdobe

Darujte vianočnú hviezdu, urobte radosť festivalu!

Vianočná hviezda dáva festivalu radosť

Vianočný kaktus s ružovými kvetmi skutočne púta pozornosť

Vianočný kaktus ružové kvety naozaj pútajú pozornosť

Príroda je úžasný umelec – tieto nádherné kvety to dokazujú na prvý pohľad

Amaryllis krása prírody doma na Vianoce

amarylis

Krátko pred Vianocami nám vianočný kaktus ukazuje svoje prvé kvety

 Vianočný kaktus prvé kvety ružové

 Takúto prírodnú krásu je na Vianoce možné obdivovať len málokedy

Kvitne na Vianoce

Rytierova hviezda si vo váze na Vianoce strihá aj jemnú postavu

Kytica rezaná kvetom vo váze púta pozornosť