Záhradný dizajn a terénne úpravy inšpirované Henri Matisse

výtvarné dielo henri matisse inšpirácia krajinný abstrakt

Záhradný dizajn a terénne úpravy – Čo keby bol výtvarník Henri Matisse záhradným architektom?

V jeho ranom živote áno Henri Matisse maľované tradičným spôsobom. V roku 1941 ho operačná sála priviazala k posteli a už nevedel maľovať štetcami. Preto začal používať nožnice.

Vystrihol farebný papier a z rôznych kúskov vytvoril takzvané kolagénové kvašové dekoupy. V jeho práci je zásadné použitie výrazných tvarov a farieb. Ich interakcia a priestor sú zachované.

Výrazné tvary môžete vystrihnúť pomocou zásuvných kariet a / alebo papiera. Potom ich môžete distribuovať do rôznych častí záhrady. Potom buďte hraví tým, že zmeníte ich veľkosť a tvar. S trochou trpezlivosti nájdete dizajn, ktorý bude vyhovovať vám i Matisseovej drzosti.

Chcete sa dozvedieť viac o praktickej implementácii tohto typu dizajnu? Tu pre vás mám niekoľko príkladov dizajnu, ktoré je možné jednoznačne vysledovať až k vplyvu Matisse.

Tu vidíme priame tvary takmer dvojrozmerného dizajnu. Tento efekt môžete dosiahnuť aj kolagénom. Obdĺžniky medzi sebou dosahujú bezproblémovú rovnováhu a dajú sa integrovať do väčšej krajiny.

Záhradná inšpirácia umením Henriho Matisseho

záhradníctvo a terénne úpravy henri matisse

Nebolo by oveľa jednoduchšie namaľovať tvary na list papiera alebo lepenky, namiesto toho, aby ste museli všetko plánovať? Takýmto spôsobom získate cit pre ich veľkosť a vzťah k sebe navzájom a tiež pre ich váhu v rámci dizajnu.

 Záhradné nápady upravené podľa súčasného umenia

záhradníctvo a terénne úpravy henri matisse dvorček trávnik drevená podlaha

Po vyrezaní tvarov ich Matisse niekoľko krát usporiadal rôznymi spôsobmi, až kým nedosiahol uspokojivý výsledok. Niekedy pri tom strávil mesiace. Práce boli pripevnené k stene, aby mohol vidieť výsledky.

Prečo to neurobíš rovnako ako on? Potom, čo tvary vystrihnete, ich na chvíľu zaveste na stenu. Hneď ako to urobíte, vykonajte namiesto nožničiek drahé a zásadné zmeny v krajine.

Túžba po dokonalosti!

moderný záhradný dizajn a terénne úpravy záhradných záhrad henri matisse

Farby v Mattisseových prácach sú veľmi intenzívne. Cit pre proporcie a rovnováhu na niektorých veľmi jednoduchých obrázkoch je jednoducho nádherný.

Rovnaký efekt je možné vidieť v mnohých súčasných záhradách.

Tvary sú veľmi jednoduché, takmer ako základ. Ale akosi sa jednotlivé tvary k sebe veľmi hodia

relaxačný kútik v záhrade záhradnícke a krajinné úpravy henri matisse

Najslávnejšia Matisseova koláž sa nazýva „Slimák“. Je veľmi veľký, 3 x 3 metre. Harmonické zaobchádzanie s veľkosťou a tvarmi vo vopred určenom rámci je úžasné. Tento dizajn nielenže dobre funguje, ale je aj celkom pohodlný.

Slimák od Henriho Matisseho

výtvarné dielo henri matisse inšpirácia krajina abstraktné umenie

Rôzne tvary v tomto súčasnom dizajne by sa rýchlo javili preplnené, ale v skutočnosti je ich vzhľad celkom harmonický. Všetky kúsky do seba úžasne zapadajú.

Matisse milovala zakrivené tvary. Väčšina jeho postáv pochádza od ľudí. Tieto sa objavujú v nádhernej sérii „Blue Nude“. Skoro sa obmedzujú iba na kontúry a vy máte pocit, že tancujú na papieri.

„Modrá akt“ z roku 1952

umenie inšpiráciou Henriho Matisse

Oblúky a krivky sú náročným predmetom záhradného dizajnu, pretože záhrady sa väčšinou zdajú byť začlenené do obdĺžnikového rámu. Nádherné tvary skla tu nasledujú príklad Matisse a zaisťujú skvelý pohyb v miestnosti. Nič na tom nemení skutočnosť, že všetko je úžasná jednotka.

Tvary, ktoré vytvárajú „flexibilný“ vzhľad

moderný záhradný dizajn a upravený trávnik henri matisse

„Lagúna“ je ďalším príkladom Matisseovej lásky k používaniu zakrivených tvarov v jeho kolážach. Zdá sa, že sa tam vyskytujú zmyselné formy fialovej, čiernej a bielej. Tie zase slúžia ako nádherné pozadie modrej a zelenej. Celé sa to dalo veľmi rýchlo rozobrať a pôsobilo to nedočkavo. Ale aj tu Matisse dokázal svoju schopnosť uviesť všetko do nádhernej rovnováhy a najvhodnejších proporcií.

Rovnováha a vhodné proporcie – symbol krásy

moderný záhradný dizajn a terénne úpravy henri matisse rasenf dlažba chodník zimnej záhrady

Zakrivený tvar tejto kamienkovej cesty vyzerá krásne z rovnakého dôvodu. Je v harmónii so zvyškom miestnosti. Umiestnenie kamenných blokov na cestu je úžasné cvičenie na použitie kolagénu v procese navrhovania.

Pointa je, že od Matisse sa môžete dozvedieť, ako je možné použiť rôzne tvary v rôznych rámcoch. Starostlivým preskúmaním jeho kolagénu by sme sa tiež mohli naučiť, ako zjednodušiť náš dizajn vytvorením štruktúry rovnováhy a úrovní bez toho, aby sme všetko neharmonizovali s príliš mnohými detailmi..

Rôzne tvary v rôznych rámoch

moderný záhradný dizajn a záhradné osvetlenie henri matisse

V tejto záhrade sa všetko mohlo zdať splnené kvôli rôznym tvarom a materiálom. Ale nie je tomu tak. Namiesto toho to vyzerá nádherne.

 Zdá sa, že všetky oblasti sú navzájom prepojené

moderné záhradné nápady záhradný dizajn a terénne úpravy henri matisse inšpirácia

Ak teda plánujete vykonať alebo prerobiť záhradu, vezmite si nožnice a pozrite sa na stránku z Matisseovej knihy.

umenie henri matisse inšpirácia krajinný abstrakt