14 Záhradný dizajn Príklady toho, ako je možné vašu záhradu Feng Shui ešte viac harmonizovať

Záhrada Feng Shui so štyrmi bambusmi

Nové zistenia Feng Shui záhradný dizajn v príkladoch

Zistili ste, že v lete je pre vás záhrada Feng Shui rovnako dôležitá ako dizajn interiéru? Potrebujete nové znalosti, pretože si už nie ste istí, či sú vaše znalosti o záhrade Feng Shui aktuálne? Ak áno, čítajte ďalej.

Vo filozofii Feng Shui je všetko založené na procesoch v prírode

Záhradný most Feng Shui

Rozmanitosť a rovnováha

Záhrada Feng Shui musí byť pestrá. V rámci tejto odrody je zároveň potrebné dosiahnuť rovnováhu. To vytvára pozitívnu energiu, ktorá zapôsobí aj na vašu rodinu.

Môžete použiť najrozmanitejšie tvary a veľkosti. Je však potrebné vyhnúť sa bodom a hranám. Spôsobujú agresivitu a tým aj konflikty a ďalšie podobné negatívne udalosti.

Človek sa snaží o absolútnu dokonalosť

Záhrada Feng Shui absolútne

Božské zvieratá

Ale aj tu je veľa povier. Existuje množstvo božských zvierat. Absolútne musia byť prítomní v záhrade Feng Shui. V tej či onej forme sa musí nájsť spôsob, ako ich reprezentovať. V opačnom prípade hrozí, že sa nahnevajú a budú vám nepríjemní.

Draci, tigre a korytnačky by mali byť v jednom Záhrada Feng Shui byť absolútne prítomný. Nebojte sa však príliš! To neznamená, že musíte ihneď najať záhradníka. Existuje aj symbolický spôsob reprezentácie týchto zvierat.

Energia života by mala byť vždy v nepretržitom prúde

Príklady záhradného dizajnu Záhradný most Feng Shui v záhrade

Draka je možné symbolicky predstaviť prostredníctvom kamennej cesty. V záhrade Feng Shui by sa to ideálne malo vykonať v ľavej polovici. Tiger môže byť prítomný vo forme nízkych kríkov. Pre korytnačku môže existovať kmeň stromu alebo súprava na sedenie.

Prilákajte energiu Chi

Nakoniec by ste museli prejsť Feng Shui, či už záhradným alebo interiérovým dizajnom Prilákanie energie Chi. To sa dá dosiahnuť iba predbežnou starostlivosťou o záhradu.

Okrem silových zvierat tu nachádzame malé, skryté silové figúrky, ako je napríklad vysmiaty Budha

Záhrada vysmiateho Budhu vo feng šuej

Nasledujúce nesmie byť:

  • Padlé zhnité listy;
  • Suché vetvy;
  • Zhnité kvety;

To všetko bráni toku energie a má zlý vplyv na zdravie rastlín.

O zvieratá a rastliny sa starostlivo stará a vyberá ich

Príklady záhradného dizajnu Feng Shui záhrada štyri zlaté rybky

Tienidlo a slnko

Príklady dizajnu záhrady Feng Shui sú úspešné, keď je viditeľné dobré striedanie tienistých a slnečných miest. Tak dosiahnete rovnováhu medzi Yingom a Yangom – energiami mužského a ženského pôvodu.

Na dohľad nesmie byť žiadne zhnité lístie. Voda by tiež mala vždy tiecť

Príklady dizajnu záhrady so záhradnou kamennou fontánou Feng Shui

Rastliny v záhrade Feng Shui

Rastliny môžu svojou symbolikou, farbou a umiestnením tiež veľmi silne ovplyvňovať energiu v záhrade Feng Shui. Mali by ste sa snažiť mať poruke rastliny, ktoré budú kvitnúť po celý rok. Takto propagujete energiu čchi.

Dôležitá je aj rozmanitosť tvaru listov. Tieto so špicatými tvarmi prinášajú viac energie Ying a okrúhle – nechajte Yang prúdiť dovnútra.

Nechty, podobne ako hrany a ostré predmety, pôsobia agresívne. V ideálnom prípade by mali byť umiestnené na okraji domu.

Úspešná záhrada Feng Shui pôsobí vyrovnane, čo ľudí upokojuje

Záhrada Feng Shui v severnom Írsku

Farby rastlín a svetové strany v záhrade Feng Shui

Farby rastlín a ich kvetov by mali byť v harmónii so svetovými stránkami. Na východe by mali byť vždyzelené. Tak pomôžete splniť vaše priania. Biela by mala na západe dominovať, aby ste mali skvelý romantický zážitok. Modrá na severozápade zaisťuje dobrý profesionálny rozvoj. Červená na juhu znamená množstvo kontaktov a aktívny spoločenský život.

Kardinálne body slúžia ako dôležitá orientácia pri určovaní polohy

Záhradný čerešňový kvet Feng Shui

Aromatické rastliny

Podľa pravidla návrhu záhrady Feng Shui by mali byť aromatické rastliny umiestnené okolo vchodových dverí. Ale levanduľa môže byť rozptýlená kdekoľvek v záhrade. Je vždy zdrojom dobrého humoru a úsmevu.

Meditácia je tiež súčasťou filozofie Feng Shui

Záhradné kamene Feng Shui

jazmín

Jazmín tiež prináša dobrú náladu a náladu. Ale jeho význam sa líši od miesta k miestu, kde je jazmín. Na východe podporujete svoje zdravie touto záhradnou kvetinou, na juhovýchode sa staráte o finančnú stabilitu. Vysadením jazmínu na juhozápade vytvoríte doma väčšiu harmóniu.

Príklady záhradného dizajnu jasmin feng shui

V záhradách sa nachádzajú štyri mocné zvieratá – drak, tiger, korytnačka a orol

Feng Shui záhradné zvieratá draky záhradný dizajn

Stromy v záhrade Feng Shui

Stromy v záhrade Feng Shui majú veľmi vážny význam. Ihličnaté stromy sú z nich najdôležitejšie. Stoja tam ako symboly múdrosti a únavy. Ale nesmú rásť príliš vysoko, aby nebola narušená rovnováha medzi božskými zvieratami.

Tvary a farby sa vyberajú a sumarizujú podľa prísnych pravidiel

Záhrada Feng Shui záhrada štyri figy záhradného dizajnu

Dekorácia v záhrade Feng Shui

Dekorácia hrá v záhrade Feng Sui veľmi dôležitú úlohu. V tomto zaisťuje rozmanitosť.

Verí sa, že voda prináša najväčšie šťastie. Mali by ste preto zvážiť malé fontány a umelé jazierka. Vhodnými svetovými stranami pre ne budú sever, východ alebo juhovýchod.

Voda nesmie v žiadnom prípade stáť alebo sa znečistiť. To so sebou prináša veľa negatívnej energie.

Dizajn záhrady by mal vytvárať pocit kozmického poriadku

Záhrada Feng Shui štyri príklady dizajnu lotosovej záhrady

Pri zdobení záhrady Feng Shui by ste mali uprednostňovať klenuté a zakrivené čiary. Vyhnete sa tak ostrým hranám. V opačnom prípade by boli potrebné špeciálne opatrenia na zakrytie okrajov a hrán.

Záhrada Feng Shui má predstavovať večný zdroj života

Príklady dizajnu energetickej záhrady Feng Shui garden chi

Záhradný nábytok v záhrade Feng Shui

Na záhradný nábytok je najlepšie kombinovať rôzne materiály. Nikto teda neprevažuje a naberá na dôležitosti. Rovnováha má aj v tomto aspekte záhradného dizajnu Feng Shui prednosť pred všetkými ostatnými zásadami. To isté platí pre ozdobné figúrky. Zmiešajte najmenej tri materiály, najlepšie keramické, drevené a kovové.

Prajeme vám krásne a uvoľnené letné dni vo vašej záhrade Feng Shui!

..a chrániť a užívať si krásu vo všetkých jej prejavoch

Záhradná lekno Feng Shui