33 kreatívnych a lacných nápadov na lemovanie záhonov, ktoré si vyrobíte sami

Je určite najvyšší čas uviesť vlastnú záhradu do formy. Pretože dažďové prehánky alebo nie, nová záhradnícka sezóna sa teraz skutočne začala. Tento rok záhrady získali ešte väčšiu dôležitosť a naďalej ponúkajú nezameniteľnú príjemnú atmosféru a liečivý pokoj v čase koróny a klimatických zmien. Podľa svojho vkusu a štýlu môžete svoju záhradu ozdobiť kvetmi a rastlinami, ktoré chcete, a vybaviť ju pohodlným záhradným nábytkom. Pre väčšinu z nás patrí rybník s rybami a leknami, útulné hojdacie siete alebo ležadlá a príjemné posedenie k najdôležitejším dizajnovým prvkom každej záhrady. Zodpovedajúce záhradné dekorácie, záhony a okraje trávnikov poskytujú väčšiu štruktúru a to niečo. Dnes sme o tom presne premýšľali a chceli by sme vás v tomto smere podporiť mnohými kreatívnymi a lacnými nápadmi. Pozrite sa na to nižšie a ako vždy sa nechajte inšpirovať u nás!

So správnymi nápadmi na posteľnú bielizeň môžete priniesť do svojej záhrady väčší poriadok

lacné nápady na posteľnú bielizeň drevo

Prečo sú okraje záhrady a okraje trávnika pre záhradu dobré?

Ako bolo uvedené vyššie, okraje trávnika a lôžka majú veľký význam, pokiaľ ide o dobrý vzhľad v záhrade. Môžu byť navrhnuté rôznymi spôsobmi a môžu byť rovné, zakrivené alebo okrúhle. Tieto majú, samozrejme, predovšetkým praktickú úlohu.

Totižto okraje postele slúžia na to, aby sa trávnik nerozšíril do postele a naopak. Krásne kvety a trvalky tak nerušene rastú a naopak sa nerozširujú po trávniku. Je to takpovediac estetická situácia, ktorá je prospešná pre majiteľa záhrady a záhrady.

Môžete vytvoriť ľubovoľný tvar alebo čiaru 

nápady na lemovanie záhonov s kamienkami

V špecializovaných predajniach je samozrejme veľa hotových profilov a prvkov na okraje trávnikov a okraje postelí, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov, ako je drevo, kov, kameň alebo plast. Ale ak hľadáte jedinečný a lacný variant, bolo by ideálne vytvoriť okraje postele a okraje trávnika sami. Našťastie je to vo väčšine prípadov neuveriteľne rýchle a jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je rýľ, gumová palička, napínacia šnúra na lepšie zarovnanie a prípadne malta na väčšiu priľnavosť pri práci s kameňmi alebo tehlami.

Jednoduché drevené rámy postelí vykúzlite behom chvíľky

Vyrobte si obliečky na posteľ z dreva sami

Kvetinové záhony pre domácich majstrov vyrobené z dreva alebo kovu

V závislosti od dostupného materiálu alebo osobných preferencií môžete svoje trvalky a kvety olemovať rôznymi spôsobmi. Ak máte napríklad k dispozícii vŕbové konáre alebo iné pružné konáre, zapletať ich na drevené stĺpiky by bol skvelý nápad. Takéto okraje postele dodávajú záhrade tiché, rustikálne kúzlo a pozývajú vás na odpočinok.

Hospodárske a prídelové záhrady sú na to ako stvorené 

pletená hranica z dreva

Tenké, obdĺžnikové drevené dosky sú tiež perfektné pre okraje postele pre domácich majstrov 

nápady na posteľnú bielizeň drevo

Okrúhle kusy dreva zoradené vedľa seba dokonca pôsobia oveľa krajšie 

urobte drevenú posteľ obklopenú

A prečo do záhradky nezaviesť trochu farby? 

ružový okraj vyrobený z dreva

Cortenová oceľ je jedným z najobľúbenejších kovových materiálov 

zhrdzavený kovový rám postele

Upcyklačné nápady pre originálne záhony

Nič sa však nedá porovnať s kreatívnymi okrajmi trávnika a postele vyrobenými z použitých predmetov. Nielenže vyzerajú jedinečne, ale sú aj udržateľné a šetrné k životnému prostrediu. Nepoužívané veci sa nevyhadzujú, dostanú druhú šancu. Nie nadarmo projekty upcyklácie realizujú veľmi často a radi mnohí fanúšikovia remesiel. Záhrada je na to ideálnym miestom, pretože vo väčšine prípadov je dostatok miesta pre väčšie objekty, ako aj pre tie, ktoré sa materiálne jednoducho nehodia do obývačky..

Vyrobte si svojpomocne záhony z prázdnych fliaš od vína 

kreatívne ohraničenie záhonu so sklenenými fľašami

Fľaše sú stále vhodné ako efektívne okraje trávnika 

štýlové sklenené fľaše na posteľ

A možno máte v suteréne staré kolky?

nápady na hranicu postele, bowlingové loptičky

S nepoužívanou porcelánovou sadou premeníte svoju záhradu na špeciálne miesto, ktoré môžete obdivovať

nápady na obliečky porcelánové taniere

Tak rýchlo sa dajú repasovať staré ráfiky automobilov 

ráfiky na kryty okrajov postelí

Rozbité kvetináče ani zďaleka nepatria do koša

originálna bordúra z kvetináčov

A so zvyškami tehál môžete dodať posteli ležérny industriálny nádych 

stavebné bloky tehly nápady na obliečky

S trochou väčšej predstavivosti a kreativity si môžete v krátkom čase vytvoriť vlastné okraje postele a okraje trávnika. Použite naše skvelé príklady z obrazovej galérie ako návrh a užite si novú záhradnícku sezónu naplno!

Doprajte si morskú atmosféru s morskými slimákmi 

lemovanie zo škrupinových slimákov a mušlí

Okrúhle riečne kamene môžete ľahko položiť okolo trávnika 

okraj postele s okrúhlymi kameňmi

Vŕbové konáre a konáre je možné v krátkom čase splietnuť ako lem 

podstielka spletené vŕbové konáre

Navrhnite hmyzie hotely a gabióny v jednom 

posteľná bielizeň z hmyzu v hoteli

Nezabudnite: „Každá cesta začína prvými krokmi!“

drevené obkladové kamene rám postele drevo bloky na lemovanie postelí z dreva nápady na posteľnú bielizeň drevené dosky posteľná bielizeň nápady na cyklovanie ráfiky kolies jednoduchý okraj so sklenenými fľašami nápady na lemovanie drevenej repy, ako si ich vyrobiť nápady na posteľnú bielizeň kreatívne nápady na posteľnú bielizeň s mušľami originálne nápady na posteľnú bielizeň, ktoré si vyrobíte sami ohraničenie pet fliaš pet fľaše upcyklujúce posteľnú bielizeň nápady na obliečky na ráfiky kolies vŕbové prúty pletený lem záhona