Dažďové sudy zaisťujú ekologické zavlažovanie záhrady

 

Ekonomické zavlažovanie v záhrade sudmi s dažďovou vodou

Zber dažďovej vody a jej využitie na zavlažovanie záhrady je prastará záhradnícka metóda, na ktorú sa v dnešnej dobe trochu zabúdalo. Napriek tomu je táto ekologická forma zalievania rastlín známa mnohým starším nadšencom záhradníctva a stále viac mladých ľudí hľadá ekologické alternatívy k zavlažovaniu vzácnou pitnou a podzemnou vodou..

Sú takou alternatívou Dažďové sudy, ktoré sa osvedčujú ako vynikajúce nádrže na dažďovú vodu. Dažďový sud chráni nielen prírodu, ale aj vašu peňaženku – dostatočný dôvod pokračovať v čítaní nasledujúcich riadkov …

Dažďové sudy na zber závlahovej vody

Dažďové sudy Nádrž na dažďovú vodu Kreatívne nápady na záhradu Dažďový sud Amfora

Ak máte krásnu záhradu alebo početné balkónové rastliny, pravdepodobne ste oboznámení s problémom častého zalievania rastlín v lete. Dažďový sud môže tento problém úplne vyriešiť a dodať vašim rastlinám sviežosť aj v období sucha.

Zbierajte dažďovú vodu a v lete polievajte záhradné rastliny

Vodné pažby nádrže na dažďovú vodu dažďové vody na pažbu amfora záhradné rastliny

Dažďová voda zachytená dažďovým sudom slúži výlučne na polievanie záhrady. Ak chcete využívať dažďovú vodu aj pre domácnosť, potom potrebujete kompletný systém dažďovej vody, ktorý zbiera dažďovú vodu zo žľabu do cisterny, ktorá je umiestnená pod zemou.

Na rozdiel od systému dažďovej vody je dažďový sud veľmi jednoduchý systém. Dažďová voda prúdi zo žľabu zvodovým potrubím do dažďového suda. Zberač dažďa, známy tiež ako zvodový filter, spája dažďový sud so zvodom. Zberač dažďa filtruje nečistoty a listy z vody a vypúšťa dažďovú vodu do dažďového suda. Keď je dosiahnutá maximálna hladina naplnenia, voda preteká zvodovým potrubím do kanalizácie.

Jednoduché pripojenie k zvodu

Dažďové sudy spájajú nádrže s dažďovou vodou Nápady na záhradu Dažďová sudová amfora

Naskrutkovaný kohútik umožňuje čerpanie vody z dažďového suda, ktorý je v zásade uzavretý, aby voda zostala čo najčistejšia a bez komárov a lariev. S vekom je dažďová hlaveň tiež vhodná pre deti.

Vodu z dažďového suda je možné naplniť do kanvice vodovodným kohútikom

Graf dažďové sudy nádrž na dažďovú vodu záhradné nápady dažďový sud

Voda z dažďového suda je mäkká a má nízky obsah vápna, a preto je lepšia pre vaše záhradné rastliny. To je ďalší dôležitý prínos, prečo by ste mali zbierať dažďovú vodu.

Urobte pre rastliny niečo dobré a zalejte ich dažďovou vodou

Dažďové sudy Zásobník dažďovej vody záhradné nápady dažďový sud amfora

Dažďové sudy nie sú len praktickou dažďovou nádržou, ale môžu byť aj elegantným záhradným doplnkom. Okrúhly, hranatý alebo tvarovaný ako stará grécka amfora, sud s dažďovou vodou môže byť skutočným pútačom pozornosti vo vašej záhrade.

Dažďové sudy z plastu odolného voči UV žiareniu ponúkajú dekoratívny vzhľad z imitácie prírodného kameňa alebo terakotovej farby a sudy z dažďa z pravého dreva zaisťujú prirodzený vzhľad v rustikálnom štýle.

Dažďová hlaveň vo vzhľade prírodného kameňa

Dažďové sudy Nádrž na dažďovú vodu záhradné nápady Grafický dažďový sud hranatý

Dažďové sudy s atraktívnym dizajnom si môžete kúpiť aj online, napr Benz24.de, kde nájdete široký sortiment dažďových sudov a systémov na dažďovú vodu.

Vyberte si dažďový sud, ktorý harmonicky zapadne do vášho záhradného prostredia a urobí niečo dobré pre prírodu!

Dažďové sudy sú ozdobou záhrady

Dažďové sudy Stena zásobníka dažďovej vody Graf dažďový sud hranatý

Polyratanová dažďová hlaveň

Dažďové sudy Nádrž na dažďovú vodu Záhradné nápady Krysí nábytok Dažďový sud plastový

Na trhu nájdete dažďové sudy s objemom 200 až 1000 litrov

Dažďové sudy zásobník na dažďovú vodu, hranaté drevené obloženie

* Všetky obrázky v článku predstavujú produkty Graf