Ako mesiac ovplyvňuje záhradníctvo?

Od staroveku bolo človeku známe, že mesiac má na Zem silný vplyv. Je to veľmi zreteľne vidieť na morských prílivoch a odlivoch. Z nevedomosti alebo z iných dôvodov boli malej planéte často pripisované magické, ba až mystické vlastnosti. Pre milióny ľudí na celom svete je teraz úplne zrejmé, že mesiac má silný vplyv na naše pocity a emócie, naše myšlienky a činy. Preto je vždy užitočné poznať alebo aspoň skúmať jeho silu. Každý, kto chce žiť v rytme prírody, musí byť vždy dobre informovaný o fázach mesiaca a podľa toho pracovať.

 Záhradníctvo bolo po stáročia prispôsobené fázam mesiaca

mesiac ovplyvňuje ľudské správanie a záhradníctvo

Hneď po západe slnka vyjde mesiac a predstaví nás svojou jemnou striebornou žiarou. Malý, prírodný satelit Zeme sa túla po nočnej oblohe, cyklicky rastie a klesá a niekedy spôsobuje turbulencie. Spln ukazuje svoju silu na Zemi raz za 4 týždne. Môžete to cítiť a dokonca aj vidieť. Verí sa dokonca, že mesiac na Zemi neustále a silne ovplyvňuje život.

Existujú aj tí záhradníci, ktorí organizujú a vykonávajú všetky svoje záhradnícke práce podľa lunárneho kalendára. Otázkou je, je toto lepší spôsob, ako získať bohatšiu úrodu? Nasleduje niekoľko osvedčených záhradníckych tipov, aby ste mohli využiť vplyv Mesiaca. Prečítajte si to a až potom sa môžete sami rozhodnúť, či je záhradkárstvo podľa lunárneho kalendára niečo pre vás, alebo to považujete za ďalší nezmysel.

 Bohužiaľ, doteraz neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že Mesiac ovplyvňuje rast rastlín

záhradníctvo po fázach mesiaca je dôveryhodné

Záhradníctvo v blízkosti prírody alebo ako nám pomáha mesiac?

K dnešnému dňu neexistuje dostatok vedeckých dôkazov o tom, že Mesiac ovplyvňuje rast rastlín. Napriek tomu je isté, že ľudia pred stáročiami objavili mesačnú energiu a používali ju v záhradníctve. Mesiac obieha okolo Zeme v priemere 27 dní, 7 hodín a 47 minút a v závislosti od polohy vo vzťahu k slnku sa rozlišujú štyri fázy mesiaca – novoluň, pribúdajúci mesiac, spln mesiac a ubúdajúci mesiac. Každá fáza má svoje špecifiká a má iný vplyv na celý rastlinný svet. Preto sú v záhradníctve v jednotlivých fázach mesiaca určité rozdiely.

 Posaďte sa a sledujte mesiac!

užite si mesiac a jeho fázy v splne

1) Nový mesiac začína, keď je na nočnej oblohe takmer neviditeľný úzky polmesiac. Malá planéta stojí presne medzi Slnkom a Zemou. V zásade je táto fáza mesiaca spojená s novým začiatkom. Čokoľvek, čo začína na novom mesiaci, má veľmi dobrú šancu uspieť. Skúsení záhradníci hovoria, že je to najlepší čas na výsev. Získajte teda semená a starajte sa o záhradné náradie. Je to tiež oddychová fáza, v ktorej si môžete naplánovať prácu vonku.

Obdivujte krásu mesiaca a jeho úžasnú silu na všetkom živom

mesiac má úchvatnú krásu

2) Prvá štvrtina sa stále nazýva fáza vzostupného alebo rastúceho mesiaca. V tomto krátkom čase sa kosák trochu zväčší, „narastie“. Tí, ktorí zasiali na nový mesiac, môžu teraz vidieť prvé zárodky vychádzajúce zo zeme. Rast nad zemou sa zvyšuje. Táto fáza mesiaca sa stále nazýva „dýchanie na Zemi“ a po celej Zemi rastie energia. To je tiež viditeľné na rastlinách, ktoré rastú rýchlo a energicky.

Záhradnícke práce založte podľa lunárneho kalendára!

záhradnícke tipy, ako byť ohľaduplný k Mesiacu

3) Spln je najsilnejšou fázou mesiaca, pretože najmä keď mesiac ukazuje svoj plný tvar, vyžaruje aj veľa energie. Podráždenosť, zlá nálada a nepredvídateľné správanie sú typickými reakciami ľudí v tejto fáze. Je pravda, že mesiac v splne má na ľudí trochu negatívny vplyv, ale teraz je na rastliny ideálny čas. Všetko je v šťave a sile, musíte dobre zalievať a prihnojovať, pretože porast je intenzívny.

Keď je mesiac v splne, jediný prirodzený satelit na Zemi dosahuje svoj plný potenciál

mesiac vo svojich fázach hodný poznania a zaujímavosti

4) Po splne mesiaca sa strieborná žiariaca planéta začína zmenšovať a zmenšovať, začína sa fáza ubúdajúceho mesiaca. Jeho sila tiež klesá. Teraz Zem „vydýchne“. V tejto fáze mesiaca môžete vysievať, sadiť a zbierať koreňové rastliny. Toto je najlepší čas na prerezávanie kríkov a stromov. Tí, ktorí teraz zbierajú bylinky, si môžu dlho užívať ich vôňu a liečivú silu. S klesajúcim mesiacom môžete úspešne vyháňať škodcov zo záhrady a bojovať proti škodcom.

Mesiac je na obzore niekedy vyšší, inokedy nižší

mesiac nad obzorom si vychutnajte nádherný výhľad

Ako je možné vysvetliť vplyv mesiaca na svet rastlín??

Predpokladá sa, že mesiac má úžasnú silu a silný vplyv na všetky procesy na Zemi. Ak malá planéta spôsobuje príliv a odliv, potom možno logicky predpokladať, že ovplyvňuje aj šťavu. V závislosti od svojho 28-dňového cyklu rozlišujú záhradníci na Mesiaci takzvané ovocné dni, koreňové dni, dni kvitnutia a dni listov. Napríklad, keď mesiac stúpa, Zem „vydychuje“, potom je rastlinná šťava priťahovaná k Mesiacu a prúdi do horných častí rastliny. Počas tejto doby je vhodné zbierať záhradné ovocie. Tí, ktorí zbierajú ovocie v tejto fáze mesiaca, majú potom dlhšie šťavnaté ovocie, ktoré je menej náchylné na napadnutie hubami. Táto fáza mesiaca je tiež najlepším obdobím na zber ovocnej zeleniny, ako sú paradajky, baklažány, cukety a tekvice.

 Zbierajte zrelé ovocie pri rastúcom mesiaci

záhradníctvo zber ovocia po fázach mesiaca

Existuje aj opačný proces – v zostupnom mesiaci, keď Zem „vdýchne“, sa voda a živiny stiahnu do spodných častí rastliny. Teraz je ten správny čas na zber koreňových rastlín, mrkvy, cibule, zemiakov, kalerábu, reďkovky, zeleru a rôznych druhov repy. V tejto fáze mesiaca môžete tiež strihať živý plot, kosiť trávnik a trhať burinu.

Záhradkujte, ako chcete, alebo si záhradníctvo organizujte podľa fáz mesiaca?

koordinujte záhradníctvo s fázami mesiaca

Mnoho hobby záhradníkov chce dobrú úrodu, a preto pri záhradníctve vychádzajú z lunárneho kalendára. Chcete to tiež skúsiť??

Využite silu mesiaca a budete mať bohatú úrodu!

záhradníctvo a mesiac existuje medzi nimi spojenie

 Obdivujte kúzlo vesmíru

mesiac a jeho vplyv na náš život

Získajte lepšie informácie o tom, ako vysievať, sadiť, strihať a zberať do záhrady podľa lunárneho kalendára.

záhradníctvo po stretnutí fáz mesiaca

záhradníctvo na mesiaci v skutočnosti ovplyvňuje rast rastlín m

záhradnícke kríky prerezávajte v správnom čase