Jesenné rastliny: 7 vytrvalých rastlín vytvára v záhrade farebný nepokoj

Zanedbávate svoju záhradu na jeseň a v zime? Tento rok to môžete zmeniť. Skutočne ste schopní udržať svoj vonkajší priestor svieži a farebný, aj keď teplota klesne, výberom správnych jesenných rastlín. Ak tomu neveríte, čítajte ďalej a uvidíte sami. S týmito jesennými rastlinami bude vaša záhrada kvitnúť aj na jeseň a v zime.

Ktoré jesenné rastliny poznáte?

Dahlia kvitnúce jesenné rastliny odolné záhradné rastliny

Jesenné rastliny vytvárajú v záhrade nepokoje

vytrvalá astra kvitne záhradné rastliny na jeseň

Je september ten pravý čas na sadenie? Áno, poveternostné podmienky sú na to skutočne priaznivé. Pôda je ešte teplá a dostatočne prší na výsadbu jesenných rastlín. Vytvorte si teda farebnú záhradu s kvitnúcimi odolnými rastlinami a vychutnajte si ich nádheru. Ďalej uvádzame niekoľko jesenných rastlín, ktoré sú skvelé pre váš cieľ.

Kvitnúce záhradné rastliny, ktoré sú mrazuvzdorné

Cyklámenové záhradné rastliny jesenné jesenné rastliny vytrvalé

Jesenné rastliny dodávajú záhrade farbu

Koncom jesene je farba o niečo ťažšia, ale na jeseň asteri ukážu levanduľovo modré lístky s jasne žltou v strede. A skúste nájsť priestor pre rozkvet kamélií v zime. Na Vianoce prinášajú nečakane exotické kvety, ktoré sú obzvlášť krásne. Potrebujú však kyslú pôdu, takže budete možno musieť naplniť svoj vonkajší kvetináč vhodným kompostom.

Krásu kvitnúcich záhradných rastlín si môžete užívať po celý rok

Jesenné cyklamény vysádzajú odolné rastliny

Okrem našich vyššie uvedených návrhov existujú aj ďalšie rastliny kvitnúce na jeseň, ktoré môžete zasadiť do svojej vlastnej záhrady. Či už ste začiatočník alebo skúsený záhradník, tieto jesenné rastliny premenia vašu záhradu na kvitnúcu jesennú oázu. Nasledujúce jesenné rastliny a kríky môžu odolať premenlivému počasiu a odolávať chladu a vetru, aby priniesli farebný nádych a rozjasnili chladné jesenné dni.

Nápor farieb na jeseň

Dahlia aster kvitnúca jeseň rastliny vytrvalé záhradné rastliny

7 jesenných rastlín, ktoré nádherne kvitnú

krokus

Drsnejšie jesenné počasie tlačí krokusy hore po zemi, čo z nich robí perfektnú zimu odolnú rastlinu pri nízkych teplotách. Ikonické kvety v tvare misky vyzerajú skvele v záhrade aj v kvetináčoch na balkóne. Ak však chcete krokusy zasadiť priamo do záhrady, je lepšie to urobiť pod stromom alebo v blízkosti kríka, kde sú chránené pred silným dažďom.

Krokus je odolný a môže krásne kvitnúť aj na snehu

Jesenné krokus žlté odolné rastliny

Fialové kvety uprostred zimy

Jesenné krokus purpurový sneh odolné rastliny

Cyklámen

Populárny hrdina rastlinného sveta, cyklámen, môže kvitnúť od jesene do jari. Jeho kvety sú v odtieňoch červenej, ružovej a bielej a vyzerajú fantasticky v kvetináčoch alebo pod stromami. Cyclamen hederifolium je bežnou voľbou pre jesenné kvety, pretože prežije zimné počasie relatívne bez poškodenia.

Cyklámeny kvitnú aj pri nízkych teplotách

Cyklámenové záhradné rastliny opadávajú jesenné rastliny

Mníšstvo

Podobne ako masliak, aj mníšstvo má krásne žlté kvety a najlepšie sa hodí na pestovanie pod listnatými stromami a kríkmi. Žlté mníšstvo uprednostňuje bohatú a vlhkú pôdu v tienistých častiach záhrady.

Mníšstvo môže kvitnúť v rôznych farebných odtieňoch

Aconite monkshood jesenné rastliny záhradné odolné rastlinyJesenné rastliny Monkshood záhradné odolné rastliny

Pansy

Niektoré odrody macešky však nekvitnú, keď sa poriadne ochladí. V takom prípade by ste sa mali rozhodnúť pre špeciálne odrody kvitnúce v zime, ktoré kvitnú až do neskorej jari. Nával farieb tak môžete vo vlastnej záhrade zažiť po celý rok.

Macešky sa môžu cez zimu ľahko dostať

Macešky záhradné rastliny opadávajú jesenné rastliny

Sneh a zima nie sú pre jemnú macešku žiadny problém

Maceškové záhradné rastliny opadávajú jesenné rastliny vytrvalý sneh

Heather

Vytrvalý vres sa často vyskytuje na slatinách, pretože je to všestranná rastlina, ktorá si dokáže poradiť aj so zlým počasím. Táto odolná rastlina má ružové, biele a purpurové okvetné lístky a je ideálna pre záhradné aj črepníkové rastliny na balkóne.

Kvitnúce záhradné rastliny na jeseň

Vresové záhradné rastliny jesenné rastliny odolné

Jesenné astry

Jeho malé levanduľovo modré kvety sú viditeľné na konci leta a na jeseň a skutočne ožijú iba vo večernom svetle. Astra miluje veľa slnka a dobre priepustnú pôdu. Túto jesennú rastlinu by ste preto nemali vysádzať na tienisté miesto.

Levanduľové modré kvety navodia na jeseň šťastnú náladu

Aster záhradné rastliny jeseň rastliny mrazuvzdorné

georgína

Aj keď georgíny začínajú kvitnúť počas horúcich letných mesiacov, z ich nádherných kvetov sa môžete tešiť od neskorej jesene do zimy. Sú najlepšie pre záhradné rastliny a majú rôzne farby a veľkosti.

Dahlia sú krásne záhradné rastliny

Dahlia kvety kvitnúce jesenné rastliny odolné záhradné rastliny

Užite si nádheru kvitnúcich jesenných rastlín a vytvorte si šťastnú atmosféru vo svojej záhrade alebo prečo nie na balkóne. Na rozlúčku s letom je ešte priskoro …

Nechajte svoju záhradu na jeseň nádherne rozkvitnúť a užite si nadchádzajúcu sezónu!

Jesenné záhradné vresové rastliny odolné rastliny