6 najlepších tipov na perfektný jarný dizajn záhrady

Zaslúžiš si to. A hlavne vaša záhrada. Koniec koncov, je to práve on, kto by vám mal urobiť dobrú náladu. Vyčarte každému návštevníkovi oázy pohody široký úsmev na tvári a je to on, kto vás pozýva sadnúť si za teplých letných večerov k stolu s priateľmi a zapnúť grilovanie. Alebo relaxujte pri peknej knihe v hojdacej sieti medzi dvoma ovocnými stromami a kochajte sa prírodou. Vaša vlastná záhrada je niečím veľmi špeciálnym, a preto by ste o ňu mali správne starať, starať sa o ňu a skrášľovať ju. Zvlášť teraz, keď čoskoro príde jar, by mala byť záhrada rozžiarená drobnými dizajnérskymi a skrášľovacími prácami a premenená tak, aby ste si mohli užívať jej krásu po celý rok. Tu je šesť užitočných tipov a nápadov na perfektný návrh záhrady na jar.

Tulipány v záhrade zmenili veľkosť

Vykúzlite krásne chodníky

Malým cestičkám a cestičkám, ktoré sa vinú záhradou, rozhodne môžete venovať trochu väčšiu pozornosť. Nemali by byť burinové iba z jednoduchej pôdy. Prečo im nedopriať trochu viac lesku a krásy? Čoraz viac milovníkov záhrad sa uchýli k veľmi jednoduchej a starej tradícii: každá cesta môže byť nádherne dláždená dlažbou z prírodného kameňa. Dažďová voda môže preniknúť do zeme mnohými spojmi a nedochádza k utesneniu celej oblasti. Navyše sa dajú do cesty položiť nádherné vzory prostredníctvom rôznofarebných dlažobných kociek. A prírodné kamene ponúkajú ďalšiu výhodu: dajú sa optimálne položiť cez rohy, krivky a hrany. Mimochodom, dlažobné kocky sú položené presne tak, ako sú dnes, už viac ako 6000 rokov. Dôležité je podložie, ktoré by malo byť zasypané pieskom a trochou zeminy, plus gumená palička na dlažobné kocky a možno si vopred nakreslite náčrt toho, ako by mala cesta na konci vyzerať. úplné!

Záhradný dizajn na jar má zmenenú veľkosť

Práca s kvetináčmi a kvetináčmi

Staré schody alebo nie tak krásne cesty, ktoré sú tu už niekoľko rokov, sa dajú tiež skrášliť bez veľkého úsilia a obnovy. Jednoducho vysaďte pár veľkých, odolných terakotových kvetináčov alebo kvetináčov s odolnými trvalkami, ako sú hortenzie alebo zimostráz, a vchod, cesta alebo malé schodisko budú svietiť v novom svetle. To isté možno použiť aj ako ohraničenie Terasy a pripevnite miesta na sedenie. Na webovej stránke Záhradné fórum Mimochodom, nájdete mnoho ďalších nápadov na záhradný dizajn.

záhradné dizajnové kvetináče so zmenou veľkosti

Pohyb cez kopce

Malé depresie a kopce v záhrade prinášajú pohyb do hry. Pretože malý kopec zeme by nemal byť vždy jednoducho zrovnaný so zemou, ale mal by zostať presne taký, aký je. Potom vysaďte odolné trávy a pôdny kryt. Možno ozdobte krásnymi prírodnými kameňmi a v záhrade máte veľmi krásnu a živú kopcovitú krajinu. Kopec zeme sa dá nádherne vysiať aj trávnikom a v strede potom môžete nechať narásť dva ovocné stromy oproti sebe. Ak sú stabilné a dostatočne veľké, môžete potom zavesiť hojdaciu sieť a toto miesto sa zaručene stane absolútnym obľúbencom.

krásna vyvýšená posteľ s úpravou terénu

Pozrite sa do hĺbky

To isté platí pre drezy v záhrade. Len v opačnom poradí. Ak je depresia v záhrade sama o sebe veľmi veľká a hlboká, môže byť premenená na nádhernú bylinkovú záhradu a tiež nie narovnaná, ale ponechaná tak, ako je. Jednoducho vytvorte niekoľko stupňovitých terás po stranách priehlbiny a vysaďte záhradné bylinky. Ochrana pred silným vetrom im umožňuje v takom teréne rásť a prosperovať.

záhradný dizajn pred vchodom - zmena veľkosti nápadu

Starostlivosť o mnoho hmyzu

Každý, kto má v záhrade priestor, by ho mal tiež rozumne využiť – a pre celý svet zvierat. Pretože záhradky s prideľovaním a obzvlášť sa stávajú poslednými skutočnými oázami a biotopmi pre nespočetné množstvo hmyzu. Mnoho trvaliek, ktoré silne kvitnú na jar a tiež v lete, by malo byť vysadených hojne. Môžete ich zasadiť konkrétne na steny domu ako ochranu súkromia alebo ochranu pred vetrom. Levanduľa je napríklad u včiel veľmi obľúbená. Ak ju vysadíte pozdĺž múrov domu, bude rásť chránene a hojne. Stačí v zime niečo vyrúbať, každým rokom to rastie čoraz viac a stôl je pre včely hojne prestretý. Vďaka svojej popularite mnoho milencov Levendelu tiež chová včelstvo, aby okrem iného ťažilo z chutného medu alebo cennej materskej kašičky. Levanduľa navyše veľmi príjemne vonia a záhradou nechá pofukovať malý vánok z juhu. V prípade byliniek, ako je tymián a oregano, je doba kvitnutia tiež dôležitým zdrojom výživy hmyzu.

veľký jarný kvet pre úpravu terénu - zmenená veľkosť

Vneste do hry farbu

Nie je nič jednoduchšie, ako priniesť do záhrady veľa farieb. Ak si vyberiete rôzne trvalky, kvetinové cibuľky a podobne, máte niekedy veľmi farebný záhradný obraz. Mali by ste však venovať pozornosť rôznym časom kvitnutia príslušných rastlín. S trochou zručnosti si potom môžete záhradu v krásnych farbách užívať celý rok. Ak sú rastliny viacročné, tým lepšie. To šetrí opätovnú výsadbu na jar a tiež ušetrí veľa peňazí.