Vnútorný bambus do interiéru – dekoratívny a nenáročný na údržbu

tipy na výsadbu bambusu v interiéri

Vnútorný bambus – užitočné informácie, tipy a triky

Znalci rastlín oceňujú vlastnosti bambusovej rastliny, pretože ako takmer všetky ostatné izbové rastliny, izbový bambus, ktorý je oveľa menší ako konvenčný bambus, vyčaruje v obytnom priestore sviežosť – a nie je ani náročný. Izbový bambus – často nazývaný aj šťastný bambus – patrí do listovej rodiny a je považovaný za mimoriadne šetrnú rastlinu a prináša pocit prázdnin do vášho domova..

Dotyk exotiky vo vašich vlastných štyroch stenách

Chcete dopriať svojmu bytu trochu viac sviežosti a exotiky s malým úsilím? Potom možno izbový bambus je tou správnou voľbou. Milovníci rastlín sa s izbovým bambusom môžu len ťažko pokaziť – prinajmenšom ak budú dodržiavať nasledujúce pokyny k starostlivosti a odporúčania pre umiestnenie:

  • Svetlo: Izbový bambus nevydrží priame slnečné svetlo, ale nemal by byť ani príliš tmavý. Ideálne je svetlé, čiastočne zatienené miesto. Mimochodom, izbový bambus nemôže tolerovať ani prievan.
  • Polievanie: Šťastný bambus potrebuje pomerne veľké množstvo vody a mal by byť zalievaný skoro ráno a neskoro večer, najmä v letných mesiacoch. Pri bambusovom črepníku je však dôležité zabezpečiť, aby sa v koreňoch nevytváralo zamokrenie. S bambusom vo vodnej váze by korene mali voľne plávať. Bambusové rastliny milujú zvlhčovanie pomocou rozprašovača vody.
  • koreň & Zem: Korene bambusu potrebujú dostatok priestoru, aby sa mohli voľne rozvíjať. V ideálnom prípade je bambusová rastlina zasadená do voľnej humusovej pôdy.

Ideálne pre vašu dekoráciu Feng Shui

tipy na izbovú izbovú rastlinu pre izbový bambus

Bambus ako ideálna okrasná rastlina

Bambusová rastlina je veľmi obľúbená u mnohých ľudí, pretože dodáva interiéru istý dovolenkový pocit vo veľmi krátkom čase a rýchlo a jednoducho skrášľuje miestnosti. Vo väčšom hrnci alebo vani môže jedna bambusová rastlina okamžite zvýrazniť a stať sa podporným dekoratívnym prvkom v miestnosti. Aj keď majú jednotlivé suché listy alebo hnedé končeky listov, majitelia bambusu nemusia panikáriť – vo väčšine prípadov sa tento druh rastlín veľmi dobre zotavuje a môže opäť žiariť v plnej kráse. V prípade suchých oblastí by ste mali skontrolovať zalievacie návyky a v mnohých prípadoch aj vy Repotting môže byť nápomocný. V miernejších mesiacoch od jari do jesene môže izbový bambus jednoducho skrášliť balkón alebo terasu aj doma. Pretože však izbový bambus nie je odolný voči zime, mal by byť pred mrazom vrátený na miesto pri izbovej teplote.

Vneste do svojho domova harmóniu a rovnováhu

izbový bambusový vnútorný interiér

Má oplodnenie zmysel??

Aby izbový bambus skutočne v domácnosti vytváral pekný akcent, mal by mať silný a optimálny rast. Spravidla sa to dá dosiahnuť iba pravidelným hnojením – ideálne aspoň raz za rok. Na trhu s izbovým bambusom existujú špeciálne hnojivá, ktoré im dodávajú všetky dôležité živiny. V zimných mesiacoch nie je potrebné hnojenie, pretože rastlina je vo fáze regenerácie a mala by byť podľa možnosti ponechaná sama.

Bambus je perfektná izbová rastlina do vašej kúpeľne

tipy na izbovú bambusovú starostlivosť o interiér