Jednoduchý, príjemný predný dvor – záhradný dizajn

pozvanie pred domom tipy na tulipány jar

Jednoduchý, príjemný predný dvor – záhradný dizajn

Niekedy je najlepší plán jednoduchý plán. V tomto prípade celoročná záhrada vyvinutá krajinným dizajnérom Kristopherom Dabnerom, ktorý používa ľahko rastúce druhy rastlín na vytvorenie predzáhradky, vyzerá dobre a sviežo vo všetkých štyroch ročných obdobiach.

Dlho kvitnúce trvalky ako coreopsis, denivka či mletá bylina ponúkajú veselé jarné farby a atraktívnu živosť, keď práve nekvetú. Maidengrass a tis obyčajný sú farebné aj v zime, keď trvalé rastliny spia pod snehom.

Zlepšite kvalitu svojej pôdy – príjemný dvor

pozvánka na tipy na predzáhradku humus zemnej pôdy

Pred výsadbou skontrolujte, či má vaša pôda dobrý, drobivý povrch (napríklad čokoládovo hnedý koláč). Ak trochu stlačíte v ruke, niečo sa bude držať pohromade, ale napriek tomu sa ľahko rozpadne. Na zlepšenie kvality pôdy použite nasledujúcu poznámku.

Dobrý nápad, ako navrhnúť predzáhradku

Pozývame na nápad predného dvora s fialovým fasádnym oknom domu

Ílovitá pôda: Pridajte toľko organického materiálu – kompostu, kompostovaného hnoja, bielenej machovej rašeliny alebo humusu – koľko chcete. Ak pridáte iba piesok, riskujete vytvorenie takmer načrtnutej látky. Piesok najskôr zmiešajte s bieliacou machovou rašelinou alebo kompostom a potom opatrne vmiešajte do pôdy. Každý rok pridajte organický materiál.

Americký dom – biely drevený záhradný plot

príjemná predzáhradka nápady tipy plot drevo biela

Piesočnatá alebo štrbinová pôda: Humusovú pôdu zmiešajte s kompostom alebo bielenou machovou rašelinou a pridajte ju do pôdy.

Alkalická pôda: Na záhony rastlín zmiešajte rašelinu alebo listovú pôdu, aby sa jemne znížilo pH. Alebo primiešajte síru do pôdy pre rýchlejší účinok. Niektoré rastliny, ako sú azalky, rododendrony, kamélie a čučoriedky, potrebujú kyslé pôdy..

Chodník na prednom dvore vedie k predným dverám domu

pozvanie pred domom tipy na vchodové dvere tehlové múry

Tip do záhrady: Pridajte organický materiál na farbenie pred výsadbou. Dabner dáva prednosť lokálne dostupnému kompostu, ktorý vyrábajú záhradné centrá alebo súkromné ​​spoločnosti. Ak chcete nájsť zdroj vo svojej oblasti, pozrite sa na zlaté stránky v časti „Recyklácia“.

Typická americká predzáhradka – schody pred vchodové dvere

tipy na predzáhradku - nápady na záhradný dizajn

Plán

Napriek tomu, že je rastlina navrhnutá pre oblasť Kansas City v štáte Missouri (zóna 5), ​​väčšine rastlín sa bude dariť vo väčšine USA. Najlepšie výsledky dosiahnete pestovaním na plnom slnku; väčšina rastlín bude dobre fungovať aj čiastočne v tieni. Ak chcete zaistiť dobré výsledky vo svojej oblasti, kupujte rastliny v miestnych záhradníckych predajniach.

Hlavná časť plánu meria asi 8 stôp na 6 stôp, ale záhradu je možné ľahko rozšíriť alebo zmenšiť zmenou každého počtu druhov rastlín..

Výsadba: schéma a materiály

ľahko pozvateľné nápady jarné diagramy projektov

A. Zimostráz „Zimný drahokam“ B. Trpasličí Alberta smrek C. ‘Crimson Pygmy’ barberry D. ‘Hicks’ tis E. Kórejské orgovánové štandardy F. ‘Powis Castle’ artemisia G. ‘Golden Fleece’ goldenrod H. ‘Becky’ Shasta daisy I. ‘Butterfly Blue’ pincushion flower J. Motýlí krík K. Coreopsis L. „Malá špirála“ Ruský mudrc M. Stoke aster N. „Goldsturm“ čiernooká Susan O. „May Night“ salvia P. „Happy Returns“ daylily Q. „Blue River II“ ibištek R. ‘Purple Smoke’ baptisia S. ‘Gracillimus’ rodná tráva T. Rozmanité letničky

Pozvánka na prednú dvoranovú zábradlie s bielou mriežkou

Krásny, udržiavaný záhradný dizajn

pozvánka na tip na jarný plán predného dvora