Docela balkónové rastliny na chladné obdobie

pekné balkónové rastliny pre tekvice v chladnom období

Krásne balkónové rastliny na jeseň

 Je čas premýšľať o výsadbe okenných boxov na chladné obdobie. Či už ide o rôzne druhy vresu, odolných tráv, skimmií, brečtanov, strieborných listov alebo vždyzelených výťahov – výber v škôlkach a záhradných centrách je teraz najväčší.

Ktoré rastliny sú mrazuvzdorné?

Rôzne druhy kvetináča vresu letného pekne balkónové rastliny na jeseň

Medzi kvitnúce rastliny patria vresovité druhy, Napríklad vres obyčajný, najvhodnejšie na zimnú výsadbu. Udržujú svoje kvety a farby aj v permafroste a snehu. Odporúčame odrodu Calluna „Gardengirls“, ktorá je k dispozícii v rôznych odtieňoch červenej a bielej. Stálezelené výťahové rastliny sú tiež robustné. Tu si môžete vybrať medzi nízkym a sférickým alebo mierne vyšším a vzpriameným rastom.

Niektoré druhy vresu na balkón

Záhradné jesenné balkónové rastliny kvetináče druh vytrvalý

Strieborné tóny prinášajú do výsadby ostnatý drôt a strieborný list

strieborné listy strieborné tóny pekné balkónové rastliny na chladné obdobie

Skimmia, ktorá je k dispozícii ako ovocná a kvitnúca rastlina, je vhodná aj na zimnú balkónovú výsadbu. Brečtan a odolná tráva sú ďalšie rastliny do okenných boxov a kvetináčov.

Skimmia na zimné výsadby

pekné balkónové rastliny na chladnú sezónu

Aké rastliny sú vhodné na balkón?

Druhy balkónových rastlín na chladné obdobie

V zásade sú všetky odolné rastliny vhodné na balkón. Preto je to, čo je zasadené, ponechané na osobnom vkuse a štýle. Pozor však treba na robustné rastliny v rastlinných boxoch na balkón. Tieto boxy sú zvyčajne pripevnené k balkónovému parapetu a sú obzvlášť vystavené vetru a chladu na rozdiel od vysadených kvetináčov, ktoré je možné nastaviť chránenejšie. Zvlášť vhodné sú tu druhy vresu, ostnatého drôtu, zdvíhania a brečtanu. Výsadbu môžete uvoľniť vetvami forche a hodvábnej borovice, ktoré sú vložené medzi ne.

Rozmanitosť odolných druhov rastlín na balkóne

pekné balkónové rastliny na chladné obdobie

Kedy a ako sadiť?

V závislosti od regiónu by mali byť rastliny od začiatku do konca októbra vysadené v čerstvej, dobrej črepníkovej pôde, aby mohli ešte zakoreniť. Výsadbu je možné vykonať pomerne husto, pretože rastliny už nerastú alebo rastú len málo. Zároveň sa navzájom chránia na základni pred chladom a mrazom. Všetky rastlinné boxy s odtokom sú vhodné, pretože zalievanie sa musí vykonávať v bezmrazých dňoch aj v chladnom období.

        Farebné, svieže jesenné kvety Jesenné kvety krásne balkónové rastliny na jesenné chladné obdobie Na jeseň ozdobte balkón fialovým vresom vres fialová farba druh rastlín balkón  Množstvo jesenných rastlín Balkónové rastliny na jesennú dekoráciu v chladnom období