Ako navrhnúť záhradu v ekologickom dome

Záhrada v ekologickom dome je navrhnutá s vankúšmi na sedenie

Ako navrhnúť záhradu v ekologickom dome

Leto je skvelé obdobie, počasie je krásne a my môžeme v záhrade sedieť oveľa dlhšie. Môžete tam vykonávať terénne úpravy, chatovať s rodinou a priateľmi, relaxovať a ležať na slnku. Môžete tiež presadiť svoj životný štýl šetrný k životnému prostrediu pomocou zelenej dekorácie otvoreného priestoru, zrekonštruovaných zariadení a myšlienok udržateľného dizajnu.

Dnes pre vás máme pripravených 10 nápadov, ako ekologizovať svoj otvorený priestor ekologicky.

1. Spojte otvorený priestor s interiérom:

Skúste vo svojom dome rozostriť hranicu medzi otvoreným priestorom a vnútorným priestorom. S otvorenými oknami a dverami môžete dostať čerstvý vzduch do domu. Architektonické možnosti, ako sú sklenené steny a sklenené dvere, vám pomôžu vychutnať si čerstvý vánok bez toho, aby ste doň pustili domáce zvieratá.

Spojte priestor s interiérom prostredníctvom otvorených okien a dverí

Vytvorte záhradu na mestskej terase šetrnej k životnému prostrediu

2. Prineste zelené materiály do rekonštrukcií a prestavieb

Pri zvažovaní drevenej paluby kupujte recyklované alebo staré drevo z iných budov. Mnoho obchodov s drevom ponúka veľký výber odpadového dreva pre vaše otvorené projekty. Betón, zvárané železo a dokonca aj železničné mostíky sú skvelým materiálom pre záhradníctvo.

3. Vymeňte opotrebované a nízkoenergetické svetelné zdroje za energeticky úsporné:

Svietidlá sú veľmi dôležité pre funkčnosť a príťažlivosť otvoreného priestoru. Možno vás to nenapadlo, ale staré systémy spotrebúvajú veľa energie a prispievajú k vášmu účtu za elektrinu. Vymeňte staré modely za energeticky úsporné alebo dokonca za solárne systémy. Staré žiarovky je možné vymeniť za LED svetlá pre chodníky, vchodové dvere a dvere na dvor, do garáže a do krajiny okolo domu..

Opäť použite staré materiály na voľné miesto

Metalický jedálenský stôl do záhrady v ekologickom dome4. Nápady na voľný priestor DIY s použitým dekorom:

Vyberte starý kus nábytku z garáže a použite ho ako ozdobný kvetináč na verande. Takýto dekor môžete nájsť aj na blších trhoch a v predaji v garáži a po vymaľovaní si ho dajte do svojej záhrady.

5. Nainštalujte inovatívne technológie na úsporu energie

Detektory pohybu pri vchode vám pomôžu ušetriť energiu. Prepojte svoj poplašný systém a vonkajšie osvetlenie s technológiou „inteligentný dom“. Mnoho zariadení je možné ovládať online, takže môžete šetriť energiou, aj keď ste v zahraničí.

Prineste použité a recyklované materiály na dekoráciu a opravy

Záhrada v ekologickom dome s posedením z ratanového nábytku

6. Urobte otvorený priestor svojho domova krajším pomocou regenerovaných vodných systémov

Bujné okolie môže viesť k vysokému účtu za vodu. Skúste do svojej záhrady nainštalovať systémy regenerovanej vody. Drenážny systém, ktorý zadržiava dažďovú vodu, je skvelým riešením pre krajinu. Nechajte si poradiť od záhradného architekta alebo špecialistu na udržateľnosť.

7. Ozdobte detské ihriská materiálmi šetrnými k životnému prostrediu

Zvážte pneumatiky z recyklovaného kaučuku pre detské ihriská. Guma je mäkšia, má dlhšiu životnosť ako drevo a je k dispozícii v rôznych farbách, ktoré potešia predstavivosť detí.

Ozdobte detské ihriská povrchom z recyklovaných pneumatík

Vytvorte si záhradu v lezeckej stene domu šetrnej k životnému prostrediu

8. Vytvorte pôdu pre svoju krajinu

Namiesto toho, aby ste každoročne utratili polovicu majetku na pôde v železiarstve alebo v škôlke na strome, urobte si z kompostového krmiva a zvyškov hromadu kompostu. Získate tak bohaté prírodné hnojivo a vašim rastlinám sa bude dariť ešte lepšie.

9. Nainštalujte energeticky úsporné vykurovacie a chladiace systémy

Zaistite, aby vaše vykurovacie a chladiace systémy nevypúšťali nebezpečné výfukové plyny. Prečítajte si pokyny a zistite, či je výrobok certifikovaný a do akej kategórie patrí.

Vezmite si ekologický nábytok a regenerované výrobky do vonkajších rekreačných priestorov

Vytvorte si záhradu v ekologickom dome

10. Kúpte si ekologický záhradný nábytok

Nezabudnite na svoje relaxačné miestnosti. Zamyslite sa nad použitým záhradným nábytkom, ktorý by ste mohli zrekonštruovať, aby získal nový vzhľad, alebo si kúpte nábytok z regenerovaného dreva alebo recyklovaného plastu. Váš otvorený priestor by mal byť pohodlný a relaxačný, ale mali by ste tiež vziať do úvahy zdroje energie.

Čo robíte pre svoju ekologickú záhradu?

záhrada v dome šetrnom k ​​životnému prostrediu vytvorí súkromný nápad na dizajn

Súkromné ​​nápady terénnych úprav dizajnéra

vytvorenie záhrady v ekologickom dome súkromne navrhnúť terénne úpravy

záhrada v ekologickom dome dizajn súkromne navrhnúť prírodu záhrada v ekologickom dome, aby bol súkromný dizajn originálny