Kedy kvitnú hortenzie a z akých dôvodov nekvitnú?

Máte vo svojej záhrade hortenzie? To je skutočne dobrá voľba pre záhradné rastliny, ale mali by ste tiež vedieť, ako sa o hortenzie správne starať. Tieto krásne záhradné kvety sa vyznačujú tým, že nádherne kvitnú v rôznych farbách. Preto patria medzi najobľúbenejšie záhradné rastliny. Ak teda máte vo svojej záhrade hortenzie, určite by ste sa chceli pokochať ich krásnymi a nádhernými kvetmi a pravdepodobne vás zaujíma: „Kedy vlastne hortenzie kvitnú?“ Alebo: „Prečo moje hortenzie nekvetú? Trochu trpezlivosti! Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú dobu kvitnutia. V nasledujúcom texte sa vám pokúsime poskytnúť o tom podrobné informácie. Stačí prejsť nadol …

Kedy kvitnú hortenzie a prečo niekedy nekvetú?

Hortenzie udržiavajú kvitnúce záhradné rastliny ružovými kvetmi

Kedy kvitnú hortenzie?

Presný čas kvitnutia hortenzií závisí od ich druhu. Existuje mnoho rôznych odrôd hortenzie, a preto sa ich doba kvitnutia môže veľmi líšiť – od prvých jarných dní do neskorej jesene. Najprv si teda ujasnite, ktorej odrode hortenzie sa bude vo vašej záhrade dariť, aby ste presne vedeli, kedy by mala kvitnúť.

Hortenzie spravidla kvitnú uprostred leta. Ak to však nie je váš prípad, potom sa pozrite na dôvody, ktoré zabránili tomu, aby vaše hortenzie občas zakvitli.

Hortenzie sú nádherne kvitnúce záhradné rastliny

Udržujte hortenzie a prihnojte kvitnúce záhradné rastliny

Prečo nekvetú hortenzie??

Mnoho amatérskych záhradníkov sa čuduje, prečo im nekvetú hortenzie. Hlavnými dôvodmi, prečo je to tak, sú nesprávne prerezávanie, poškodenie púčikov v zime a / alebo skoro na jar, poloha a príliš veľa hnojiva.

Začnime s prerezávaním

Odrody hortenzie môžu kvitnúť na starom dreve, novom dreve alebo na oboch. Staré drevo je rast v aktuálnom roku a nové drevo je rast v budúcom roku (jar).

Povedzme, že ste si tento rok kúpili farmársku hortenziu Nikko Blue. Vďaka tomu budú na budúci rok na jeseň kvety a budú kvitnúť budúcu jar.

Aby vám záhradné hortenzie tak krásne kvitli, mali by ste ich dobre poznať a správne sa o ne starať

Hortenzie sa starajú o kvitnúce záhradné rastliny, letné rastliny

To je dôvod, prečo by ste pri strihaní svojich trvaliek nemali svoju modrú hortenziu na jeseň prerezávať až na zem. V opačnom prípade by ste odrezali kvety hortenzie na budúcu jar.

Endless Summer je odroda hortenzie, ktorá kvitne na starom i novom dreve. To znamená, že rastlina začne kvitnúť túto jeseň a na budúcu jar bude produkovať viac kvetov, aby sa obdobie kvitnutia predĺžilo na nasledujúce leto.

Kvety vo vašej vlastnej záhrade

Kedy kvitnú hortenzie modrá odroda hortenzie

Jemný gradient

Kedy hortenzie správne kvitnú, starajte sa o záhradné rastliny

Svoje nekonečné letné hortenzie by ste nemali strihať ani na jeseň, pretože by ste tým odrezali niektoré kvety na budúcu jar.

Štítok rastliny na hortenzie vám povie, či rastlina kvitne na starom dreve, na novom dreve alebo na oboch. Vždy je najlepšie počkať a orezať svoje hortenzie na jar. Akonáhle rastlina začne rásť, uvidíte stonky, ktoré nemajú listy a pri ohnutí sú krehké. Tieto stonky by však mali byť orezané, pretože sú mŕtve a nebudú vytvárať kvety.

Rezanie hortenzie je umenie

Kedy kvitnúť hortenzie prerezávanie

Počasie je ďalším faktorom

Počasie je s najväčšou pravdepodobnosťou druhým dôvodom, prečo vaše hortenzie nekvitnú. Púčiky hortenzie sú veľmi citlivé na chlad. Ak teda máte hortenziu, ktorá kvitne na starom dreve, je dobré ju na zimu zabaliť. Nezabudnite, že tento druh hortenzie bude na jeseň nasledujúcej jari produkovať kvety. Ak teda púčiky vytvorené na jeseň zmrazia v zime, na jar nebudete mať kvety.

Nenechajte svoje záhradné hortenzie zamrznúť

Hortenzie sa starajú o kvitnúce záhradné rastliny

Na obaľovanie je možné použiť obyčajnú pytlovinu. Po prvom silnom mraze a po opadaní listov hortenzie omotajte okolo rastliny pytlovinu a naplňte ju opadanými listami alebo kompostom. Tým sa rastlina izoluje a chráni púčiky, aby prezimovali až do budúcej jari. Na balenie hortenzií nikdy nepoužívajte plast. Na rozdiel od pytloviny nie je plast priedušný. Keď teda prídu teplejšie zimné dni, rastlina nebude môcť dýchať a zahreje sa, takže rastlina vo vnútri plastu zomrie.

Neskoré jarné mrazy sú ďalším bežným dôvodom, prečo hortenzie nekvitnú. Tento rok aj minulý rok sme mali v apríli po teplých jarných dňoch veľmi nízke teploty. Keď teploty na jar klesnú k bodu mrazu, hortenzie treba prikryť starým plážovým uterákom alebo plachtou. Pokles teploty zabíja púčiky, aby nekvitli.

Vyberte vhodné miesto

Krásna záhrada hortenzie pred vidieckym cédrovým domom

Ďalším faktorom je poloha

Väčšina hortenzií potrebuje na kvitnutie aspoň 3-4 hodiny slnečného svitu denne. Ranné slnečné svetlo je na to ideálne, zatiaľ čo popoludňajšie slnko je na vaše záhradné hortenzie zvyčajne príliš horúce. Pozrite sa však na štítok závodu. Vyvíjajú sa novšie odrody hortenzie, ktoré tolerujú dlhodobé vystavenie slnku a vyššiu intenzitu slnečného žiarenia. Nezabudnite, že hortenzia na plnom slnku potrebuje oveľa väčšiu zálievku ako v polotieni.

Kvitnúce hortenzie vo vani

Kedy kvitnúť hortenzie náležitá starostlivosť

Dôležitú úlohu v tom zohráva aj hnojenie

Hortenzie by nemali byť kŕmené hnojivom s vysokým obsahom dusíka. Prvé číslo pomeru hnojív je dusík. (Pomer znamená N-P-K) Určitý dusík (N) je potrebný pre zdravé listy a dobrý celkový rast, ale je žiaduci pomer 8-16-6 alebo porovnateľná kombinácia. Fosfor podporuje rast koreňov a výhonkov, čo podporuje vývoj kvetov.

Uhličitan draselný (K), posledné číslo, predstavuje odolnosť rastliny a je nižším pomerom týchto troch prvkov. Hortenzie sú kyslomilné rastliny a na hnojenie hortenzií je možné použiť hnojivá vhodné pre kyslomilné rastliny. Hortenziam postačuje hnojenie dvakrát ročne, raz na jar a opäť v lete. Pred použitím akéhokoľvek hnojiva sa vždy presvedčte, či je pôda vlhká, aby ste predišli popáleninám koreňov.

Užite si hortenzie vo svojej záhrade! So správnou starostlivosťou určite nádherne kvitnú …

Hortenzie sa starajú o kvitnúce záhradné rastliny Hortenzie sa starajú o prerezávanie a hnojenie kvitnúcich záhradných rastlínKedy hortenzie kvitnú? Hortenzie nekvetú Kedy kvitnúť hortenzie starostlivosti o rôzne odrody hortenzie Kedy kvitnú hortenzie a z akých dôvodov hortenzie nekvitnú Kedy kvitnú hortenzie rôzne záhradné hortenzie? Kedy kvitnú hortenzie rôzne odrody záhradných rastlín hortenzie Kedy kvitnú hortenzie pre rôzne odrody hortenzie Kedy hortenzie kvitnú v rôznych odrodách hortenzie Kedy kvitnú hortenzie, prečo nekvetú hortenzie?