Návrhy záhradného dizajnu pre malé záhrady

Keďže sa blíži začiatok leta, tešíme sa na teplé slnko a jasnú oblohu každý deň. Možno aj preto sa nám zdá byť náš vlastný domov trochu stiesnený a všetci sme čoraz častejšie ťahaní von. To je celkom pochopiteľné, pretože motto nasledujúcich mesiacov znie: vytvorte si útulný vonkajší priestor a zostaňte tam čo najdlhšie. Ako ste si však mohli niečo také dopriať? Mnoho majiteľov domov má malú záhradu a deti z veľkého mesta ju nemusia vôbec mať. To by vás však nemalo odradiť, pretože aj malé záhrady môžu byť nádherne navrhnuté a premenené na nádherné oázy pohody pod holým nebom. V tomto článku chceme predstaviť skvelé nápady na dizajn záhrady pre malé záhrady, ktoré sú vhodné aj pre malé balkóny a terasy. Chceme naďalej pomáhať s premiestňovaním obývačky von alebo ju aspoň predĺžiť. Ako to urobiť, zistíte za chvíľu!

 Žite vonku – to je motto všetkých milovníkov prírody a majiteľov záhrad tohto leta!

Dizajnové nápady pre malé záhrady

Každá vonkajšia plocha má veľký dizajnový potenciál, ktorý musíte len správne rozvinúť. Ale máte vždy čas a voľný čas starať sa o detaily a brať do úvahy malé faktory? Rozhodne nie! Preto sa dnes snažíme obmedzený vonkajší priestor čo najlepšie využiť pomocou niekoľkých tipov na dizajn vonkajšieho nábytku a podláh.

V inom článku sa zaoberáme vhodnými farbami, dekoráciami a osvetlením pre atraktívny dizajn záhrady, opäť na malom priestore. V oboch prípadoch sa riadime myšlienkou, že vám nemusí chýbať pohodlie, ktoré máte vo vlastných štyroch stenách v malej záhrade. Vytvorte si preto nádherne navrhnuté miesto na relax, skrátka útulnú vonkajšiu obývačku. Jednoduchý, ale pohodlný nábytok, veľa pohodlných vankúšov, svetiel, lampášov a sviečok vytvára útulnú atmosféru vonku. Pripravili sme tri nápady na dizajn, ktoré vás dovedú k vytúženej oáze pohody na malom území.

 Urobte si pohodlie v malej záhrade a doprajte si prestávku!

Nápad na dizajn pre malé záhrady. Drevená lamelová stena

  • Nápad na záhradný dizajn 1: Strategicky si vyberte miesto na oddych

Najprv si musíte strategicky vybrať miesto na odpočinok v malej záhrade. Na jednej strane by mal byť vonkajší priestor ľahko prístupný zo všetkých strán. Bolo by úžasné, keby to bolo len pár krokov od hlavného domu. Okrem toho musí byť miesto chránené pred vetrom a zrakom, pokiaľ možno slnečné a teplé. Pri navrhovaní záhrady určite využite existujúce podmienky. Pozrite sa, čo je okolo a čo môžete použiť na svoje účely. Kamenný alebo tehlový múr by bol hneď tam. Po prvé, zabezpečíte si chránené miesto a po druhé vám to umožní chrániť si súkromie. Ak však takúto stenu nemáte, musíte myslieť na kreatívne možnosti požadovaného záhradného dizajnu. Napríklad uzda, jednoduchá drevená lamelová stena alebo vysoké dekoratívne rastliny môžu vonku pôsobiť ako dobrá ochrana vrstiev.

 Najlepší záhradný dizajn je taký, ktorý chráni vaše súkromie.

krásny nábytkový koberec

  • Záhradný nápad 2: Zaobstarajte si vonkajší nábytok, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom

Pokiaľ ide o záhradný dizajn, nemôžete preskočiť aspekt pohodlného záhradného nábytku. To je zrejmé. V špecializovaných predajniach je tiež obrovský výber, od čalúnených po veľmi jednoduché kusy, aby si každý majiteľ záhrady našiel ten správny nábytok alebo zostavy pre svoj koncept dizajnu. Netreba dodávať, že tieto sa musia dokonale zapísať do vašej malej záhrady. Musíte si tiež vybrať iba odolný a odolný vonkajší nábytok, ktorý odolá slnku a dažďu.

 Založte si vonku útulnú vonkajšiu obývačku!

Nápady na dizajn útulná vonkajšia obývačka

Ale skôr, ako odbehnete do blízkeho obchodu s nábytkom alebo si urobíte malý prieskum záhradného nábytku na internete, chceli by sme vám dať jeden tip navyše: Pozrite sa do suterénu alebo do podkrovia svojho domu, možno sa tam zabudlo kus nábytku, ktorý by mohol dostať druhú šancu. Takto nájdené predmety možno lacno prebudiť k novému životu ich prelakovaním alebo ušitím nových čalúnnických vankúšov. Nedá sa poprieť, že tieto kusy nábytku dodávajú vášmu záhradnému dizajnu individuálny nádych a dodávajú vášmu vonkajšiemu priestoru rustikálnu útulnosť a nezameniteľné kúzlo..

Starý nábytok a textil teraz dostávajú druhú šancu.

Dizajnové nápady malé záhrady

  • Záhradný nápad 3: Navrhnite podlahu svojej malej vonkajšej oázy

Chcete, aby vám bolo pod nohami teplo alebo skôr chladno, keď strávite dlhý čas vonku na svojom malom únikovom mieste? Dláždená podlaha môže nádherne vyhovovať vašim potrebám a vizuálne zvariť celý koncept záhradného dizajnu. Existujú však aj ďalšie možnosti, vrátane dláždených, tehlových alebo drevených podláh. Koberček by ste mohli dať aj von, ak vo vašej oblasti príliš často neprší. Vzorovaný koberec dodá malej záhrade väčšiu farebnosť a vizuálnu rozmanitosť a bude pôsobiť ešte príjemnejšie. Odporúčame vám preto, aby ste túto možnosť nikdy nezavrhli a niekoľkokrát si premysleli, či potrebujete koberec vonku alebo nie.

Sivý, geometricky vzorovaný koberec sa nádherne hodí na sivé drevené podlahové dosky a umocňuje pôvab tohto vonkajšieho dizajnu..

Pekné nápady na dizajn malá záhrada

Prečítajte si tiež náš ďalší článok o tipoch na dizajn pre malé záhrady a vytvorte si vlastný koncept dizajnu v závislosti od dostupného priestoru vonku a vášho rozpočtu.

Ak sa budete riadiť našimi šikovnými nápadmi na dizajn záhrady, čoskoro vytvoríte pohodlné vonkajšie prostredie pre seba, pre svojich rodinných príslušníkov a najlepších priateľov. Budeme držať palce!

 Jednoduchý záhradný nábytok môžete zatraktívniť farebnými vankúšmi.

Dizajnové nápady malé záhrady jednoduchý záhradný nábytok

 Môžete si tiež dovoliť nejaké akcenty v štýlovom prevedení.

Nápady na štýlový dizajn prinášajú farebné akcenty

Každý by strávil dlho v tejto malej oáze pokoja, však??

Návrhy na dizajn, ako zariadiť malú oázu pokojného života na vidieku

Navrhovaním vonkajšieho priestoru vyjadrujete predovšetkým svoju individualitu.

Dizajnové nápady vonkajšia plocha

 … a ukázať veľký zmysel pre estetiku

Štýlové nápady pre dizajn malé záhrady

Vzorované dlaždice prinášajú do tejto vonkajšej oblasti dynamiku.

 Dlažba so vzorom podlahy

 Presunutie jedálenského priestoru von – to je motto mnohých návrhových nápadov pre malé i veľké záhrady.

Návrhy na dizajn pre malé záhrady, premiestnenie vonkajších jedálenských priestorov

Vytvorenie relaxačnej zóny v štýle boho však rozhodne stojí za to.

Nápady na dizajn malé záhrady Relax-Zine Boho Style

 Jednoducho navrhnuté, príjemne vyzerajúce!

Návrhy na dizajn pre malé záhrady sú jednoduchým prostriedkom, ktorý je príjemný

 Všetko by bolo možné, keby ste chceli relaxovať vonku!

Zdobenie tkaninou

Prútený nábytok s pruhovanými čalúnenými vankúšmi je stále veľmi v móde!

Návrhy na dizajn prúteného nábytku do malých záhrad

 Trendy je aj vlastná výroba záhradného nábytku.

Návrhy na dizajn pre malé záhrady Postavte si svoj vlastný záhradný nábytok

 V závislosti od voľného priestoru si musíte vybrať vonkajší nábytok.

Nápady na dizajn malé záhrady zodpovedajúce nábytku

 Navrhnite si svoj vonkajší priestor štýlovo a strávte tam mnoho slnečných dní!

Návrhy na dizajn jemného červeného a bieleho vonkajšieho nábytku