7 výhod bambusového živého plotu a ako ho môžete efektívne používať ako obrazovku ochrany osobných údajov

Tu, vo Freshideen, sme napísali veľa článkov o výhodách bambusu. Nasledujúca téma sa týka bambusového živého plotu ako súčasti moderného záhradného dizajnu. V skutočnosti je na to veľa protichodných názorov, ktoré denne počujete alebo čítate. Je samozrejmé, že bambus je rastlina, ktorá má svoj vlastný charakter. Dokáže veľmi rýchlo rásť a dobyť nové oblasti. Ale ako môžete sami uhádnuť, táto vlastnosť má dobrú aj temnú stránku. Náš názor je, že so správnou starostlivosťou môžete z bambusového živého plotu len ťažiť. Chcete vedieť, ako na to? Radi by sme pre vás zhrnuli najdôležitejšie informácie!

Vaša bambusová obrazovka ochrany osobných údajov môže vyzerať tak krásne

Bambusové záhrady nápady bambusový živý plot

Prehľad výhod bambusového živého plota

Začnime motivačným zoznamom výhod bambusového živého plotu v záhrade:

  • Z bambusu možno v krátkom čase vytvoriť hustý a vysoký živý plot;
  • Bambusový živý plot je nepriehľadný a dobre ochráni vaše súkromie;
  • Môže rásť veľmi vysoko a dokonca môže slúžiť ako obrazovka ochrany súkromia v prvom poschodí;
  • Bambusový živý plot je vždyzelený, a preto je obzvlášť atraktívny v zime;
  • Takýto živý plot nebude produkovať žiadny odpad vo forme bobúľ.

Siahnite po bambuse, ak si chcete obrazovku ochrany súkromia zaistiť naozaj rýchlo

Zelená záhrada z bambusového plotu

Správna starostlivosť

Oddenkové bariéry

Teraz sa dostávame k chúlostivému bodu. Zoznámte sa s charakterom bambusu a starajte sa oň zodpovedajúcim spôsobom! Z týchto rastlín by ste mali náhodnému rastu vopred položiť niekoľko oddenkových bariér. Skutočne je to nevyhnutné. V opačnom prípade dáte tejto „príšere“ veľkú voľnosť a to by sa veľmi skoro mohlo stať skutočným problémom. Niektorí záhradníci toto riziko podceňujú, pretože v prvých dvoch rokoch to nie je skutočne viditeľné. Ale v treťom roku to jasne uvidíte a pocítite. Bariéry oddenky musia mať 60 až 80 cm. Dajú sa objednať v najlepšej kvalite z internetu.

Bambusové živé ploty môžu vyzerať veľmi odlišne

Bambusové živé ploty a ďalšie nápady

Starostlivosť o korene

Oddenkové bariéry sú povinnými opatreniami, ale v žiadnom prípade by neudržali vývoj vášho bambusového živého plota pod kontrolou. Napriek tomu by ste mali okolo nich pravidelne kopať záhradnú pôdu. Tiež by ste museli aspoň raz ročne orezať niektoré korene.

Bambusový živý plot vo vyvýšenej posteli by bol tiež možnosťou

Nápady na záhradnú bambusovú záhradu s bambusovým živým plotom

Následné opatrenia

Ak ste už zasadili bambusový živý plot bez obmedzujúcich opatrení, neprepadajte panike. Existujú opatrenia, ktoré je ešte potrebné vykonať. Mali by ste len sledovať bambusový živý plot a prerezávať korene aspoň raz, najlepšie však dvakrát do roka. Toto opatrenie je povinné a vykopať pôdu by ste mohli aj okolo živého plota.

Dom s bambusovým živým plotom pred ním vyzerá celkom očarujúco 

Nápady na dom záhradný dizajn bambusový živý plot

Bambus v kvetináčoch

Oveľa menej stresu budete mať, ak si svoj bambusový živý plot vybudujete pomocou kvetináčov. Len čo sa nádoby s rastlinami vložia do zeme vedľa seba, spolu vytvoria bambusový živý plot. Ich korene sú však pod kontrolou, pretože sú obmedzené plavidlami, v ktorých sa nachádzajú. Tento postup však môže po chvíli vyžadovať transplantáciu. V opačnom prípade by sa kvetináče stali pre korene príliš úzke a v konečnom dôsledku by to poškodilo aj samotnú rastlinu.

Do kvetináčov si môžete kúpiť už vysoké bambusové rastliny

Zabezpečte súkromnú ochranu bambusovým živým plotom

Vyberte si správny typ bambusu pre svoj štýl záhradného dizajnu!

Existujú tisíce rôznych bambusových rastlín. Samozrejme, nie všetky sú na našom trhu zastúpené. Máme však aj určitú rozmanitosť, z ktorej by ste mohli mať úžitok aj čisto praktickým spôsobom. Existuje napríklad niekoľko druhov, ktoré sa šíria po zemi. Existuje však aj lezecký bambus, ktorý by pravdepodobne bol pre mnohých z vás lepšou voľbou. Dalo by sa o tom prečítať viac tu Skúsený!

Takto si môžete vyrobiť bambusový živý plot z kvetináčov 

Tipy na živý plot z bambusu do záhrady

Kedy je teda nápad na bambusový živý plot lacný??

Stromový živý plot zjavne nie je vhodný pre ľudí, ktorí nemajú čas na pravidelnú údržbu záhrady. Ak by ste v ktoromkoľvek bode stratili kontrolu nad koreňmi tohto problému, narazíte na skutočný problém. Bola by to škoda napraviť to! Ak však chcete stráviť nejaký čas na záhrade a chcete mať rýchlo pripravenú obrazovku na ochranu osobných údajov, potom by bol bambusový živý plot ideálny. Bambusový živý plot by navyše mal úspech, ak chcete svojej záhrade dodať exotický alebo len trochu výstredný charakter..

Našťastie máte dostatok informácií, aby ste sa rozhodli, či je bambusový živý plot pre vás alebo nie. Priložené obrázky môžu slúžiť ako dodatočná inšpirácia.

Bambus sa tiež niekedy nachádza v parkoch 

Nápady na dizajn záhrady používajú bambusový živý plot

Bambusové rastliny rastú v najrozmanitejších podmienkach

Tipy na údržbu záhrady, bambusový živý plot

Bambusový živý plot by bol dobrý nápad aj pre vás?

Nápady na záhradu na lúke záhradný dizajn bambusový plot