Ako dizajn záhrady ovplyvňuje vašu pohodu

Váš vlastný domov by mal byť miestom pohody, kde si môžete úplne oddýchnuť. To zahŕňa nielen pohodlnú posteľ v spálni, ale aj všetko okolo nej. Ak žijete vo vlastnom dome a máte záhradu, môžete z nej urobiť aj oázu pohody. V tomto článku zistíte, ako návrh záhrady ovplyvňuje vašu pohodu a čo je pre ňu nevyhnutné.

Správna údržba záhrady

Každý, kto sa podrobne zaoberá možnosťami záhradného dizajnu, tiež vie, že o to sa musí trvale starať a udržiavať. Patrí sem predovšetkým pravidelná príprava podlahy na terasu, ako aj zaburinenie a kosenie trávnika. Zastarané podlahové dosky zatemňujú celkový obraz, takže záhrada je viac neprekonateľnou úlohou ako miestom na relaxáciu. Na zaburinenie buriny a kosenie trávnika je však potrebné určité vybavenie, ktoré by ste mali vhodne skladovať.

obchod so záhradným dizajnom záhradné potreby

Záhradný domček: kombinácia úložného priestoru a miesta na odpočinok

Kým pred niekoľkými desaťročiami slúžili záhradné prístrešky iba na uskladnenie dôležitých predmetov, dnes existujú kombinácie obchodov a útulných miest v záhradnom prístrešku. Toto je napr s päťuholníkovým záhradným prístreškom možné. Priestranné modely ponúkajú dostatok priestoru pre položky, ktoré sú potrebné na prípravu a údržbu záhrady. Päťuholníkové drevené domy sú navyše obzvlášť pekné, pretože pôsobia prirodzene a moderne. Integrácia do celkového obrazu záhrady je jednoduchá, pretože vonkajšie zmeny je možné vykonať individuálne. Dispozícia záhradného domčeka tiež znamená, že dom je možné ľahko umiestniť do rohu záhrady. Výsledkom je, že záhrada nepôsobí preťažene a priestor v rohu je dobre využitý. Ukladanie záhradného náradia do záhradnej chatky má výhodu v tom, že zvyšok záhrady zostáva uprataný, čo prispieva k pohode vo vlastnej zeleni.

Mona_E-VD_800x800

Správne farby pre správny tvar záhrady

Záhrada nie je len záhrada. Existujú malé aj veľké záhrady, ktoré by mali byť navrhnuté inak. Malé záhrady sa zdajú byť väčšie, ak sú nábytok a rastliny v nich udržiavané svetlé a jednoduché. Dôraz je kladený na priestorovo úsporné možnosti sedenia, ktoré je možné dočasne uložiť aj v päťuholníkovom záhradnom domčeku za vetra a počasia. Majitelia veľkých záhrad však nemajú žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o výber farby, pretože záhrada už nemusí vyzerať väčšia. Pre vysokú úroveň pohody a ucelený celkový obraz má však veľký význam, aby farby použité v záhradnom nábytku a v dekore, ako napr. B. v rastlinách koordinovať. Záhrada štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru má najväčší pozitívny účinok pri hre so svetlými a tmavými farbami a vytváraní kontrastu. To sa dá dosiahnuť jednak nábytkom, ale aj rôznymi rastlinami na strane druhej.

Glasgow-A-350x500-44-sivá

Záhradu v tvare L je možné ľahko rozdeliť na oblasti. Použitie päťuholníkového záhradného domčeka má tú výhodu, že je potrebná iba malá časť záhrady a zvyšok je voľne dostupný..

Existuje mnoho vonkajších faktorov, ktoré ovplyvňujú pohodu vo vašej vlastnej záhrade. Osobný kontakt v záhrade tiež vytvára „pocit domova“, ktorý zvyšuje pohodu na maximum.

Lisa-D_modern_800x800

xFabio-44-B_4K_new-windows_800x800.pagespeed.ic.CJxejcX2up