Chcete vytvoriť modernú prírodnú záhradu? To je to, čo definuje jeho charakter!

Prírodná záhrada je už sama o sebe moderná, pretože zodpovedá snahe o udržateľnosť a harmóniu moderných ľudí. V závislosti od variantu by sa to dalo urobiť veľmi odlišne a byť konzervatívnejší alebo trendovejší. V tomto článku sa zameriame na druhý variant. Riadime sa presvedčením, že táto možnosť je jednoduchšia a má v sebe aj väčší potenciál. Prejdeme k niektorým formálnym aspektom. Okrem toho vám dávame tipy na ekologický a udržateľný dizajn. Nakoniec sa vás pokúsime inšpirovať niekoľkými nápadmi, ktoré vašej vlastnej tvorivej sile dajú veľkú voľnosť. Vďaka tomu zaistíme, že vytvoríte úplne fascinujúcu prírodnú záhradu.

Prírodná záhrada zodpovedá postoju mnohých moderných ľudí

vytvorte v záhradnej prírodnej záhrade malú cestičku

Vytvorenie prírodnej záhrady – hlavné zásady

Či už vytvárate modernú alebo tradičnú prírodnú záhradu, existuje niekoľko hlavných zásad, ktoré je potrebné dodržiavať.

V prírodnej záhrade platia pravidlá prírody

Malé schodisko - vytvorte prírodnú záhradu

Menej formality

Formálne aspekty, ktoré tvoria štýl záhrady, ustupujú. Interferenciu ľudí možno skôr odhadnúť v prírodnej záhrade a nie je impozantná. Inými slovami, táto ľuďmi vytvorená krajina bude zamieňaná s prírodnou. Z tohto dôvodu môže existovať určitý rozpor v skutočnosti, že na „prírodnú záhradu“ sa pozerá ako na samostatný štýl. Možno je to skôr postoj, ktorý je proti „štylizácii“ prírody. Vďaka tomu je záhrada neutrálna a univerzálna. V rámci toho sa za určitých okolností môžu objaviť nápady na dizajn z rôznych štýlov.

Môžete si vytvoriť prírodnú záhradu plnú tajomstva a prekvapení

vytvorte na vnútornom dvore veľkú záhradu

Priateľský prístup k hmyzu, vtákom, zvieratám

Vtáky, hmyz a zvieratá sú pre mnohých dôvodom, prečo sa záhrady vzdať. Existuje množstvo záhradníckych rád, ako ich udržať. Ale naozaj musíte? Nechcú radšej obohatiť náš život? Nemali by moderní ľudia, uvedomelí si prírodu, dokonca rozšíriť svoje prostredie? Ak na tieto otázky odpoviete „áno“ zo srdca, potom ste predurčení pre návrh prírodnej záhrady.

Niekedy je ťažké určiť, kde je hranica medzi prírodnou záhradou a prírodným prostredím

Vytvorte krásny les - prírodnú záhradu

Pochopenie vzťahov v prírode

Ak chcete vytvoriť prírodnú záhradu, potom je vzťah medzi škodcami a užitočným hmyzom pre vás hlavnou témou. Prvého možno ľahko odohnať druhým. To prináša život do záhrady bez toho, aby ste museli zaťažovať vlastné zdravie a prírodu škodlivými chemikáliami. Viac sa o tom môžete dozvedieť z nedávno uverejneného článku na našom webe.

V prírodnej záhrade má príroda najvyššiu prioritu

Lavička v interiéri - vytvorte prírodnú záhradu

Fascinácia estetikou prírody

O tomto poslednom aspekte prírodnej záhrady budeme diskutovať podrobnejšie. Do značnej miery určuje vonkajšie, t.j. estetické vnímanie takéhoto projektu. Do akej miery sa musíte zapojiť do prírody, aby vyzerala krásne a príťažlivo? Tradičné záhradné štýly siahajú hlboko do štruktúry tohto. Pri prírodnej záhrade sa naopak oveľa viac spoliehate na to, že sa stará o samotný dizajn nádhernej krajiny.

Takáto záhrada sa ľahko udržiava

vytvorte veľmi krásnu zenovú záhradu - prírodnú záhradu

Prenos prírodných živlov do vašej vlastnej záhrady

V prírodnej záhrade sa prvky zo skutočnej krajiny takpovediac prenesú na vaše vlastné vnútorné nádvorie. Potom majú tendenciu sledovať vlastnú dynamiku vývoja. Potom počkáte a budete do značnej miery prekvapení. V nasledujúcom texte bude starostlivosť obmedzená iba na to nevyhnutné. Pri vytváraní prírodnej záhrady by ste sa mali určite viac zamerať na organický vzhľad a menej na umelé detaily.

Brať prírodu ako vzor je v skutočnosti veľmi stará tradícia

Na obrázku - nádherný les - vytvorte prírodnú záhradu

Monochromatický vzhľad

Ak chcete vytvoriť prírodnú záhradu, mali by ste vo všeobecnosti uprednostňovať rastliny nenáročné na starostlivosť. Výnimkou sú kvety s nádhernými kvetmi, o ktoré by ste sa mali neustále starať. Z tohto dôvodu prírodná záhrada vo väčšine prípadov vytvára monochromatický charakter. Rastú takzvané lúčne kvety, ktoré majú skôr jemný charakter. To je tiež hlavný dôvod, prečo je prírodná záhrada v zásade zo štylistického hľadiska považovaná za modernú.

Prírodné zdroje vody sú ideálnym riešením pre charakter prírodnej záhrady

Vytvorte si malé jazierko v prírodnej záhrade

Krása, ktorú môžete vnímať všetkými zmyslami

Krása prírodnej záhrady by mala rozmaznávať všetky naše zmysly. Pokojný monochromatický charakter uvoľňuje naše oči. To nám dáva príležitosť vnímať malé, nie tak veľkolepé, ale najmä očarujúce detaily. Aj tie najmenšie lúčne kvety potom pôsobia ako zázrak prírody. Pri vytváraní prírodnej záhrady sa často používa mnoho voňavých rastlín. Takže pobyt tam sa stane prírodnou aromaterapiou. Vtáky a hmyz, ktoré sme pozvali do našej záhrady prostredníctvom vtáčieho domu alebo inými opatreniami, fascinujú príjemnými zvukmi..

Inšpirujte sa skutočnou prírodou pre svoju záhradu 

Monochromatický minimalizmus - vytvorte prírodnú záhradu

Plánovanie krajiny, DIY projekty a prírodné materiály

Ako sme sľúbili, máme niekoľko návrhov na individuálny dizajn prírodnej záhrady. Tu nasledujú.

Vytvorte prírodnú krajinu

Najprv by ste si mohli naplánovať svoju vlastnú krajinu. Mohla by vás fascinovať príroda. Mimochodom, táto stratégia je v ázijskom a budhistickom záhradnom dizajne veľmi bežná. Na jednej strane by ste mohli zdôrazniť prírodné vlastnosti. Nerovný bod by bolo možné vysadiť tak, aby vyzeral ako malý zelený kopec v záhrade. Môžete si tiež vytvoriť malé jazero a obklopiť ho kameňmi podľa vzoru prírody. Vytvorte malý „les“ z ovocných stromov alebo kríkov.

Materiály, ktoré prirodzene starnú, sú v prírodnej záhrade prioritou

Vytvorte si prírodnú záhradu - kútik na oddych

DIY projekty

Domáci nábytok je rovnako umelý ako ostatné. Ale vaša charizma je do značnej miery determinovaná určitou spontánnosťou a nestrannosťou. To zodpovedá myšlienke vytvorenia prírodnej záhrady.

Prírodné materiály, ktoré „starnú“ prirodzeným spôsobom

Na úpravu terénu by ste mali vyberať umelé materiály, ktoré časom prirodzene začnú byť krajšie. S kameňom, to by bol časom vývoj nádhernej patiny. Drevo a kov by za tie roky mohli vyzerať aj elegantnejšie. To neznamená, že by ste mali úplne vynechať údržbu týchto materiálov. Pravdepodobne ich budete musieť medzi tým upraviť, aby neboli zničené poveternostnými podmienkami. Ich nedokonalosti by ste nemali skrývať, ale umne ich zdôrazňovať. Prírodná záhrada vyzerá štýlovo a autenticky zároveň.

Pekná lúka na dvore? Prečo nie??

Vytvorte prírodnú záhradu - nádhernú prírodnú krajinu

Prírodná záhrada a interiér

Vnímanie záhrady v kontexte „životného prostredia“ sa pred niekoľkými rokmi úplne zmenilo. Je to skôr jeho neoddeliteľná súčasť a nie rozšírenie. Ak vytvárate prírodnú záhradu, pravdepodobne by to veľmi prirodzene korešpondovalo s minimalistickým alebo moderným interiérom. V takom prípade dbajte na to, aby tvary v popredí zodpovedali tvarom interiéru. Vďaka veľkým oknám a vhodnému typu dizajnu okien bolo možné vo vnútri lepšie vnímať aj vonkajšiu krásu prírody. Takýmto spôsobom by ste prakticky odstránili hranice medzi vnútorným a vonkajším.

Prajeme vám veľa zábavy vo vašej kreatívnej a krásnej prírodnej záhrade!

Prírodná záhrada môže vyzerať rovnako štruktúrovane

Vytvorte prírodnú záhradu - vytvorte predhradie

Vytvorte prírodnú záhradu - krásne kríky a lavičky

Vytvorte prírodnú záhradu - kamene a voda - skvelé nápady

Zdôraznite čaro prírodnej krajiny

Vytvorte prírodnú záhradu - skvelé lúčne kvety

Rozloženie prírodnej záhrady v ázijskom štýle

Vytvorte prírodnú záhradu - krásnu lúku - nápady na záhradu

Tento druh záhradného dizajnu je pochúťkou pre všetky zmysly 

Vytvorte nápady na prírodný skalný kvet

Vytvorte prírodnú záhradu - zelenú a ďalšie prírodné akcenty

Vytvorte prírodnú záhradu na zámku

Monochromatický charakter je zvyčajne osviežený svetlými akcentmi

Vytvorte prírodnú záhradu - jazero s krásnymi rastlinami

Prírodná záhrada vytvára veľmi pekné nápady

Prírodná záhrada je krásna a vyžaduje si menšiu údržbu

Vytvorte prírodný záhradný zenový záhradný most

Prírodná záhrada vytvára dizajn záhrady s umelou krajinou

Vytvorte prírodnú záhradu Vzrušujúci dizajn záhrady

Ľudia radi spájajú jednoduchosť a krásu

Vytváranie prírodnej záhrady, zdržanlivý štýl

Vytvorte si odpočinok a relaxáciu v záhrade prírodnej záhrady

Vytvorte krásnu prírodnú krajinu. Vytvorte prírodnú záhradu

veľmi pekné nápady - vytvorte prírodnú záhradu

V ázijskej kultúre existuje veľa inšpirácií pre prírodnú záhradu

veľmi krásne prírodné prvky - vytvorte prírodnú záhradu

Kamene a prírodná krajina - vytvorte prírodnú záhradu

skvelý dom v záhradnom dizajne - vytvorte prírodnú záhradu

Rôzne prvky v dizajne brány - vytvorte prírodnú záhradu

Lúky a krásne kríky - vytvorte prírodnú záhradu