Skvelé tipy na dizajn záhrady – starostlivosť o úpravu pozemku pred zimou

chladné záhradné tipy pre záhradné záhrady

Skvelé tipy na dizajn záhrady – oplodnite svoju záhradu na jeseň pred prvým snežením

Keď príde jeseň a nastanú chladné teploty, nie ste zo svojho trávnika až tak nadšení, však? Realita je taká, že tam musíte ešte urobiť niekoľko práce, čo sa týka údržby a údržby vašej záhrady, takže na jar bude opäť pekne zeleno.

Aby ste sa vyhli škodám spôsobeným zimou a chladom, riaďte sa týmito radami, ktoré vám pomôžu pripraviť trávnik a terénne úpravy pred začatím studeného kúzla. Iste nechcete budúci rok opakovať všetku tvrdú prácu toho roku, chcete?

Cool Tipy pre dizajn záhrady – Pravidelne odstraňujte listy a nečistoty: Váš trávnik potrebuje slnečné svetlo aj v zimných mesiacoch

skvelé tipy na záhradný dizajn stolička na trávnik pred domom

  • Pokračujte v polievaní: Nedorozumením je myslieť si, že tráva v zime prestáva rásť a odumiera, nepotrebuje zalievať až do jari. To nemôže byť ďalej od pravdy. Ak žijete v podnebí, kde v zime sneží, topiaci sa sneh bude stačiť na udržanie dobrej hladiny vody v zemi. Ak však žijete v teplejších podnebiach, môžete zavlažovanie obmedziť, ale v zásade nie zastaviť. Tráva spí a samozrejme rýchlo nerastie do konca zimy, ale stále potrebuje vlahu.
  • Hnojenie: Vaše trávnaté a záhradné rastliny potrebujú hnojivá skôr, ako začne zima. Navštívte miestny železiarsky obchod alebo záhradné centrum, kde sa dozviete viac o tom, ktoré výrobky sú vhodné pre vašu klímu a región. Rastliny potrebujú potravu počas celej zimnej sezóny a hnojivá pomáhajú posilniť korene trávy v nadchádzajúcej sezóne. Na jeseň prihnojte záhradu pred prvým snežením.

Odrežte stromy a kríky

  • skvelé tipy na záhradný dizajn a jesenné farby

  • Tráva sa musí zomlieť, kým ešte len pomaly rastie. Dĺžka trávy, ktorú udržujete počas fázy odpočinku, má zásadný význam. Ak je tráva príliš krátka, studený vietor môže dosiahnuť korene a spôsobiť škody. Ak je tráva príliš dlhá, listy môžu plesnivieť alebo ochorieť. Potom, čo tráva prestane rásť, prestaňte kosiť a nechajte ju tak niekoľko týždňov. To by vám malo poskytnúť dobrú dĺžku trávy.

Uvoľnite trávnik, prevzdušnite ho!

skvelé tipy na dizajn záhrady dom zimný sneh

  • Pravidelne odstraňujte listy a zvyšky: Váš trávnik potrebuje slnečné svetlo aj počas zimných mesiacov, takže listy a odpadky musíte odstraňovať počas celej sezóny, aby tráva získala dostatok a dostatok svetla a vzduchu. Plesne a choroby sú rozšírené v zimných mesiacoch, keď trávu pokrývajú listy a odpadky. Nenechávajte vrecia na odpadky, odpadkové koše alebo iné ťažké predmety na trávniku dlhší čas.
  • Rez stromov a kríkov: V závislosti od podnebia by ste mali kríky a stromy zrezať pred zimou. Navštívte svoju záhradu&Železiarstvo, kde nájdete tipy, ako nájsť najlepší čas na to. Skôr ako začnete, prerezajte výskum.

Po dobrej starostlivosti o jeseň bude váš dvor a záhradné úpravy na jar rásť lepšie a sviežejšie.

skvelé tipy na dizajn záhrady dom záhradný trávnik stromy

  • Uvoľnite trávnik, prevzdušnite ho. Vytvorte otvory a odstráňte z nich zeminu – teda prevzdušnenie trávnika. Hnojivo, voda a vzduch sa tak môžu dostať hlboko do trávy. Upozornenie: Pred začiatkom zimnej sezóny trávnik prevzdušnite. Pred zimou tiež odstráňte burinu a cudzie, cudzie rastliny. Z chladu posypte liekom proti burine, aby burina na jar neovplyvnila váš trávnik.
  • Po dobrej starostlivosti o jeseň bude váš dvor a záhradné úpravy na jar rásť lepšie a sviežejšie. Vďaka preventívnej údržbe bude váš trávnik v zimných mesiacoch dobre chránený pred chorobami a škodlivým chladom. Mulčovacie postele a terénne úpravy sú ďalšou bariérou proti chladnému zimnému vetru. Spolu so zariadením GartenCenter môžete dobre pripraviť trávnik a terénne úpravy na nadchádzajúce zimné mesiace.

Navštívte svoju záhradu&Železiarstvo, kde nájdete ďalšie tipy

skvelé tipy na dizajn záhrady dom dom záhradný trávnik stromPred zimou tiež odstráňte burinu a cudzie, cudzie rastliny.  

skvelé tipy na dizajn záhrady záhradné kvetináče pre záhradný dom

Po dobrej jesennej starostlivosti

skvelé tipy na dizajn záhrady dom (dom) záhradný trávnik