20 moderných záhradných nápadov a zariadení pre dokonalý pôžitok vonku

Vonkajšia časť sa čoraz viac stáva neoddeliteľnou súčasťou bytového zariadenia. Považuje sa za moderné, ak rozširuje obytnú časť. Tu môžete realizovať niekoľko zariadení a záhradných nápadov. V nasledujúcich riadkoch popíšeme, čo podľa nášho názoru musí byť súčasťou moderného dizajnu dvora.

Vo veľkých aj malých záhradách potrebujete jasné zónovanie

veľký záhradný dvor

Záhradné nápady na zónovanie

Ideálna moderná záhrada je rozdelená do niekoľkých zón. Rovnako ako v interiéri by sa to malo stať bez ohľadu na veľkosť nehnuteľnosti. Metód, ako to dosiahnuť, je veľmi veľa. K tomu môžu prispieť záhradné chodníky, záhradné ploty, rôzne umelé stratégie na ochranu súkromia a svetla.

Záhradný nábytok by mal byť tiež rozdelený podľa zónového princípu.

Dekoračné nápady, ktoré slúžia aj ako obrazovky na ochranu osobných údajov, sú veľmi obľúbené

Ochrana súkromia v záhrade

Záhradné nápady, ktoré chránia súkromný priestor

Chcete sa vo svojej záhrade cítiť rovnako príjemne ako v interiéri? Potom musíte chrániť svoj súkromný priestor. Nezáleží na tom, či plánujete zábavný priestor, malé i veľké sedenie alebo možno vonkajšiu kuchyňu. Musia byť dobre chránené pred očami susedov.

Ak je to možné, vždy by ste mali do dvora integrovať vonkajšiu kuchyňuvonkajšia kuchyňa

Vonkajšia kuchyňa

Vonkajšie kuchyne sú teraz v záhradnom dizajne stále obľúbenejšie. Kedysi ich považovali za luxus a doplnky. Teraz stále viac ľudí považuje investíciu za výhodnú. Vonkajšia kuchyňa umožňuje zábavu a veľkú časť rodinného života vonku. Je preto prirodzenou súčasťou moderného vonkajšieho dizajnu.

bazén-v-záhrade

Vodné zdroje

Zdroje vody vytvárajú harmóniu a zenovú náladu. Bazén, záhradné jazierko (možno mini jazierko), fontána – to sú hlavné možnosti. Poskytujú pokoj, osvieženie a relaxáciu a spríjemňujú dlhší pobyt vonku.

Zamerajte sa na úžasnú kombináciu farieb a textúr

krbové nádvorie

Farby a textúry vyberajte podľa prísnych pravidiel dizajnu

Rôzne farby a textúry by sa v záhrade mali kombinovať podľa rovnakých pravidiel ako v interiéri. Mali by ste ho použiť na vytváranie kontrastov. Potrebujete pozadie – väčšinou relaxačné a neutrálne. Buď to môže byť zelená farba rastlín alebo hnedá stromov. V závislosti od materiálu môže vonkajšiemu dizajnu dominovať aj šedá a biela farba. Rôzne svetlé farby a pútavé tvary sa v tomto prípade používajú ako akcenty.

Prineste všetky nápady na záhradu a uvedené zariadenia do svojho vlastného dvora podľa svojho individuálneho štýlu a potom máte ideálnu vonkajšiu plochu. Ak si však niektoré z nich uvedomíte len kvôli nedostatku zdrojov alebo priestoru, zaistíte si tiež veľa pohodlia a pokoja. Aj pre moderný vzhľad. Aby ste posilnili všetky tieto aspekty, mali by ste vyhľadať vnútornú korešpondenciu. Vnútorné aj vonkajšie priestory by mali byť vyrobené z jedného kusu.

záhradný nábytok prírodný moderný

extravagantný je aj záhradný dizajn

geometricky usporiadané vyvýšené postele

štrk a moderná architektúra

moderná fasáda moderné záhradné zariadenie

záhrada bazéna

mestská záhrada na streche

voda na dvore

abstraktná socha