5 obľúbených kvetov, ktoré rozžiaria vašu záhradu

Vaša vlastná záhrada je viac ako len vonkajšia plocha. Tu si môžete oddýchnuť od stresu každodenného života a stráviť spoločenské hodiny s priateľmi a rodinou. Aby sa nezabudlo na dobrý pocit, je kreatívny a láskyplný dizajn všetko-koniec-koniec. Okrem krásneho záhradného nábytku a príťažlivej podlahy sú obzvlášť dôležité kvety, ktoré do hry vnesú trochu farby. Nasledujúcich päť rastlín poteší nielen vás, ale aj vašich hostí.

  1. Hyacinty

Vytrvalý hyacint so sviežimi zelenými listami a drobnými kvetmi, ktoré rastú v skupinách, je fascinujúci nádherou farieb od marca do mája. Biele, ružové a modré varianty môžete do záhrady umiestniť tak, aby bol celkový obraz pestrý a zároveň ucelený. Ako cibuľovú rastlinu by mal byť hyacint vysadený na jeseň. Dávajte pozor na miesto, kde je slnko alebo svetlý tieň, pretože tu sa táto kvetina cíti obzvlášť pohodlne.

obľúbené kvety pre záhradné hyacinty

Hyacint okrem svojho pekného vzhľadu vie presvedčiť aj svojou očarujúcou vôňou. Sú tam vône podľa ratgeber-haus-garten.com sú základnou súčasťou záhradného dizajnu, hyacinty vytvárajú príjemný zážitok nielen pre oko, ale aj pre nos. Pred vchodovými dverami v kvetináčoch hyacinty tiež srdečne vítajú vašich hostí svojou farebnou a voňavou odrodou.

  1. Clematis

Je tiež známy ako plamienok a je vhodný do miest, kde sú žiadané popínavé kvety. Clematis rastie na stenách alebo pozdĺž mreží a mreží do netušených výšok. Táto kvetina obzvlášť oceňuje slnečné miesta, kde sa skoro zahrieva. Aby sa výsadbou nič nepokazilo, je najlepšie dodržiavať rady tejto Pokyny na výsadbu a starostlivosť o plamienok. Ak všetko pôjde dobre, plamienok vytvorí veľké kvety, ktoré prichádzajú v atraktívnych odtieňoch fialovej a ružovej. Sú preto obzvlášť vhodné pre romantický záhradný dizajn s láskyplnými a vidieckymi detailmi.

obľúbené kvety pre krásnu záhradu Clematis

  1. Mečík

Gladioli potešia diváka svojim rozkvitnutím po celé leto. Aj tu skupiny jednotlivých kvetov skutočne pútajú pozornosť, pretože gladioly majú mnoho farieb. Sú ideálne aj na výsadbu pestrofarebného záhonu. Považuje sa za optimálne zasadiť mečíky v máji alebo júni. Ak sa chcete z kvitnutia tešiť obzvlášť dlho, vysaďte jednotlivé kvety s odstupom asi dvoch týždňov. Potom čerstvé kvety nahradia ich už vyblednutých príbuzných.

obľúbené kvety v záhrade pestujú mečíky

  1. Astry

Asteri kvitnú od mája do októbra. Tieto kvety sa veľmi ľahko starajú a ponúkajú nepredstaviteľnú odrodu. Pokiaľ ide o farbu, môžete s astrami skutočne vypustiť paru a vybrať si varianty, ktoré sa perfektne hodia k vašej záhradnej výzdobe. Stojí za to zasadiť rôzne odrody asterov, pretože jednotlivé rastliny sa navzájom líšia svojou výškou aj veľkosťou kvetov. Astry milujú slnko a vizuálne pripomínajú sedmokrásky. Pri tom však farbami a pestrosťou zďaleka tromfnú svojich lesných a lúčnych kolegov.

obľúbené kvety pre astry záhradné

  1. Ľalie

Ľalie dodajú vašej záhrade skutočne kráľovský vzhľad. Existuje množstvo variantov a asi 110 rôznych druhov, pričom medzi najobľúbenejšie odrody patrí ľalia madonná, turkický zväz a ľalia ohnivá. S ľaliami môžete pracovať všade tam, kde je potrebná malá farba. Nemusí to byť vždy posteľ, pretože v kvetináčoch vyzerajú veľmi nádherne aj ľalie. Tieto rastliny by nemali byť vysádzané vo veľkých skupinách s inými kvetmi, pretože samy osebe vyzerajú obzvlášť krásne. Najlepšie je umiestniť ľalie, kde bežne rastú iba zelené trvalky alebo brečtan. To tiež dáva pomerne jednoduchým miestam v záhrade štýlový nádych farby. Pokiaľ ide o farbu, môžete svoju kreativitu nechať voľne plynúť aj s ľaliami. Od bielej po oranžovú až červenú sú všetky predstaviteľné tóny (okrem modrej).

obľúbené-kvety-v-záhrade-ľalie