Terénne úpravy pre odolnosť proti ohňu – užitočné a praktické tipy

Terénne úpravy rastlín požiarnej odolnosti nízke

Terénne úpravy pre odolnosť proti ohňu – užitočné a praktické tipy

V závislosti od požiarnych predpisov krajina spomaľujúca horenie vytvára okolo domu obrannú nárazníkovú oblasť. V oblastiach, kde je požiar sezónnym nebezpečenstvom, sa majitelia domov vyzývajú, aby dodržiavali rady hasičského zboru USA uvedené nižšie..

Odstráňte suchý, ošúchaný porast a odumreté konáre

Terénne úpravy rastlín požiarnej odolnosti

Odstráňte suchý, ošúchaný porast a mŕtve vetvy: pomôžu rýchlo šíriť oheň. Udržujte trávnik pokosený, najmä až 100 cm okolo vášho domu. Vymeňte živicové ihličnaté stromy, ako sú borovice a jedle, za menej horľavé: javor, topoľ, osika alebo čerešne. Odstráňte nízko visiace a ľahko prístupné konáre a malé stromy alebo kríky, ktoré rastú pod stromami; umožňujú šíreniu ohňa baldachýnom. Aby požiare neskákali zo stromu na strom, nechajte medzi stromami priestor deväť stôp.

O trávnik je dobre postarané

Terénne úpravy pre požiarnu odolnosť výsadba nízkej trávy

Na zamedzenie šírenia ohňa použite skalný mulč, chodník a kamenné múry. Žiadne rastliny nie sú ohňovzdorné, ale rastliny s vysokým obsahom vlhkosti a nízkym rastom, vrátane mnohých sukulentov, sú odolnejšie voči ohňu. Rastliny oddeľte ďalej tak, aby boli od seba vzdialené. Ponechajte tiež nižšie rastliny v blízkosti vášho domu; vyššie rastliny by ste mali umiestňovať stále ďalej od vášho domu. Navrhnite zábrany, aby požiare ľahko nepreskakovali z jednej časti vášho dvora do druhej. Príjazdové cesty, terasy, fontány, rybníky a trávniky môžu napríklad pomôcť a účinne spomaliť šírenie požiaru. Je váš stav ohrozený požiarom? Zistite, ako využiť krajinu proti nebezpečenstvu požiaru, napríklad v oblastiach ako Utah.

Štýlové záhradné osvetlenie – lekno

Terénne úpravy plastových ľalií odolných voči ohňu

Terénne úpravy pre požiarnu odolnosť vody    Kvety a druhy rastlín – pestrá zbierkaTerénne úpravy rastlín požiarnej odolnosti nízka vysoká myšlienka