Domov z divočiny: prvky dobrodružnej krajiny

Z divej domácej rastliny rastú purpurové voňavé kvety

Domov z divočiny: prvky dobrodružnej krajiny

Skúsenosti z prírody nám môžu poskytnúť veľa lekcií pri navrhovaní našej záhrady. Pretože v prírode je toľko krás, že nemusíte vôbec dodávať ďalšiu vodu alebo hnojivo a stále sú rozprávkovo krásne.

To platí napríklad pre zelené lúky, pre listy na jeseň so žltohnedými a oranžovými odtieňmi a balvany, ktoré odplavujú malé a veľké rieky.

Ako sa cítite pri pohľade na veľké stromy, ako sú javory alebo koberce vyrobené z králičích zvonov? Túto jednoduchosť a sviežosť je možné preniesť aj do vašej záhrady.

Príroda je divoká a spontánna. Ich krajina sa však stala vzorom pre krásne a úspešne navrhnuté záhrady všetkých úrovní.

Poprední dizajnéri v posledných rokoch ukazujú myšlienku regionálneho dizajnu v oblasti záhradníctva. Dnes by sme s vami chceli prediskutovať hlavné princípy tohto dizajnu.

Jednoduchosť

Domov z divočiny chodník dekorácia stromov

Zdržanlivosť a jednoduchý dizajn vecí zaisťujú otvorenú a mystickú atmosféru aj v tom najkomplikovanejšom záhradnom dizajne.

Váza z fontány s chodníkom pre divočinu

Lesy stromov vytvárajú mystickú atmosféru a necháte sa premýšľať, čo sa za nimi skrýva. Jednoduchý pôdorys podporuje harmóniu a nepôsobí proti nej. Na obrázku tu vidíme zmysluplný a zároveň jednoduchý dizajn. Deti tu môžu voľne kombinovať svoj čas. Neexistuje nič také, ako komplikovaná a nákladná výsadba, ktorú je možné zničiť.

Záhrada je skutočne príjemná vďaka tieňu a prirodzenému pozadiu stromov. Ak žijete v štvorsezónnom podnebí, možno nájdete stromy, ktoré sú v zime obzvlášť zaujímavé. Postarajú sa o to, aby bola pochmúrna nálada rozptýlená aj v tejto sezóne.

Kríky môžu poskytnúť hustý kryt zeme.

Akonáhle je táto záhrada naplánovaná a realizovaná, môže sa ďalej rozvíjať takmer bez zasahovania ľudí

Z domu z divočiny veľký záhradný dizajn s kamenným nádvorím

Každá jedna rastlina v tejto krajine pôsobí veľkým dojmom triezvo a jemne. Pôsobivé záveje vždyzelených rastlín tiež pomáhajú minimalizovať potrebu ľudského zásahu.

Deti tam môžu voľne behať alebo bicyklovať. Poškodenie je malé a dá sa ľahko skryť

Z domácej záhrady z divočiny, samozrejme, pešo

Behať medzi rôznymi oblasťami je čistá radosť

Z divej domácej rastliny rastú purpurové voňavé kvety

Zvislé a upscale jasné čiary umožňujú komprimovať priestor. Sekery, steny, stromy a vysoké vždyzelené rastliny vytvárajú jedinečný priestorový zážitok. Stojí za to, aby ich každý zvážil pre svoju vlastnú záhradu.

Tu sa zdá vhodné vykresliť neskoré diela Wolfganga Oehmeho. Podľa môjho názoru veľmi významne prispel k rozvoju záhradného dizajnu vo všeobecnosti. V našom prípade jeho spoločnosť navrhla nižšie uvedenú terasu z prírodného kameňa s množstvom vždyzelených stromov. Stoličky Bertoia sú krásne a vreteno v pozadí zaisťuje dobré vetranie.

Bol vytvorený dobrý plán pohybu vzduchu. To je nevyhnutné pre prežitie záhrady a pohodu v nej. Až potom by mal byť založený zvyšok plánovania.

V ideálnom prípade by mali rôzne záhradné oblasti navzájom súvisieť. Presne to sa dosiahlo prostredníctvom týchto oblastí pokrytých kameňmi. Jedna izba bola určená na jedenie a druhá je v krytej časti dvora.

Ale obe ponúkajú iný pohľad na rovnakú záhradu.

Tajomstvo

Z voľnej prírody do domu záhradný plot prednými dverami

Milujete stromové jaskyne rovnako ako ja? Tieto pohľady sa mi zdajú prostredníctvom mriežky a vzniká vo mne pocit neporovnateľnej záhady. Cítite sa preto povzbudení byť kreatívnejší a skúmať viac. Je to len dobré pre ľudskú myseľ!

opakovanie

Z divočiny-domov-chodník-rastlina-vaňa

Veľké stromy môžu z riadu urobiť idylu. Vtáky sedia pri okne, keď robíte každodenné úlohy. Tak zmiznú nenávidené hranice medzi vnútornosťou a vonkajškom. Myšlienka výsadby je aj tu veľmi jednoduchá. Podľa mňa je lepšie veľa pestovať z tej istej rastliny, ako začať s rôznymi druhmi.

Všetky prvky prírody môžu byť krásne v správnom kontexte

Domov z divočiny chodníčkom a trávnikom

Opakovanie správnych prvkov na správnom mieste urobí zázraky.

Ktorý prvok z prírody by ste použili vo svojom dome? Myslite na harmóniu, ticho a jednoduchosť, ktoré dosiahnete týmto opakovaním … Učte sa od prírody, navrhujte podľa nej a nie podľa komplikovaného spôsobu podobného ľuďom, ak chcete dosiahnuť skutočné nadšenie a pokoj. Práve k tomu by vás mal tento príspevok inšpirovať! Vyšlo to??