Navrhnite predný dvor a príjazdovú cestu – praktické nápady na dizajn záhrady

dizajn predná dvorová garážová vjazdová dlažba nápady kvety vchodové dvere garážové brány

Navrhovanie predzáhradky a príjazdovej cesty – Ako dodať príjazdovej ceste do garáže príťažlivý vzhľad

Dnes hovoríme o prvých prvkoch, ktoré uvidíte, keď sa dostanete bližšie k domu. Objavíte sa v pohľade pred prednými dverami. Preto je vzhľad pri vytváraní skvelého prvého dojmu kľúčový.

Dnes vás budeme informovať o potrebných opatreniach týkajúcich sa obnovy prednej cesty a vchodu vrátane výberu materiálov a nákladov.

Projekt: Obnova príjazdovej cesty a predzáhradky

rady týkajúce sa dizajnu predzáhradky a príjazdovej cesty

Prečo by ste to mali urobiť: Krásna, dobre udržiavaná predná cesta a príjazdová cesta umocňujú atraktívny vzhľad domu a robia z príchodu domov krajší zážitok zakaždým.

Popraskané a poškodené predné cesty môžu byť veľmi nebezpečné, môžu spôsobiť nehody a poškodiť pneumatiky auta. Vylepšenie tejto oblasti to celé skrášli a zvýši bezpečnosť.

Viac nápadov a príkladov nájdete tu

Dlažbové kocky pre dom a príjazdovú cestu

Oprava existujúcich príjazdových ciest alebo ciest stojí oveľa menej času a trvá oveľa menej času ako ich výmena. Popraskaný asfalt je možné naplniť a naniesť ďalšiu vrstvu.

Oprava pri obzvlášť silne poškodenom betóne neprichádza do úvahy.

Ak je existujúca príjazdová cesta a predná časť v dobrom stave, zvážte pridanie dekoratívneho dotyku z tehál alebo kameňa. Dosiahnete tak úhľadnejší vzhľad.

Opraviť, vylepšiť alebo vymeniť?

predzáhradka a príjazdová cesta tvar kvetov izbových rastlín

materiály

Predradník a štrk sú ďalšou možnosťou, ktorá je lacná a veľmi ľahko sa inštaluje. Druhý spomínaný materiál by sa veľmi rýchlo rozptýlil a musí byť znovu naplnený. Navyše je ťažké udržať takéto cesty čisté od snehu.

Betón je udržateľnejší a mäkší a má moderný vzhľad. Láme sa od chladu a je skutočne náročný na opravy a odstraňovanie škvŕn.

Asfalt je v tomto ohľade oveľa vhodnejší. Škvrny a poškodenia môžete odstrániť veľmi jednoducho. Asfalt sa ale láme rýchlejšie ako betón. Aj v teplom podnebí ho často treba opraviť zhruba po piatich rokoch.

Dláždené kamene a dlažby sú najdlhšou možnosťou. Sú to oveľa drahšie možnosti a vyžadujú si veľa práce pri príprave oblasti a rozložení materiálu. Oba sa dajú ľahko opraviť. Tu máte možnosť vymeniť jednotlivé kamene a udržať náklady na údržbu relatívne nízke.

Vydláždiť vchod do garáže

Vytvorte nápady na dvor a príjazdovú cestu, ktoré pripravia dlažbu pre príjazdovú cestu do garáže

Koho by ste si mali najať? Jednou z možností by bola stavebná spoločnosť alebo záhradný architekt. Opýtajte sa profesionálov na ich skúsenosti s typom príjazdovej cesty, ktorá má byť nainštalovaná. Tehly a kameň vyžadujú profesionálov so skúsenosťami, ktorí ich dokážu rozložiť správnym spôsobom.

Je dobré vedieť: vaša príjazdová cesta a dizajn prednej cesty vyžadujú krásu a bezpečnosť. Udržujte príjazdovú cestu pokornú a dobre organizovanú. Takýmto spôsobom necháte vodu zmývať, než aby sa hromadila.

Mäkká zakrivená cesta zaberie trochu viac miesta, ale ak milujete vzhľad, môže to stáť za to

Navrhnite predzáhradku a príjazdovú cestu, vydláždite príjazdovú cestu do garáže, nápady, rady

Najlepší čas na realizáciu projektu: Ideálne je teplé a suché počasie.

Koncom jari alebo leta je vo väčšine regiónov ideálny čas na vytvorenie novej cesty alebo príjazdovej cesty

Predzáhradka a príjazdová cesta dizajnová garáž vstupný dom predzáhradka

Ako dlho to bude trvať:

– Štrkové a kamienkové cesty je možné absolvovať za jeden deň

– Asfaltové a betónové cesty by mohli byť inštalované do týždňa. Potom prvý potrebuje iba 24 hodín na to, aby bol pripravený na použitie, a na betón treba ešte týždeň čakať, kým na ňom budete môcť jazdiť.

– Dlaždice a dlaždice sa pomalšie uvádzajú do hotového stavu. Ak sú jednotlivé kusy väčšie, môže to trvať aj týždeň. Malta medzi kameňmi je potrebná a jej použitie zvyčajne trvá 24 hodín.

Príjazdová cesta s originálnym vzhľadom

Vytvorte predzáhradku a príjazdovú cestu kamienky, štrk, trávnik, rastliny

Prvý krok:

Pozrite sa zblízka na existujúcu príjazdovú cestu a predzáhradku. Odfoťte sa alebo požiadajte priateľa, aby to spoločne prediskutovali. Rozhodnite sa, či ho chcete opraviť alebo úplne vymeniť.

Načerpajte inšpiráciu z myšlienkových kníh a vytvorte si krátky zoznam profesionálov, ktorých chcete kontaktovať

Navrhnite predzáhradku so štrkom a vydláždite vchod do garáže

Ako môžete navrhnúť predný dvor so vstupom do garáže?

Dizajn trávnika pred domom a príjazdovou cestou položte dlažobné kocky

Trávnik na dvore a príjazdovej ceste z dlažobných kameňov

Navrhnite predzáhradku a vstup na trávnikový kameň