Dizajn záhrady orientovaný na krajinu: od fontány cez výber rastlín po záhradný stôl

Úspešný návrh záhrady začína plánovaním. Predtým, ako sa uskutoční prevratný obrad, mali by ste si napísať svoje nápady, priania a možnosti. Moderný koncept záhrady ponúka zaujímavú kombináciu rastlín, pozemku a záhradného nábytku, ktorých výsledkom je harmonická symbióza. Jeden Dizajn záhrady orientovaný na krajinu je obľúbený spôsob usporiadania záhrady. Poskytuje veľký priestor pre kreativitu a môže byť ideálne prispôsobený vašim vlastným požiadavkám. Kreatívny a vhodný plán je možné vytvoriť v štyroch krokoch.

Dizajn záhrady orientovaný na krajinu, rustikálna záhradná výzdoba, skalka

Krok 1: súpis majetku

Prvý krok pri plánovaní záhrady sa týka existujúcej nehnuteľnosti. Dôležité sú nasledujúce otázky: Aký veľký je majetok? Existujú už štruktúry, ktoré nemožno presunúť ani zmeniť? Ktoré prvky by mali zostať?

Na meranie a skicovanie záhradného pozemku stačí jednoduché skladacie pravidlo a milimetrový papier. Skutočný záznam obrysov poskytuje vynikajúci pracovný základ. Mierka 1:50 je jasná; jeden centimeter na papieri zodpovedá 50 centimetrom skutočnej meranej dĺžky.

Krok 2: zoznam želaní

Hneď ako sa rozhodnete pre záhradný dizajn orientovaný na krajinu, môžete v ďalšom kroku zhromaždiť konkrétne nápady. V závislosti od zvolenej krajiny existujú veľmi odlišné prístupy – tu je niekoľko príkladov:

Škandinávsky dizajn        Drevená zástena na ochranu osobných údajov, vyvýšená posteľ, záhradný prístrešok vo švédskom štýle

                                                         – prirodzený, ale nie zarastený

Japonský dizajn                 Skalka, jazierko s mostom, fontána, zenové prvky

Španielsky dizajn                   Terakotové hrnce, okrasné fontány, pergola

Existuje veľký výber vhodných dizajnových prvkov. Okrem pevných štruktúr, ako sú jazierka a postele, je záhradný nábytok a dekorácie dobrým spôsobom, ako vykúzliť v záhrade určitý nádych..

Záhradné centrá a obchody s nábytkom majú zodpovedajúce prvky pre mnoho štýlov. Existuje napríklad poskytovateľ v Hamburgu Gudewer, ktorý ponúka záhradný nábytok v rôznych prevedeniach s rôznou orientáciou na krajinu. Jednotlivé prvky je možné zadať na pozemok pomocou pauzovacieho papiera. Týmto spôsobom môžete na prvý pohľad vidieť, ktoré usporiadanie najlepšie vyhovuje záhradnému pozemku.

Dizajn záhrady orientovaný na krajinu, nápady na rustikálnu záhradnú výzdobu

Krok 3: podrobné plánovanie

Akonáhle je usporiadanie zostavené, každá zložka je zapísaná na pozemok. Teraz je načase urobiť konkrétne rozhodnutia o vzhľade a prevedení plánovaných prvkov a stavieb v jednotlivých záhradných oblastiach. Podrobné plánovanie sa zaoberá všetkými prvkami, ktoré by mali byť v záhrade orientovanej na krajinu. Ak to chcete urobiť, môžete z. B. položte si nasledujúce otázky:

  • Obrazovka ochrany osobných údajov by mala byť vyrobená z tmavého alebo svetlého dreva?
  • Ako vysoko sa postele týčia nad zemou??
  • Akú farbu by mali mať kamene pre okraje postele?
  • Aké veľké by mali byť svetelné prvky, ktoré osvetľujú cesty a poskytujú nepriame svetlo?

Tento krok plánovania je tiež dôležitý pre šikovné plánovanie existujúceho rozpočtu. Niektoré druhy tvarov dreva a kameňa sú drahšie ako ostatné. Správne skombinované, zostanete v rámci rozpočtu a vytvoríte jedinečnú záhradu orientovanú na krajinu, ktorá je založená na efektívnom plánovaní a napriek tomu spĺňa všetky požiadavky..

Krok 4: výber rastlín

Získanie profesionálnej rady od škôlky je najlepší spôsob, ako dokončiť plánovanie záhrady. Aby ste mohli navrhnúť záhradu, ktorá kvitne po celý rok, treba zvážiť správny výber rastlín. Pri správnom výbere kvetov a rastlín sa príslušný vidiecky štýl ideálne zaokrúhli:

Japonská záhrada               Sukulentné rastliny na kamenné lôžko, čerešňové kvety, bonsai, papradie, bambus, azalka

Talianska záhrada              Vinič na pergole, citrónovníky, olivovníky

Škandinávska záhrada      Krík z byliniek a bobuľovín, rôzne okrasné rastliny, Vlčí bôb a trávy

Rastliny, chytro umiestnené, plnia niekoľko úloh. Vysadená pergola nielen krásne vyzerá, v lete tu nájdete aj tienisté miesto. Vysoké kríky na okraji záhrady slúžia ako clona súkromia od nosatých susedov. Voňavé rastliny ako ruže alebo levanduľa sú príjemnou spoločnosťou v blízkosti sedadla.

Záver

Pri dobrom plánovaní už nič nestojí v ceste implementácii nádherného konceptu záhrady orientovaného na krajinu. Od fontány cez výber rastlín až po záhradný stôl – dobre štruktúrovaná súhra všetkých prvkov pomáha vytvárať jedinečný záhradný dizajn. Početné nápady a tipy na implementáciu nájdete u online poskytovateľov, ako sú Gudewer a záhradníci, ktorí ponúkajú záhradný dizajn orientovaný na krajinu..

Práva na obrázky:

Obrázok 1: [chránené e -mailom] – zen -223382_1280

obrázok 2: [E -mail chránený] – terracotta -284532_1280