Návrhy záhradného dizajnu – stanovať v záhrade s jednoduchými materiálmi alebo si užívať pohodlie záhradného altánku?

Čo môže byť lepšie ako stráviť popoludnie v tichom tienistom kúte záhrady s obľúbenou knihou a nealkoholickým nápojom v ruke? Mierne šuchotanie listov, príjemný štebot vtákov, znecitlivujúca vôňa byliniek a kvetov voľne sa vznášajúcich vzduchom … Čo však s otravným lietajúcim hmyzom? Tieto prešli domáci stan úspešne ich odpudzujte zo starých záclon, posteľných plachiet alebo sietí na ochranu proti hmyzu. Táto unikátna vonkajšia chata je navyše obzvlášť pohodlným ihriskom pre deti a poskytuje im veľa zábavy po celé leto!

Nápady na záhradný dizajn – ako postaviť stan?

Zaveste akúkoľvek jemnú, priehľadnú tkaninu alebo sieť na konár stromu v záhrade, položte dole ležadlo, staré kreslo alebo len pár veľkých vankúšov priamo na zem, ozdobte svietiacim lampášom a košíkom s hračkami a len si ľahnite ! Jedinečný stan sa rýchlo premení na útočisko obľúbené u malých i veľkých! Rovnakým spôsobom môžete zavesiť sieť alebo posteľnú bielizeň na šnúru, zaistiť ju štipcami na bielizeň a jednoducho sa pod ňou cítiť pohodlne.!

Ďalším možným materiálom pre váš kutilský stan sú kovové alebo plastové pneumatiky. V tomto prípade by však bolo žiaduce použiť pneumatiku s čo najväčším priemerom! Navrch dajte tkaninu alebo sieťku na ochranu proti hmyzu a do hornej časti improvizovanej kupoly pribite vešiak alebo háčik na kabát, aby ste mohli stan neskôr zavesiť na strom a kedykoľvek s ním ľahko pohybovať. Pneumatiku však možno efektívne nahradiť aj záhradným dáždnikom alebo ráfikom na bicykli. Môžete dokonca postaviť malý skladací stôl do stanu a vytvoriť vhodnú výzdobu romantickú atmosféru na nezabudnuteľnú večeru s milovanou osobou.!

Nápady na záhradný dizajn – čím farebnejšie, tým lepšie!

stan v štýle boho-v-záhrade

Obľúbené ihrisko pre deti a nádherné útočisko pre ich rodičov!

nápady na dizajn záhrady s dostupnými materiálmi

Romantická večera pre dvoch

vyrobte si vlastný záhradný stan

Vášnivé chvíle pod trblietavou letnou oblohou

romantický stan do záhrady

Typické tipi majú na svedomí prérijní indiáni zo Severnej Ameriky

kutilské nápady na rekreáciu v záhrade

Nápady na záhradný dizajn – rozvíjajte svoj plný umelecký potenciál!

stan na ochranu pred slnkom s vlastnou výrobou

nápady na dizajn záhradných stanov v záhrade

diy nápady na leto

čerpať relaxáciu z prírody

stan vyrobený z prírodných materiálov, nápady na záhradný dizajn

Kúpte si záhradný stan alebo záhradný altánok alebo si ho postavte sami?

Ak si chcete zaistiť profesionálnu ochranu pred slnkom, vetrom a hmyzom, potom potrebujete záhradný altánok. Jeho množstvo výhod vám zaručuje prvotriedny komfort a robí z neho skutočnú oázu pohody vo vašom vonkajšom areáli!

  • záhradný altánok je možné rýchlo zostaviť
  • v obchodoch je k dispozícii mnoho kvalitných pavilónov a párty stanov za férovú cenu
  • nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť
  • Väčšina pavilónov sa vyznačuje predovšetkým svojou pohyblivosťou – dali sa kedykoľvek premiestniť na iné miesto na vnútornom nádvorí
  • Začiatkom zimy je možné ho demontovať a uložiť do garáže až do jari
  • Môžete si vybrať zo širokej škály tvarov, farieb a materiálov

V nasledujúcom videu sa dozviete viac o stavbe záhradného altánku a jeho zvláštnostiach!

Rôzne štýlové prevedenie záhradných stanov slúži ako pútadlo pre vašu rodinu a hostí. Záhradné altánky majú stabilnú a bezpečnú rámovú konštrukciu. Záhradné stany s otvorenými alebo pootvorenými bokmi sa používajú hlavne na jar a na jeseň a v ideálnom prípade by mali byť umiestnené na chránenom mieste. Alebo ešte lepšie … jednoducho ho postavte v blízkosti záhradného grilu a začnite sa pripravovať na ďalšiu záhradnú párty! Pavilón so stenami má naopak vysoko kvalitnú tkaninu s UV ochranou, a preto je v horúcich letných dňoch jednoducho nenahraditeľný.

  • Ak sa spoliehate na ekologický organický materiál a chcete ho prepojiť s multifunkčnosťou a pohodlím, mali by ste sa rozhodnúť pre konštrukciu z dreva!
  • Kovový altánok je celkom stabilný a ponúka vám bezpečnú ochranu pred slnečným žiarením a prievanom už niekoľko rokov!

Všetko pri zdobení záhradného stanu závisí úplne od vášho vlastného vkusu – monochromatické alebo s kvetinovými motívmi v jasných farbách, v klasickom alebo možno v bohémskom štýle … Vybrané miesto však musíte najskôr poriadne vyčistiť – zarovnať zem, burinu , listy a odstráňte kamene. Okrem toho navrhnite atraktívnu záhradnú cestu s tehlami alebo prírodnými kameňmi, aby ste nalákali svoju rodinu a priateľov na nový relaxačný priestor vo vnútornom dvore …

Nápady na záhradný dizajn – Konštrukcia vyrobená z dreva sa perfektne hodí k vašej zelenej ploche

nádvorie s dreveným záhradným stanom

Urobte si pohodlie a útulnosť!

záhradný altánok v zeleni

Klasický záhradný altánok pre odpočinok a relaxáciu v záhrade

zriadiť záhradný altánok v záhrade

záhradný gril a záhradný stan idú ruka v ruke

  Kovový záhradný altánok, ktorý je možné kedykoľvek demontovať a premiestniť

kovový záhradný altánok

záhradný stan vybavený stenami

záhradný pavilón vytvorte si vlastné nápady