Navrhovanie malého balkóna: Chytré nápady na balkón, ako si užiť kúsok raja vonku

Leto nie je ďaleko a najlepšie obdobie v roku určite príde skôr, ako sa očakávalo. Teraz sa tešíme na príjemné hodiny kávy pri chlade rána a útulné večere na balkóne. Bol váš balkón už navrhnutý tak, aby ste mohli tráviť veľa času vonku? Ak nie, naše šikovné nápady na balkóny vám budú veľmi užitočné. V prvom rade, ak máte obmedzený priestor na balkóne, nevešajte hlavu. Aj ten najmenší balkón sa dá pod holým nebom zmeniť na malý raj. Tam môžete stráviť mnoho romantických hodín a zároveň chrániť svoje súkromie. Pamätajte si, že to závisí len málo od veľkosti vášho balkóna a oveľa viac od atmosféry, ktorú tam chcete vytvoriť. Nasledujúce chytré nápady na balkóny môžu byť pre vás dobrým zdrojom inšpirácie a budú podnetom na zútulnenie malého balkóna!

S našimi šikovnými nápadmi na balkón môžete z vášho malého balkóna vyťažiť to najlepšie ….

Balkónové nápady malý balkónový kvetinový box plný rastlín stolové stoličky

… a vytvorte vonku malý zelený raj!

Balkónové nápady malý balkón dizajn veľa zeleného stola

Aby sme vás ešte viac povzbudili, chceme predstaviť aj niekoľko štatistík. Približne polovica všetkých nemeckých apartmánov má balkón. V každom veľkom meste sú však balkóny len niekoľko metrov štvorcových. Mnoho ľudí zastáva názor, že v takom obmedzenom priestore sa nedá nič robiť. Si robíš srandu? To myslíš vážne? Nasledujúce nápady na balkóny ukazujú pravý opak. Pomocou šikovných tipov a osvedčených trikov vám ukážeme, ako si môžete na malom balkóne vytvoriť skvelú oázu pohody na leto aj vy! Napríklad trochu zelene na balkóne budí dojem záhrady. Zelené rastliny, bylinky, voňavé kvety a sukulenty umocňujú prázdninový pocit. Vhodil by sa tam aj pohodlný nábytok a útulné prikrývky, veľké podlahové vankúše a malé stoličky, v závislosti od vášho štýlu, vkusu a osobných preferencií. Môžete sa o tom presvedčiť spolu s nami slovami aj obrázkami!

Z balkóna si vždy môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad.

Nápady na balkón, malý dizajn balkóna, tmavomodré podsedáky

 Alebo relaxujte pod holým nebom, dobre tienený a skrytý pred zrakom.

Nápady na balkón Malé balkóny vytvárajú dokonalú relaxačnú zónu, dobre chránenú

  • Aký účel by mal slúžiť dizajn malého balkóna??

Predtým, ako začnete s nápadmi na šikovný balkón pre vonkajší dizajn, musíte mať jasno v tom, ako chcete malý balkón v budúcnosti využívať. Chcete, aby bola táto malá plocha pod holým nebom vašim útočiskom? Alebo chcete v lete namiesto do blízkeho parku stráviť každú voľnú minútu vonku? Máte tam dostatok miesta na grilovacie zariadenie alebo grilovanie na balkóne pre vás neprichádza do úvahy? To všetko sú otázky, na ktoré si musíte najskôr odpovedať sami. S ohľadom na konkrétny plán je každý dizajn balkóna detskou hrou.

 Ako plánujete v budúcnosti využívať malý balkón?

Vďaka nápadom na balkón sú malé balkóny veľmi atraktívne navrhnuté v jemných farbách

Účel použitia potom do značnej miery určuje štýl zariadenia a dizajn. Paleta možností pre malé balkóny sa pohybuje od klasických a rustikálnych po moderné a Ďaleký východ až po minimalistické a puristické. Vonku môžete tiež kombinovať prvky z rôznych štýlov, aby ste vytvorili harmonický obraz. V konečnom dôsledku je dôležité, aby ste sa na svojom malom balkóne cítili príjemne, abyste našli vnútorný pokoj a relaxáciu. Veľký podiel na tom má však celý dizajn, ktorý si vyrobíte podľa vlastného vkusu a osobného štýlu.

Malé figúrky Budhu a ďalšie dekoratívne prvky môžu na váš balkón priniesť atmosféru Ďalekého východu.

Malé figúrky Budhu a ďalšie dekoratívne prvky

  • Chytré nápady na balkón pre dizajn podlahy

Všetky tu prezentované nápady balkónov majú za cieľ vytvoriť viac pohodlia a útulnosti pod holým nebom. Vo väčšine prípadov však tieto začínajú od zeme. Vopred si človek často myslí, že balkón by mal byť rozšírením interiéru smerom von. Z tohto dôvodu musí byť jeho podlahový dizajn v úplnom vizuálnom súlade s podlahou vo vnútri. Minimálne čo sa týka farby, musia byť dobre zladené. Na výber máte skvelé nápady na balkón pre dizajn podlahy. Obyčajné alebo jemne vzorované dlaždice sú často prvou voľbou, pretože sú trvanlivé a odolné voči poveternostným vplyvom. Potom existujú ďalšie možnosti, ako sú drevené panely alebo skôr klikacie drevené dlaždice, ktoré sa dajú ľahko položiť. Pretože je plocha obmedzená, položenie podlahy si nevyžaduje veľa peňazí a času. V špecializovaných predajniach nájdete aj špeciálne balkónové koberce zo syntetických vlákien. Dobre odolávajú vetru a slnku a výrazne prispievajú k útulnosti na balkóne.

 Pokiaľ ide o dizajn podlahy na malom balkóne, je ľahké sa cítiť preťažený.

Dizajn podlahy na malom balkóne

Dlaždice, umelá tráva alebo farebný balkónový koberec?

Balkónové nápady malý balkónový dizajn úzky balkón pokrytý umelou trávou

 Čo by bolo pre vás a vaše pohodlie najlepšie??

Balkonové nápady malý balkónový dizajn starých kresiel farebný koberec

  • Aký vonkajší nábytok sa hodí do vášho obmedzeného priestoru na balkóne??

V závislosti od vášho zamýšľaného účelu a štýlu si môžete vybrať vonkajší nábytok na malý balkón. Zvážte dostupné miesto a začnite! Ak chcete byť praktickí a nechcete míňať ďalšie peniaze na nový balkónový nábytok, skúste svoj starý nábytok použiť vonku. Dajú sa trochu upraviť a potom sú pripravené na použitie. Napríklad malý stôl a dve staré stoličky môžu dostať nový povrch a budú vám verne slúžiť mnoho ďalších rokov, tentoraz však vonku. Ak máte na balkóne dostatok miesta na malú sedačku, považujte sa za šťastlivca. Mohla by tam byť vytvorená vaša vlastná relaxačná zóna! Jeden alebo maximálne dva podlahové vankúše by boli tiež skvelým nápadom.

 Dajte svojmu starému nábytku druhú šancu!

Balkónové nápady malý balkónový dizajnový nábytok vyrobený z kovu

Veľmi trendové sú obklady stien a vonkajší nábytok z dreva.

Vonkajší nábytok z dreva

Vytvorte útulný kútik na čítanie: hrejivá prikrývka v krásnych, nasýtených nuansách je vizuálnym akcentom na tomto balkóne.

Balkonové nápady malý balkónový dizajn teplý prikrývkový deka nasýtený farbami vytvára vizuálny akcent

Potom prídu na rad textílie, ktoré vonku navodia skutočnú atmosféru. Máme tu na mysli obrus, prikrývky, čalúnenie nábytku a pufy, ktoré by mali opticky ladiť s podlahou a stenou. Vonku môžete vytvoriť iba jednotný obraz pomocou šikovne vybraných farieb! Najprv si premyslite paletu farieb, ktorá poteší vaše oči a povedie k vášmu uvoľneniu. Odporúčame jemné pastelové odtiene ako béžová, sivá a nebesky modrá. Pre jasný ženský nádych sa môžete rozhodnúť aj pre žltú, ružovú alebo fialovú. Tieto tiež perfektne ladia so všetkými tónmi dreva.

 Jemné farby, mäkké textúry a svetlé drevo vytvárajú vonku veľmi príťažlivú atmosféru.

Nápady na balkón Malé balkóny navrhujú jemné farby

 Ak máte radi vizuálne akcenty, nastavte ich v sýtych farbách, ako je červená, vínová červená alebo smaragdovo zelená. Balkónový dizajn vo farebnom duo bielo-čiernom je vždy veľmi nápadný. Jeden v bielej a tmavomodrej farbe prináša na balkón výrazný dovolenkový pocit. Celá farebná schéma na malom balkóne nemusí pôsobiť preťažene. Naopak, musí pôsobiť vzdušne a čo najprirodzenejšie a obmedzenú oblasť vizuálne zväčšiť.

Zelené rastliny sú absolútnou nevyhnutnosťou na každom balkóne.

Balkónové nápady malý balkónový dizajn minimalistický dizajn

 Táto bambusová ochranná stena je určite jedným z najlepších nápadov na balkón.

Nápady na balkón malý balkón ochranná stena z bambusovej sedačky

 

  • Vložte mini balkón do zelene a vizuálne ho ohraničte

Nasledujúce nápady balkónov majú za cieľ presne spojiť ekologizáciu malého balkóna s ochranou súkromia vonku. To je úplne možné, ak použijete tie správne Balkónové rastliny  vyberte a potom ich šikovne umiestnite. Pretože priestor vonku nie je dostatočne veľký, odporúčame vám ísť hore. To znamená, nainštalovať kvetináče a žľaby na balkón, stenu ako je tá vertikálna záhrada navrhnúť a obklopiť sa množstvom zelene. Zaistíte si tak funkčnú súkromnú clonu, ktorá na váš malý balkón prinesie silnú konzervu prírody. Bambusové alebo bambusové rohože slúžia presne na tento účel, aby vás chránili pred zvedavými očami. Kvetináče a kvetináče na mieste môžu byť vysadené závesnými kvetmi alebo tými, ktoré rastú nahor. V oboch prípadoch ste opäť opticky chránení.

 Zelené rastliny sú všestranné na malom balkóne.

Nápady na balkón malé balkóny vytvárajú útulnú atmosféru

O vhodných rastlinách pre malý balkón sme informovali v iných článkoch na našich webových stránkach. Tu vám chceme dať viac nápadov na balkóny pre zeleň vonku, ktoré sú v skutočnosti veľmi praktické. Ak váš balkón nie je ďaleko od kuchyne, môžete si vonku vytvoriť malú bylinkovú záhradu. Napríklad vysádzanie rozmarínu a bazalky do kvetinového žľabu, starostlivosť o petržlen, šalviu alebo mätu vedľa, prečo nie aj levanduľu. Jedná sa o vynikajúce a celkom užitočné nápady na balkón, ktoré zdôrazňujú prirodzený vzhľad vonku a poskytujú sviežu vôňu. V teplých letných večeroch vás tiež ochráni pred drobným hmyzom. Ďalší dôležitý plusový bod, ktorý by ste pri výsadbe balkóna určite mali zvážiť.

Úzky balkón bez zelených rastlín vyzerá holý.

Balkonové nápady malý balkónový dizajn minimalistický stôl

Chytré nápady na balkón pre vonkajšie osvetlenie vás večer prenesú do raja.

Balkónové nápady malý balkónový dizajn vonkajšieho osvetlenia

  • Praktické nápady na balkón pre vonkajšie osvetlenie

V neposlednom rade vás chceme upozorniť na praktické nápady balkónov pre vonkajšie osvetlenie. Stručne povedané, dajte von veľa veľkých i malých sviečok a urobte si večer pohodlie. Svietidlá a rozprávkové svetlá sú tiež nevyhnutnosťou, aby ste si zaistili relaxáciu počas letných večerov. A nezabudnite, že vaša predstavivosť a kreativita sú veľmi žiadané pri každom aspekte dizajnu balkóna! Pomôžu vám vytvoriť malý balkón ako vonkajší raj.

Dekoratívna lampa so sviečkou robí veľký rozdiel.

Nápady na balkón Malý dizajn balkónu teplé prikrývky dekoratívne lampiónové sviečky

Záver: Ako vidíte, urobiť malý balkón vkusným a štýlovým nie je vôbec jednoduché. Preto sa chytré nápady na balkón nikdy nemôžu skončiť. Našťastie vám tiež pomôžu vytvoriť malý vonkajší raj.

 Praktické nápady na balkón pre vašu vlastnú relaxačnú zónu!

Nápady na balkón Malé balkóny vytvárajú útulnú relaxačnú zónu pre dvoch

Balkónové nápady vytvárajú na malých balkónoch farebnú exotickú atmosféru

 Ak máte radi farebné ….

Balkónové nápady malý balkónový dizajn farebný dizajn vertikálna záhrada

  …. alebo uprednostnite puristický štýl?

Balkónové nápady malý balkónový dizajn puristický drevený zelený závod dve kreslá vyrobené z kovu

Nápady na balkón robia malý balkón dobre chráneným dvoma stoličkami stolovými zelenými rastlinami

Na balkón je potrebné pozerať ako na rozšírenie interiéru smerom von.

Balkónové nápady malé balkóny vytvárajú atraktívne rozšírenie zelene interiéru

 Na malý balkón sa zmestí aj pohovka.

Nápady na balkón Malý balkónový dizajn snehovo bielej pohovky

Trochu zelene osviežuje sivé okolie.

Nápady na balkón prinútia malé balkóny trochu zelene osviežiť sivé prostredie

Balkónové nápady malý balkónový skladací stôl dve stoličky kvety