Vytvorte v záhrade divoký životný priestor

divoký biotop v záhradnom domčeku chodník pre ružové drevo

Vytvorte divoký životný priestor v záhrade alebo na dvore

Vtáčí spev a chvenie motýľov prináša senzorickú iskru do každej záhrady. V tu prezentovanej záhrade vytvorili bezstarostní domorodci chodník, ktorý vedie k chate. Divoké trávy – vrátane trávy a brady – ponúkajú celoročnú krásu.

Vytrvalé farby a nektár poskytujú vytrvalé rastliny, ako je rudbeckia s drôtenými vlasmi, astra z Nového Anglicka, koneflower purpurový a mliečna hľuza.

Vtáky, motýle, včely a iné plazy v záhrade

divoký biotop v záhradných domoch rastlinné druhy

Vtáky, motýle, včely a iné plazy sa zhromažďujú v stupňovitom prostredí s hustými vždyzelenými listnatými stromami; Spodnú vrstvu predstavujú trvalky a úponky, za nimi nasledujú trávy a viacročné rastliny na úrovni terénu. Z diaľky vyzerá táto záhrada ako každá iná dobre vysadená. Jeho príjemný dizajn svieti v kombinácii viacročných rastlín, kríkov a stromov, ktoré poskytujú fyzickú pohodu a aranžmán po celý rok. Takmer všetko tu slúži chuti Podľa plánu sú pre možné opeľovače vybrané rudbeckia, modrá rue, rozchodník, šalvia, anízová mäta, plamienok a hortenzia.

Domáce kvety a trávy rásť, pestovať voľno pod stromami a kríkmi

divoký biotop v záhradnom dome pôdne kvety trávyKeď tu medzi stromami a kríkmi voľne rastú pôvodné kvety a trávy, vytvoria sebestačné prostredie, ktoré podporuje rastliny a domáce vtáky, motýle, včely, obojživelníky a cicavce, ktoré sa na ne každú sezónu spoliehajú a spoliehajú sa na ne. Pôvodné rastliny vyžadujú menej starostlivosti ako exotické (mimozemské) druhy rastlín, pretože sa dokonale hodia do pôdy a podnebia.

Tip do záhrady: Dávajte si pozor na invazívne nepôvodné osoby, ako sú napríklad loosestrife purpurový, knotweed japonský a ruža polyantha. Niektorí sa prispôsobujú tak dobre, že sa rozťahujú a obťažujú pôvodné druhy, aby sa podrobili. Je na nás, aby sme obnovili rovnováhu v prírode odstránením agresívnych útočníkov z našich záhrad a ich nahradením úprimnými kvetmi.

Investujte čas do plánovania a prípravy

divoký biotop v záhradnom domčeku žlté motýle

Kvetinová lúka je v skutočnosti navrhnutá bez starostlivosti. Ak chcete dosiahnuť väčší úspech, investujte čas do plánovania a príprav.

1) Kúpte si zmesi divých kvetov, ktoré obsahujú druhy, ktoré vo vašej oblasti budú dobre rásť. Ovplyvnite typ pôdy, vlhkosť a slnečné svetlo.

2) Pripravte pôdu na výsadbu zabitím existujúceho trávnika. Najekologickejšia metóda zahŕňa „solarizáciu“ pôdy. Podlaha by mala byť namočená, potom prikrytá igelitom. Po niekoľkých týždňoch ich odstráňte.

Väčšina expertov neodporúča mletie – vyvoláva semená burín, ktoré v pôde spia. Na veľkých plochách používajte systém bez výsevu. Na menších plochách ručne rozotierané semená; zmiešajte semená s ľahkým materiálom, akým sú piliny alebo biela rašelina.

3) Sadenice zalievajte pravidelne prvú sezónu, kým nie sú dobre zakorenené.

Jemné fialové kvety v záhrade lákajú včely

divoký biotop v záhrade kvety fialové nežné včely

Sadte bobule v záhrade alebo na dvore

divoké prostredie v záhradnom dome bobule

Kvetinové boxy pripevnené k oknu – štýlové prostredie

divoké prostredie v záhradnom dome kvety box okno

Všetky druhy hmyzu

divoký biotop v záhradnom dome pôda voľne žijúce zvieratá

  Krásne jazierko plné života v záhradedivoké prostredie v záhradnom domčeku žlté jazierko

Drevené kŕmidlo pre vtáky v záhrade

divoký biotop v záhradnom domčeku drevená tyč kovová

Ovocné stromy na dvore

divoké prostredie v záhradnom dome vták ovocného stromu   Stále zelené rastliny, stromy a kríkydivoký biotop v záhradnom dome vždyzelená textúra

Vtáčí nápoj v záhrade

divoké prostredie v záhradnom domčeku vtáčí kúpeľ

Získajte certifikát!

certifikovaný divoký biotop v záhradnom domčeku divoké prostredie v záhradných kolibríkoch Divoký biotop v záhrade nektáru oranžových motýľov voľne žijúce prostredie v záhrade sa roky živí vtákmi divoké prostredie v záhrade semená vtákov