Štrková záhrada: Takto môžete vytvoriť modernú a ľahko udržiavateľnú záhradu

Štrk, drvený kameň a ďalšie druhy záhradných kameňov sa tešia stále väčšej obľube v súčasnom záhradníctve a terénnych úpravách. Nasledujúce dôvody sa pokúsime odhaliť. Zostaňte naladení, ak chcete vytvoriť krásnu a praktickú štrkovú záhradu.

Takže štrková záhrada je práve teraz v trende. Ale prečo sa vlastne okrasný štrk, štrk, štrk atď. Stali v poslednej dobe tak populárnymi a ako skĺzli záhradný trávnik do pozadia?

Vytvorenie štrkovej záhrady – 6 dôvodov

Vytvorenie štrkovej záhrady Výhody Zrnitý záhradný kameň Živý plot

Trávnik je dôležitou súčasťou tradičného záhradného dizajnu, ale nikto nemôže tvrdiť, že trávnik je spojený s príliš veľkým záhradníctvom. Je mimoriadne náročný na údržbu a vyžaduje pravidelnú zálievku, čo je pre mnohých súčasných majiteľov záhrad zbytočné náklady. Naopak, vytvorenie kamennej alebo štrkovej záhrady je oveľa jednoduchšia úloha.

Štrk a dekoratívny štrk sú skutočne lacné a prirodzene vyzerajúce riešenie pre terasy, pracovné oblasti a záhradné chodníky.

Okrasný štrk je nenáročný na údržbu a je lacný

Vytvorenie štrkovej záhrady Výhody štiepaných okrasných štrkových záhradných kameňov

Dôležité dôvody na vytvorenie štrkovej alebo štrkovej záhrady

Práve sme naznačili prvý dôvod vytvorenia štrkovej záhrady. Okrasný štrk a drť sú ľahko udržiavateľné materiály, pretože na rozdiel od trávnikov a iných pôdnych krytov nie sú živé, a preto ich netreba polievať, orezávať ani hnojiť. Aj keď musíte burinu a hrabať burinu v štrkovej záhrade, je potrebné vynaložiť oveľa menej úsilia a finančných zdrojov.

Poveternostné podmienky môžu byť niekedy pre záhradné rastliny nepriaznivé a dokonca smrteľné, a to je pre mnohých majiteľov záhrad tiež dosť nepríjemné. Ak si však vyberiete štrkovú záhradu, môžete sa záhradníctvu, ktoré je s ňou spojené, úplne vyhnúť.

Štrk a záhradné kamene zaisťujú lepšiu drenáž

Vytvorte štrkovú záhradnú drvinu záhradné kamene štrková kamenná cesta

Ďalšou je účinná drenáž, ktorú môže štrková záhrada ponúknuť. Aj keď nechcete pokryť celý svoj dvor alebo dvor štrkom alebo drveným kameňom, môžete oddeliť iba jeho časť. Rastlinám v tejto oblasti sa bude lepšie dariť kvôli dobrému odtoku tam.

Štrková záhrada sa však najskôr etablovala ako trend v niektorých južných oblastiach, kde je v lete dosť teplo a sucho. V takýchto poveternostných podmienkach je údržba trávnika nielen skutočne drahá, ale vzhľadom na obrovské množstvo použitej vody je aj prakticky nemožná. Štrk však nie je potrebné zalievať, a ak do štrkovej záhrady vysadíte kríky alebo iné tepelne odolné záhradné rastliny, kamene udržia vlhkosť v pôde oveľa dlhšie a pomôžu rastlinám odolávať vysokým teplotám..

Štrk a štrk pôsobia prirodzene a dodávajú záhrade udržateľný charakter

Vytvorenie štrkovej záhrady Výhody zrnitosti záhradných kameňov štrkových rastlín

Ďalším dôvodom, prečo si mnoho záhradníkov vyberá okrasný štrk, je jeho prirodzený vzhľad. Bezproblémovo sa vpíše do záhradného dizajnu a vyzerá lepšie ako betónová alebo kamenná dlažba. Preto je štrk preferovaným materiálom, najmä na chodníky v záhrade. Kies je k dispozícii v rôznych farbách, veľkostiach a štruktúrach. Vďaka rôznym technikám kladenia je skutočne univerzálny a dá sa efektívne kombinovať s inými záhradnými kameňmi, ako sú drť, štrk, rozbitý piesok, tehly a niektoré dlažobné kocky..

Navyše, štrkové a iné skalné výplne ponúkajú účinnú ochranu pred burinou v záhrade. Aj keď sa vo vašej záhrade kis objavia nejaké úporné buriny, je ich oveľa menej ako v záhrade s rastlinami.

A ešte niečo sa dá robiť so štrkom a drveným kameňom, a to nepríjemný problém s hmyzom v záhrade. Zeleninové podlahy rýchlo priťahujú stovky hmyzu. Štrk a iné podobné materiály vám pomôžu vyriešiť problém s hmyzom.

Štrk chráni pred hmyzom a burinou

Vytvorenie štrkovej záhrady Výhody štrkových záhradných kameňov Cesta zo štrkového kameňa

Záver

Okrasný štrk a iná suť, ako sú drviny, drvený kameň a rozbitý piesok, sa veľmi ľahko ošetrujú a sú tiež lacné. Poskytujú účinnú drenáž a dlhodobo zachovávajú vlhkosť pôdy. Znižujú burinu v záhrade a priťahujú oveľa menej hmyzu. Navyše, dekoratívny štrk, štrk a podobne sú estetickým rozhodnutím pre váš vonkajší priestor. Vyžarujú extra prirodzenosť a útulnosť a dodajú vašej záhrade alebo dvoru modernú a zároveň udržateľnú atmosféru.

Napriek tomu, že pokládka dekoratívneho štrku nie je namáhavá práca a nemali by ste byť nevyhnutne profesionáli, existuje niekoľko trikov, ktoré musíte vedieť. Napríklad by ste nemali podceňovať umiestnenie vrstvy na ničenie buriny. A použitie štrkového roštu sa odporúča aj vtedy, ak chcete vytvoriť stabilnú a bezpečnú záhradnú cestu.

Nechajte si teda poradiť odborníkmi a vyberte si najvhodnejšie materiály pre vlastnú štrkovú záhradu!

Môžete tiež položiť štrk a iné odpadky sami, ale postupujte podľa niekoľkých pravidiel

Vytvorenie štrkovej záhrady Výhody štrkových záhradných kameňov na dvore Steinweg