Vylepšite záhradu štýlovými prvkami

Krásne kvetinové záhony, ktoré v letných mesiacoch kvitnú v hojnosti a vo všetkých farbách, sú absolútnym pútačom pozornosti každej záhrady. Existuje však oveľa viac, čo môže z jednoduchej záhrady urobiť malý šperk. Busty, stĺpy, ozdobené lavice, slnečné hodiny stojace na podstavcoch alebo len nádherný ružový oblúk, ktorý prelieza po lavičke a pozýva na zdržanie. S mnohými malými i veľkými prvkami sa dá každá bezútešná záhrada vykúzliť na nádherný malý park.

Záhradný dizajn nápady na dekoráciu záhrady piliere záhrady a terénne úpravy

Ružový oblúk nad vchodom

Ruža bola vždy kráľovnou kvetov. V závislosti od druhu a rodu nádherné ružové kríky buď rastú veľmi rýchlo a majú tendenciu dobre rásť, alebo sú to malé ružičky, ktoré vytvárajú husté kríky a kvitnú. Aby boli ruže ešte výraznejšie, je skvelá vec nádherný ružový oblúk, ktorý je možné umiestniť napríklad priamo nad vchod..

V prvom rade je ružiam poskytnutá cesta k úponku a ružový oblúk s ozdobami je sám o sebe krásnym pútačom pozornosti, aj keď ruže nie sú dostatočne dlhé na úponky. Ak ho umiestnite nad vchod do záhrady a prvé výhonky ruže si nájdu cestu, zo vstupu sa stane voňavý vchod.

Záhradný dizajn Nápady na záhradnú výzdobu Ružové záhradné rastliny

Slnečné hodiny sú trendy

V mnohých záhradách a vonkajších priestoroch nájdete stále viac slnečných hodín. Nielenže sú mimoriadne účinné, ale dokonca aj vykonávajú svoju prácu. Sú tiež veľmi pekné na pohľad a obzvlášť v záhradnej oblasti. Existujú slnečné hodiny z nehrdzavejúcej ocele, tepaného železa alebo iných materiálov. Väčšinou sú zavesené na stene alebo umiestnené na podstavci ako hodiny pre dedka. Vyberte slnečné hodiny na stenu alebo slnečné hodiny so stĺpcom. Vhodné Kúpte si slnečné hodiny, ktoré sa zmestia do každej záhrady, nie je také ťažké. Mali by byť nastavené iba tak, aby v konečnom dôsledku slúžili svojmu účelu. Najlepšie je starostlivo si prečítať návod na použitie a potom ho dať na správne miesto a podľa toho ho umiestniť.

Záhradný dizajn nápady na výzdobu záhradných slnečných hodín

Busty a stĺpce

Na krásne stĺpy je možné umiestniť takmer čokoľvek. Veľké misky na kvety, ktoré sú vysadené kvetmi výrazných farieb – malé kvetináče s rôznymi jesennými kvetmi alebo len malá kvetinová misa s brečtanom, ktorá potom lezie po stĺpci. Stĺpce v bielej farbe vynikajú obzvlášť dobre na pozadí a zároveň trochu symbolizujú Nostalgia a história. To isté robia aj poprsie. Ak ho dáte aj na stĺp, pevná a jednoduchá záhrada rýchlo opticky zmutuje do malého úhľadného parku.

Záhradný dizajn nápady na výzdobu záhradných bust

Lavička – pekné miesto na zdržanie

Nezáleží na tom, či je lavica vytesaná z čistého dreva alebo z kameňa. Krásna lavička pozýva na návštevu každého návštevníka záhrady. Ak je lavička pod stromom, je to v lete najkrajšie a zároveň najtienistejšie miesto. Ak jednoducho umiestnite lavičku na terasu alebo do stredu trávnika, je tam v dobrých rukách a plní svoj účel. Na lavičku v záhrade by ste si však mali vždy zvoliť veľmi špeciálne miesto, potom sa táto sedačka stane obľúbeným miestom celej rodiny a kruhu priateľov.

Záhradný dizajn nápady na dekoráciu záhrady, záhradná lavička, záhradný plot, drevo