S drevenou záhradnou chatkou sa stane romantickým

nápady na dizajn záhradnej kôlne na trávnik

S drevenou záhradnou chatkou sa stane romantickým

Každá záhrada potrebuje malý alebo veľký dom. Či už ako prenocovanie, ako ubytovanie v zlom počasí alebo ako úkryt pre záhradné stoly a záhradné stoličky. Nevadí, záhradný domček k nemu jednoducho patrí. Nemal by to však byť len taký hocijaký záhradný domček.

Každý má svoje vlastné nápady. Pre mnohých záhradníkov má drevená záhradná chatka prednosť. A má to svoj dôvod. Drevené záhradné domčeky pôsobia v každej záhrade veľmi romanticky. Zapadajú do prírodného prostredia a majú veľmi zvláštne kúzlo.

Drevené domy do záhrady majú mnoho výhod

Záhradné domčeky sú samozrejme vyrobené z mnohých materiálov. Napriek tomu je drevo do záhrady často vyberané. Dôvodom je mnoho výhod, ktoré materiál drevo prináša. A to nie je len prirodzenosť. Drevo je pre záhradné domčeky obzvlášť obľúbené, pretože:

Drevo je ekologický stavebný materiál z udržateľného lesného hospodárstva. Drevo do záhradných domčekov väčšinou pochádza z miestnych lesov.

Drevo je možné spracovávať jednoducho a bez akýchkoľvek škodlivých látok.

Drevo má veľmi dobrú tepelnú izoláciu, s ktorou ostatné materiály nedokážu držať krok.

Drevo vyžaruje teplo, je priedušné a vytvára zdravú vnútornú klímu.

S drevom sa ľahko pracuje a môže dostať požadovaný odtieň.

Drevo samozrejme tiež potrebuje starostlivosť. Drevený záhradný domček by mal byť pravidelne natieraný, aby zostal odolný voči poveternostným vplyvom a zachoval si farbu.

nápady na záhradný dizajn drevená záhradná kôlňa

Drevené záhradné domčeky vo veľkých aj malých

Drevené záhradné domčeky majú rôzne veľkosti, prevedenie a vlastnosti. Jednotlivé domy dopĺňajú rôzne tvary striech a druhy dreva. Majitelia záhrad majú z čoho vyberať. Takmer žiadny dom nie je rovnaký ako iný a široký sortiment nenecháva nič žiaduce. Drevená záhradná kôlňa od Gartenhaus GmbH prísť v mnohých prevedeniach.

Majitelia záhrad by si pred kúpou mali dobre premyslieť, čo chcú a aké kritériá musia splniť. Dizajn je určite jedným z rozhodujúcich faktorov, ale v prvom rade musíte skontrolovať, koľko miesta je k dispozícii na stavbu záhradného domčeka podľa vášho výberu. Stavebné povolenie môže určiť aj veľkosť dreveného záhradného domčeka. V niektorých oblastiach nie je potrebné stavebné povolenie do určitej veľkosti. Tu by sa majitelia mali vopred informovať, či je potrebné získať stavebné povolenie a aké podmienky sú s ním spojené.

drevená záhradná kôlňa nápady na dizajn dreveného podstavca z masívneho dreva

Drevený záhradný domček je tiež otázkou nákladov

Kúpa drevenej záhradnej chatky je samozrejme aj otázkou nákladov, ktoré je potrebné starostlivo zvážiť. Rôzne veľkosti, tvarovky a stavebné materiály majú vplyv na cenu domu. Drevená záhradná chatka, ktorá stojí iba v záhrade rodinného domu a je tam uložené hlavné zariadenie alebo sa tam hrajú deti, nekladie na stabilitu drevených stien také vysoké nároky ako víkendový dom v záhrada, kde spíte a niekedy robíte prázdniny.

Dôležitý je však aj druh dreva. Vysoko kvalitné drevo má dlhšiu životnosť a je odolnejšie voči poveternostným vplyvom. Ale sú aj drahšie na nákup. Domáce ihličnany z ekologického lesného hospodárstva rýchlo rastú a sú k dispozícii vo veľkom počte lesov. Obstarávacie náklady sú oveľa lacnejšie.

Akú drevenú záhradnú chatku si nakoniec vyberiete, závisí od mnohých faktorov. Akonáhle sa však ako majiteľ záhrady zamilujete do jedného z úhľadných domov, mnoho ďalších faktorov ustúpi.