Živý plot z ibišteka – kvitnúca clona súkromia do záhrady

Ochrana súkromia v záhrade je u nás veľmi diskutovanou témou. Najmä preto, že záhrada vyzerá útulne a príjemne, iba ak je chránená pred zvedavými pohľadmi. A v neposlednom rade správna obrazovka ochrany osobných údajov zdobí váš vlastný vonkajší priestor. Zo všetkých týchto dôvodov by sme vám chceli predstaviť ďalší nápad na efektívnu ochranu súkromia vo vašej vlastnej vonkajšej oblasti, a to živý plot z ibišteka. V nasledujúcich riadkoch sa môžete dozvedieť, čo ich odlišuje a aké sú ich výhody.

Živý plot z ibišteka predstavuje farebnú a sviežu obrazovku ochrany osobných údajov

ibištek živý plot krásne záhradné kry živé rastliny

Ibištekový živý plot – prečo je prospešný?

Niektoré kríky sú veľmi vhodné ako živé ploty. Zvlášť, keď ukazujú krásne kvety. Ibištek je často uprednostňovaný pre kvitnúci živý plot v záhrade. Stále sa mu hovorí marshmallow ruže a má krásne kvety a husté lístie. V závislosti od rezu môže ibištek rýchlo rásť a po krátkom čase vytvoriť skvelý nepriehľadná obrazovka ochrany osobných údajov Ponuka.

Môže dosiahnuť výšku 1,5 až 2 metre. Môžete teda vysadiť niekoľko kríkov ibišteka vedľa seba ako živý plot a v lete sa tešiť z nádhernej hojnosti kvetov. Ale iba v lete ponúka ibištek nepriehľadný záhradný živý plot, takže je to sezónna obrazovka ochrany súkromia.

Ak však vždyzelený záhradný živý plot chráni majetok pred zvedavými pohľadmi po celý rok, žiadny živý plot z tuje a tisu nemôže dosiahnuť dekoratívnu hodnotu záhradného živého plotu z ibišteka. Ibištek kvitne zmiešaný a preto lahodí oku celé leto. Vďaka tomu je populárny dekoratívny prvok v každej záhrade. Tento živý plot je ideálnou ochranou súkromia v lete, ak chcete dosiahnuť pocit dovolenky vo svojom vlastnom vonkajšom areáli. Útulné posedenie môžete vytvoriť aj vo vonkajšej časti, kde môžete nerušene relaxovať a načerpať novú energiu. Ibištek je tiež celý nenáročná starostlivosť a z tohto dôvodu je veľmi preferovaný ako obrazovka ochrany osobných údajov. Pretože vaša vlastná záhrada je navrhnutá ako miesto na oddych v lete, kde starostlivosti musí byť čo najmenej.

Pre mnohých záhradníkov je ibištek ideálnou alternatívou k ochrane súkromia záhrady

ibištek živý plot kvitnúce živé rastliny nápady záhradného dizajnu

Niekoľko kríkov ibišteka umiestnených vedľa seba ponúka nádhernú súhru farieb. Môžete si teda vybrať odrodu ibišteka vo vhodnej farbe v závislosti od štýlu záhrady. Početné odrody ibišteka sa navzájom líšia aj tvarom kvetov a mrazuvzdornosťou. Niekoľko odrôd je odolných rastlín živého plotu a stačí ich v zime primerane chrániť, aby budúci rok opäť kvitli.

V skutočnosti je ibištekový živý plot vhodný iba ako nepriehľadná obrazovka na ochranu osobných údajov v letných mesiacoch. Ak však vysadíte kríky ibišteka spolu so skoro kvitnúcimi alebo vždyzelenými kríkmi, zo živého plotu sa stane celoročná obrazovka ochrany osobných údajov.

Marshmallow ružová kvitne v ružovej, modrej a bielej farbe

ibištek živý plot nápady ibišteka záhradný živý plot leto

Tipy na starostlivosť o záhradný živý plot ibišteka

Ibištek patrí do čeľade slezovitých. Pôvodom je z Ázie.

Ibištekový živý plot musíte vysadiť na jar. Kvitne od júla do septembra. Miesto pre ibištek musí byť slnečné až čiastočne zatienené a pôda musí byť dobre odvodnená a bohatá na živiny. Udržiavanie záhradného živého plotu ibišteka nevyžaduje veľa úsilia. Na jar je potrebné prerezávanie. Až potom rastlina bujnejšie kvitne. Ročný strih je preto potrebný pre dobre udržiavaný a krásny živý plot. Živý plot by ste mali strihať nahor v lichobežníkovom tvare, aby aj spodné časti rastliny získali dostatok svetla. Ale aj ibištekový živý plot, ktorý voľne rastie, vyzerá celkom pekne. Pokiaľ to záhradný priestor neumožňuje. Potom však musíte klásť osobitný dôraz na dobre udržiavaný záhradný živý plot a napríklad pravidelne odstraňovať zvädnuté konáre.

Ďalšie tipy, ako sa správne starať o svoj ibištekový živý plot:

  • Živý plot ibišteka pravidelne zalievajte. Živý plot potrebuje dostatok vody, najmä v suchých obdobiach. Živý plot je vhodné prihnojovať tekutým hnojivom každé dva týždne. Všimnite si však, že okrasné drevo je veľmi citlivé na podmáčanie!
  • Choré listy by mali byť ihneď odstránené. Týmto spôsobom sa choroba nerozšíri po celom živom plote.
  • V zime musíte pôdu prikryť kôrovým mulčovaním, kefou alebo suchými listami, aby ste rastlinám poskytli dobrú ochranu pred zimou..

Údržba záhradného živého plota ibišteka je veľmi nízka

ibištekový živý plot nápady čerstvej záhrady záhradný dizajn leto

Ibištek prináša do vášho vonkajšieho priestoru chladný, exotický nádych

živý plot ibišteka živá záhrada ibišteka syriacus

Záver: Ibištek obzvlášť krásne kvitne a stáva sa veľmi nepriehľadným, čo z neho robí perfektnú obrazovku na ochranu osobných údajov v lete. Ak teda hľadáte pre svoju nehnuteľnosť prirodzenú a zároveň dekoratívnu clonu na ochranu osobných údajov, musíte sa na ibištek spoľahnúť. Vopred si ale dobre premyslite, ako budete navrhovať ibištekový živý plot. Bolo by dobré prediskutovať váš nápad so susedmi, aby sa z vášho kvitnúceho záhradného živého ibišteka nestal problém.

Ružový marshmallow navodzuje v záhrade sviatočnú náladu

ibištek živý plot kvitnúce nápady záhradného dizajnu v lete

Hibiscus je skvelá sezónna obrazovka na ochranu osobných údajov

ibištekový živý plot, ktorý sa v lete správne stará o zodpovedajúce obrazovky ochrany osobných údajov

Pre kompaktný živý plot je potrebné pravidelné strihanie 

ibištek živý plot kvety ibišteka svieža záhradná nápady

Ružový marshmallow sa veľmi ľahko krája

ibištek živý plot červené kvety nápady farebné záhrady

Jednotlivé plochy v záhrade môžete ohraničiť aj rozkvitnutým ibištekovým živým plotom

živý plot z ibišteka prospieva letným nápadom na ochranu súkromia

Rozkvitnutá obrazovka na ochranu osobných údajov je veľkým lákadlom v každej záhrade

živý plot ibišteka kvitnúce kríky živé ploty

Živý plot z ibišteka neponúka celoročné súkromie v záhrade, ale v lete skvele upúta pozornosť

tipy na starostlivosť o tvar ibišteka

Ibištek sa nazýva aj záhradný jastrab

ibištekový živý plot kvitnúce živé ploty rôznych farieb

Ak je ibištek vysadený na slnečnom mieste, poteší majiteľa záhrady sviežimi kvetmi

živý plot ibišteka, ktorý sa správne stará o rôzne odrody, čerstvé farby

Užite si v lete krásne more kvetov

tipy na starostlivosť o živý plot ibišteka Ochrana súkromia záhrady